OHODNOŤTE ČLÁNEK:

Jak si úspěšně rozplánovat své cíle pro rok 2019Jak si úspěšně rozplánovat své cíle pro rok 2019

OHODNOŤTE ČLÁNEK:
10.1.2019

Proč vůbec plánovat?

Představte si, že před sebe položíte velkou a úplně celou šišku salámu. A dáte si cíl tu šišku salámu úplně celou sníst.

 

Co se stane?

  1. Začnete jíst, a v určité fázi už nemůžete, zbylou část salámu odložíte a tím vzdáte svůj cíl.
  2. Nebo se překonáte a sníte celou šišku salámu. Ale je vám z toho splnění cíle špatně. A už se nebudete chtít pouštět do dalších cílů.
  3. Třetí možnost, jak sníst šišku salámu, je tu šišku salámu nakrájet na kolečka a každý den s chutí sníst jedno kolečko. Každý den splnit jeden úkol, který nás přiblíží k cíli. Plněním jednotlivých úkolů si posílíte důvěru v sebe, že to dokážete. Každým splněným úkolem si posílíte a upevníte návyk – jak na zdolání cíle.

Co tím chci říci: jakýkoliv cíl (např. zhubnu 15 kg, našetřím 200 000 Kč, postavím nový dům, budu manažer, založím si svoji firmu aj.) je předem předurčen k nezdaru, pokud nebude velmi dobře rozplánován. Rozkouskován do takových úkolů, které budou malé, snadné a jednoduché. Velkých cílů, které nerozplánujete, málokdy dosáhnete. Jsou to nezdařené pokusy, které snižují sebehodnotu (já to nedokážu, na to nemám, v tom jsem selhala). Ale každým splněným úkolem a tím přiblížením se k cíli se důvěra v dosažení cíle zdvihá.

To znamená, že správně rozplánovaný cíl na drobné úkoly nás úspěšně dovede k jeho naplnění. A ano, přesně toto je důvod, proč plánovat.

 

Jak správně plánovat?

  1. Pro svůj cíl se musíte rozhodnout. Rozhodnutí se pro danou věc je hnací motor konání. Nestačí si cíl jen přát nebo v něj doufat, ale naprosto jasně se rozhodnout, že právě na této věci zapracujete. Příklad, jak to není dobře: chci mít 200 000 Kč na účtu, přeji si mít 200 000 na účtu, bylo by fajn mít 200 000 na účtu. Příklad, jak na to: rozhodla jsem se nashromáždit 200 000 Kč, od 1. 1. 2019 do 31. 12. 2019.
  2. Sepište si, pro co jste se rozhodli – vedle toho si napište, jak toho dosáhnete (jednotlivé úkoly, kroky, možnosti, to, co pro dosažení cíle uděláte) a hned vedle, kdy úkol splníte – konkrétní datum. Do diáře si zapište k datu daný úkol. A až přijde čas, úkol splňte.
    Tímto si vytvoříte řetězec úkolů, po jejichž splnění dosáhnete cíle.
    Každým splněným úkolem se dostanete blíže k cíli. Každým splněným úkolem se vám ukážou další možnosti, jak naplnit cíl – ty si zpracujte také.
  3. Stanovte si, kdy chcete mít cíl dosažen, a tento termín si také vyznačte v diáři.

Až budete bilancovat váš cíl a to čeho, jste dosáhli, budete velmi příjemně překvapeni. Většinou je výsledek ještě lepší než cíl. Samozřejmě základem je zapracovat.

 

Příklad: Rozhodla jsem se vytvořit si rezervu 120 000 Kč. Od 1. 1. 2019 do 31. 12. 2019.

Jak toho dosáhnu – měsíčně dám na spořicí účet 12 000 Kč – jak získám 12 000 Kč měsíčně:
6 000 Kč:    z výplaty si budu odkládat 6 000 Kč – kdy: každého 20. v měsíci
1 600 Kč:    na provizích zvýším svůj příjem o 4 800 Kč – kdy: 31. 3., 31. 6., 30. 9., 31. 12.
400 Kč:    snížím své výdaje za oblečení, jídlo o 400 Kč měsíčně – kdy: průběžně při nákupu
4 000 Kč:    pořídím si brigádu ve skladu, s měsíčním výdělkem 4 000 Kč – kdy: od 1. 2. nastupuji
334 Kč:    při příchodu domů dám stranou všechny drobné z kapes, peněženky
______________________________________________________________________________

12 000 Kč měsíčně, a pokud si budete dávat každý den stranou všechny drobné z kapes a peněženek, doplníte tím 4 000 Kč, co by chyběly za brigádu v lednu 😊

Kdy plánovat?

Lidé nejčastěji plánují začátkem nového roku, ale plánovat je prospěšné kdykoliv. Pokaždé když se chcete z místa, kde jste, dostat do místa svého cíle.

Přeji vám mnoho úspěchů v plánování a realizování cílů.

Autor článku:

Marcela Hlaváčková
Marcela Hlaváčková
Autor je certifikovaným koučem Emočních rovnic. „Když nevíš co chceš, skončíš v hromadě toho co nechceš!“ – I já jsem měla hromadu toho co jsem...Zjistit o autorovi více

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Autor článku:

Marcela Hlaváčková
Marcela Hlaváčková
Autor je certifikovaným koučem Emočních rovnic. „Když nevíš co chceš, skončíš v hromadě toho co nechceš!“ – I já jsem měla hromadu toho co jsem nechtěla a jen málo toho, po čem jsem toužila a co...Zjistit o autorovi více

Tipy, které lidé nejvíce hledají

Jak funguje kredit

Primárním cílem kreditu je poskytnout kvalitní služby našich koučů uživatelům, kteří mají zájem vstoupit na cestu osobního rozvoje a dále se rozvíjet a pracovat sami na sobě.

Otázka, kterou pokládáte vybranému kouči prostřednictvím kreditního systému, má přednost před otázkami bezplatné poradny. Navíc kouč udržuje posloupnost Vaší komunikace, do vzájemné diskuse zapojuje již dříve nastíněná témata, rozšiřuje je a do svých odpovědí zahrnuje doporučení, která mají návaznost na řešené otázky. Zvolíte-li následně osobní konzultaci s koučem, slouží Vaše písemná komunikace k přípravě na osobní lekci.

Kreditní systém Vám tak umožňuje na sobě pracovat na dálku za pomoci kouče.

Jeden písemný dotaz kouči je limitován 1000 znaky a je Vám za něj odečten kredit 300 bodů. Z praxe víme, že právě 1000 znaků je zapotřebí pro efektivní komunikaci, dostačující pro vyjádření vašich pocitů či obtíží. Delší text odbíhá od témat a těžko se kouči zpracovává.

Pokud nezbytně potřebujete delší zprávu, tak se Vám odečteme dalších 150 bodů a prodloužíte svůj dotaz na 1500 znaků.

Našim členům nabízíme 900 bodů (tedy tři dotazy v délce 1000 znaků) a k tomu jednu lekci s koučem zdarma. Máte-li zájem vstoupit na cestu svého osobního rozvoje, doporučujeme Vám naše roční členství.

Seznamte se s Emočními rovnicemi

Výukový program zdarma. Naučte se, jak podvědomí pracuje, jaké zákonitosti využívá a jak ho předělat ve svůj prospěch. Získání vašich přání závisí na ovládnutí jeho síly.

Program obsahuje 15 video lekcí

S pomocí 15 dobře pochopitelných lekcí se naučíte, jak podvědomí pracuje. Jaké oblasti života podvědomí ovlivňuje. Proč se mnohým z nás nedaří a jiným ano. Proč tolerujeme neúspěch a často si neumíme poradit ani při vyvinutí veškerého úsilí, na závěr se názorně naučíte jak podvědomí přeprogramovat.

Získáte návod na vyhledání prvních 10 Emočních rovnic.

Naučte se základům vyhledávání svých Emočních rovnic. Získejte jednoduchý pracovní materiál, který můžete využívat i pro hledání více než prvních deseti svých Emočních rovnic, pokud budete mít chuť.

2 hodiny koučinku za cenu 1

Pokud stojíte před vážným rozhodnutím či si nevíte rady ve své zapeklité situaci, máme pro vás povzbuzující nabídku – setkání s koučem. Jsou situace, kdy se sami neumíme rozhodnout, a víme, co může nastat, když rozhodnutí uděláme sami – můžeme pro svoji budoucnost nasekat mnoho bolestivých chyb. Někdy pouze toužíme své břímě někomu sdělit, podělit se o své vnitřní prožitky a trápení. A to je dobře. Sdílené břímě = poloviční břímě.

Potkejte se se svým koučem výhodněji

V rámci tohoto programu máte možnost strávit s vámi vybraným koučem dvě hodiny a zaplatit mu pouze jednu. Povídat si můžete nejen osobně, ale i po skypu či telefonu. Výhodnější setkání s koučem získáte tak, že si jej nejprve vyberete v seznamu koučů a na jeho profilu najdete promo kód. Ten použijete při vyplnění objednávky.

Získáte bonusový e-book pouze pro vás

V rámci programu jsme pro vás připravili e-book Aleše Kaliny: Jak řešit své konflikty elegantně. V něm naleznete neomšelé a osvědčené rady, jak si ze vztahu udělat komunikační ráj. Jak řešit své konflikty elegantně

Objednání lekce s koučem

Objednání koučinku s Alešem Kalinou

Připravujeme pro vás...

Získejte jednoduchý návod na vyhledání a mazání nežádoucích bloků z hlavy

S pomocí 20 dobře pochopitelných videí a pracovního sešitu se naučíte to podstatné k vyhledávání svých Emočních rovnic, k práci s Emočními čísly a 4 oblastmi života. Odhalte své destruktivní emoční bloky a vymažte je z hlavy. Mozek je jenom počítač - naučte se jej přeprogramovat.
emocnirovnice.ales-kalina.cz
3800

Získejte jednoduchý návod na vyhledání a mazání nežádoucích bloků z hlavy

S pomocí 20 dobře pochopitelných videí a pracovního sešitu se naučíte to podstatné k vyhledávání svých Emočních rovnic, k práci s Emočními čísly a 4 oblastmi života. Odhalte své destruktivní emoční bloky a vymažte je z hlavy. Mozek je jenom počítač - naučte se jej přeprogramovat.
emocnirovnice.ales-kalina.cz

Vstupte na cestu k vyřešení svého problému!

V programu osobního rozvoje získáte 900 bodů k písemné komunikaci s koučem + jednu osobní lekci s koučem a další výhody. Tento program je možné si zakoupit jednou ročně.
4490
Zadejte své údaje potřebné k registraci do programu:

Objednání lekce s koučem

Kvalifikovaný dohled odborníka vám zaručí jistotu, že váš problém je řešen co neefektivnější cestou a že se svými emočními rovnicemi pracujete správně.

Svého kouče můžete vybírat podle lokality, ale jelikož lekce mohou probíhat po telefonu či Skypu, tak se lokalitou nemusíte svazovat.

Důležité jsou jistě zkušenosti v dané problematice, která vás trápí. Náš tým koučů je složen z profesionálů s mnohaletou praxí v oblasti přeměny osobnosti. Všichni pracují výhradně s metodou Emočních rovnic pod pravidelným vedením Aleše Kaliny a každý z našich koučů má osobnostní rysy, které umožňují vést konzultační lekce tak, aby přinášely kýžené výsledky a spokojenost našich zákazníků.

Naše kouče rozdělujeme do tří kategorií:

Lekce zdarma v rámci programu:


Svoji lekci s koučem si rezervujte ve svém uživatelském profilu.

Odhalte svých prvních 100 emočních rovnic

Výukový program s pracovním sešitem. S pomocí video lekcí a interaktivního pracovního sešitu se naučíte, jak si najít svých prvních alespoň 100 emočních rovnic. Cena programu je 3800 Kč. Záruka spokojenosti.

20 video lekcí / 20 mp3 audio lekcí

S pomocí 20 dobře pochopitelných video lekcí (nebo audio nahrávek) se naučíte to podstatné k vyhledávání svých emočních rovnic. Odhalíte své destruktivní emoční bloky a pochopíte jak je vymazat z hlavy. Mozek je jenom počítač – naučíte se jej přeprogramovat.

Interaktivní pracovní sešit

V rámci tohoto programu získáte na míru vyvinutý pracovní sešit, který se stane vaším nepostradatelným průvodcem. Do něj zapisujete vše, co se naučíte a dále se svými zápisy pracujete. Pracovní sešit vás dobře navede při hledání svých nově nalezených emočních rovnic.

Bonusový materiál

10 dalších pomocných video návodů.

Čtěte více

Získejte jako bonus příspěvky, které za poslední roky četlo více jak 250.000 lidí. Vytvořte si svůj uživatelský účet a získejte zdarma výhody v podobě prémiového obsahu a přehledné komunikace s koučem. Každý měsíc naše rady obohacují více jak 100.000 čtenářů. Staňte se jedním z nich a profitujte z osvědčených rad. Tento program je zdarma.

Čtěte prémiový obsah pouze pro registrované zdarma.

Otevřete si přístup k uzamčeným článkům a získejte rady k řešení svých potíží. Vložte si své oblíbené články a videa z našich stránek do své knihovny v uživatelském účtu a mějte je stále k dispozici bez vyhledávání.

Komunikujte s našimi kouči 1:1

Přeneste si svůj první dotaz do svého účtu a vytvořte si historii komunikace. Žádné rady od kouče se vám již neztratí. Po registraci získáte další možnost položit dotaz koučovi zdarma. Odpověď na něj se již nebude veřejně publikovat.

Vytvořte si své životní cíle

Získejte video lekci zdarma: Jak si vytvořit své životní cíle a neztratit se v životě.

Napište svůj dotaz

Napsáno 0 z 1000 znaků.

Svůj e-mail nám nemusíte sdělovat.

Odpověď si vyzvednete prostřednictvím kódu, který vám zobrazíme po odeslání vašeho dotazu.

Vyzvedněte si svoji odpověď

Vložte kód, který jste získali po zadání svého dotazu.

Zaregistrujte se zdarma, přeneseme vám do vašeho účtu váši odpověď a získáte tak historii své komunikace s našimi kouči.

Vstupte na cestu k vyřešení svého problému!

V programu osobního rozvoje získáte 900 bodů k písemné komunikaci s koučem + jednu osobní lekci s koučem a další výhody. Tento program je možné si zakoupit jednou ročně.
990
Zadejte své údaje potřebné k registraci do programu:

X
Popovídejte si o svém problému s koučem.
Získejte 15 minut konzultace zdarma.