OHODNOŤTE ČLÁNEK:

Naučte se úspěšně žít ve 4 hlavních oblastech!Naučte se úspěšně žít ve 4 hlavních oblastech!

OHODNOŤTE ČLÁNEK:
13.6.2019

Instantní řešení pomohou – ale jen krátkodobě.

Již asi víte, že lidský mozek je velmi propracovaným počítačem. Skládá se ze 100 miliard neuronových buněk, které se mezi sebou vzájemně propojují tak, abychom my lidé mohli prožívat svůj den – ráno si dát svůj oblíbený nápoj a k obědu jídlo dle chuti.

Chutě a touhy bychom ale neměli, pokud by mozek tyto vjemy předem nespočítal. Každá myšlenka, touha, chuť, prožitek je dílem našeho mozku a náš mozek pracuje podle zákonitostí, které lze sledovat i u stolního počítače. Zapnete ho, kliknete myší a podle zákonitostí počítačů se vám spustí buď film, hudba či tabulkový procesor.

Nic se neděje jen tak. Vše má své zákonitosti, a to i v případě, že se nám zdá, že se okolní věci dějí nahodile.

 

Děláme vše proto, abychom byli spokojení

Všichni se chceme v životě cítit dobře a prožívat úspěch. Co to ale je ten dobrý pocit a kdy budu moci říci, že jsem úspěšný? Každý se přece cítí dobře někde jinde a úspěch je pro mnohé stejně nedostižný jako vítr.

Abychom tedy mohli jasně stanovit cestu k dobrému pocitu, musíme pochopit, jak mozek pracuje.

Platí zákonitost: cítím se dobře = jsem úspěšný

Čili pokud získám dobrý pocit a budu se během svého života cítit co nejlépe, budu mít pocit, že jsem úspěšný. Pochopení toho, jak mozek vypočítává dobrý pocit, je pro nás lidi velmi důležité. Musíme se naučit ovládat svůj mozek tak, aby nám vyráběl dobrý pocit (náladu) neustále.

Dobrý pocit je vypočítáván mozkem na základě informací, které má v sobě nahrané. Tyto informace můžeme rozdělit do 4 oblastí (kvadrantů). Jedná se o oblasti práce, peněz, zdraví a vztahů.

Pracovat ve 4 oblastech je pro nás jednodušší než se zaobírat všemi informacemi v hlavě najednou. Pro každou z nich platí jiné zákonitosti a ovládnutí každé z nich nám přivede nekonečný pocit blaha, radosti, úspěchu, vitality a štěstí.

 

4 oblasti jsou propojené

Každá z těchto oblastí je propojena s ostatními a vzájemně se ovlivňují. Když nám není dobře (oblast zdraví), nebudeme se cítit dobře ani v oblasti práce. Jen si zkuste vzpomenout na bolavý zub.

Pokud nemáme vhodného partnera (oblast vztahů), nebudeme se těšit na dovolenou (oblast zdraví).

Cítíme-li se podhodnocení a nemáme-li zdravý vztah k sobě samým, budeme trpět v kvadrantu práce i vztahů.

Nejsme-li schopni vydělávat dostatek peněz, budeme trpět špatnými pocity i v dalších třech oblastech.

Propojenost oblastí má své výhody i nevýhody. Výhodou je, že pokud se nám podaří zlepšit jednu z nich, budeme se lépe cítit i v těch dalších.

Postupnou prací na sobě samých se nám bude postupně měnit celý život. Nenechte se zlákat instantními řešeními.

 

4 oblasti se dají hodnotit

Každou z těchto oblastí můžeme hodnotit na stupnici 0 až 10, což nám poskytuje jasnou informaci o tom, kde právě nyní jsme a kde bychom měli být. Zkuste si to: Zeptejte se sami sebe, jak se cítíte v oblasti své práce na stupnici 0 až 10? Podobně si to vyzkoušejte i v ostatních oblastech.

Váš mozek vám jasně sděluje, jaká je vaše aktuální životní pozice  přes vaše emoce. To, jak se cítíte, není náhoda.

 

Poznejte místo, kde musíte být

Mozek nám signalizuje nejen, kde právě jsme, ale dává nám i jasné signály, kde máme být. Dělá to pomocí desítek.

Zkuste si to:

Zeptejte se sami sebe: „Co by se muselo stát v oblasti mé práce, abych se tam cítil na hodnotě 10?“

Nebo: „Co by se muselo stát v oblasti vztahů, abych se s partnerem cítil(a) na hodnotě 10?“

Vaše desítky jsou vám známy od narození. Každý je zná a jsou lehce a rychle určitelné. Pokud je naleznete a zavedete do života, bude vám mozek hlásit klid a pohodu a budete mít pocit, že jste úspěšní.

Naše pocity mají vliv na vše, co děláme i neděláme. To, jak se cítíme, ovlivňuje elektrochemické reakce v našem těle, má vliv na naše geny i zdraví, naše okolí, naše nálady, naší práci a koneckonců i na náš vztah k sobě samým. Emoce a jejich ovládnutí je tedy základním stavebním kamenem všeho, co chceme dělat. Pokud se nám to nepodaří, budeme v životě cítit nepříjemné pocity, vysílení, podrážděnost a ve finále ztratíme smysl žít.

Autor článku:

Aleš Kalina
Aleš Kalina
Dopřejte si čistou hlavu a život bez problémů. Ošklivé věci se dají z hlavy mazat a nahradit novými programy. Nová hlava pak vyrábí nové a lepší myšle...Zjistit o autorovi více

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Autor článku:

Aleš Kalina
Aleš Kalina
Dopřejte si čistou hlavu a život bez problémů. Ošklivé věci se dají z hlavy mazat a nahradit novými programy. Nová hlava pak vyrábí nové a lepší myšlenky.Zjistit o autorovi více

Tipy, které lidé nejvíce hledají

Jak funguje kredit

Primárním cílem kreditu je poskytnout kvalitní služby našich koučů uživatelům, kteří mají zájem vstoupit na cestu osobního rozvoje a dále se rozvíjet a pracovat sami na sobě.

Otázka, kterou pokládáte vybranému kouči prostřednictvím kreditního systému, má přednost před otázkami bezplatné poradny. Navíc kouč udržuje posloupnost Vaší komunikace, do vzájemné diskuse zapojuje již dříve nastíněná témata, rozšiřuje je a do svých odpovědí zahrnuje doporučení, která mají návaznost na řešené otázky. Zvolíte-li následně osobní konzultaci s koučem, slouží Vaše písemná komunikace k přípravě na osobní lekci.

Kreditní systém Vám tak umožňuje na sobě pracovat na dálku za pomoci kouče.

Jeden písemný dotaz kouči je limitován 1000 znaky a je Vám za něj odečten kredit 300 bodů. Z praxe víme, že právě 1000 znaků je zapotřebí pro efektivní komunikaci, dostačující pro vyjádření vašich pocitů či obtíží. Delší text odbíhá od témat a těžko se kouči zpracovává.

Pokud nezbytně potřebujete delší zprávu, tak se Vám odečteme dalších 150 bodů a prodloužíte svůj dotaz na 1500 znaků.

Našim členům nabízíme 900 bodů (tedy tři dotazy v délce 1000 znaků) a k tomu jednu lekci s koučem zdarma. Máte-li zájem vstoupit na cestu svého osobního rozvoje, doporučujeme Vám naše roční členství.

Seznamte se s Emočními rovnicemi

Výukový program zdarma. Naučte se, jak podvědomí pracuje, jaké zákonitosti využívá a jak ho předělat ve svůj prospěch. Získání vašich přání závisí na ovládnutí jeho síly.

Program obsahuje 15 video lekcí

S pomocí 15 dobře pochopitelných lekcí se naučíte, jak podvědomí pracuje. Jaké oblasti života podvědomí ovlivňuje. Proč se mnohým z nás nedaří a jiným ano. Proč tolerujeme neúspěch a často si neumíme poradit ani při vyvinutí veškerého úsilí, na závěr se názorně naučíte jak podvědomí přeprogramovat.

Získáte návod na vyhledání prvních 10 Emočních rovnic.

Naučte se základům vyhledávání svých Emočních rovnic. Získejte jednoduchý pracovní materiál, který můžete využívat i pro hledání více než prvních deseti svých Emočních rovnic, pokud budete mít chuť.

2 hodiny koučinku za cenu 1

Pokud stojíte před vážným rozhodnutím či si nevíte rady ve své zapeklité situaci, máme pro vás povzbuzující nabídku – setkání s koučem. Jsou situace, kdy se sami neumíme rozhodnout, a víme, co může nastat, když rozhodnutí uděláme sami – můžeme pro svoji budoucnost nasekat mnoho bolestivých chyb. Někdy pouze toužíme své břímě někomu sdělit, podělit se o své vnitřní prožitky a trápení. A to je dobře. Sdílené břímě = poloviční břímě.

Potkejte se se svým koučem výhodněji

V rámci tohoto programu máte možnost strávit s vámi vybraným koučem dvě hodiny a zaplatit mu pouze jednu. Povídat si můžete nejen osobně, ale i po skypu či telefonu. Výhodnější setkání s koučem získáte tak, že si jej nejprve vyberete v seznamu koučů a na jeho profilu najdete promo kód. Ten použijete při vyplnění objednávky.

Získáte bonusový e-book pouze pro vás

V rámci programu jsme pro vás připravili e-book Aleše Kaliny: Jak řešit své konflikty elegantně. V něm naleznete neomšelé a osvědčené rady, jak si ze vztahu udělat komunikační ráj. Jak řešit své konflikty elegantně

Objednání lekce s koučem

Objednání koučinku s Alešem Kalinou

Připravujeme pro vás...

Získejte jednoduchý návod na vyhledání a mazání nežádoucích bloků z hlavy

S pomocí 20 dobře pochopitelných videí a pracovního sešitu se naučíte to podstatné k vyhledávání svých Emočních rovnic, k práci s Emočními čísly a 4 oblastmi života. Odhalte své destruktivní emoční bloky a vymažte je z hlavy. Mozek je jenom počítač - naučte se jej přeprogramovat.
emocnirovnice.ales-kalina.cz
3800

Získejte jednoduchý návod na vyhledání a mazání nežádoucích bloků z hlavy

S pomocí 20 dobře pochopitelných videí a pracovního sešitu se naučíte to podstatné k vyhledávání svých Emočních rovnic, k práci s Emočními čísly a 4 oblastmi života. Odhalte své destruktivní emoční bloky a vymažte je z hlavy. Mozek je jenom počítač - naučte se jej přeprogramovat.
emocnirovnice.ales-kalina.cz

Vstupte na cestu k vyřešení svého problému!

V programu osobního rozvoje získáte 900 bodů k písemné komunikaci s koučem + jednu osobní lekci s koučem a další výhody. Tento program je možné si zakoupit jednou ročně.
4490
Zadejte své údaje potřebné k registraci do programu:

Objednání lekce s koučem

Kvalifikovaný dohled odborníka vám zaručí jistotu, že váš problém je řešen co neefektivnější cestou a že se svými emočními rovnicemi pracujete správně.

Svého kouče můžete vybírat podle lokality, ale jelikož lekce mohou probíhat po telefonu či Skypu, tak se lokalitou nemusíte svazovat.

Důležité jsou jistě zkušenosti v dané problematice, která vás trápí. Náš tým koučů je složen z profesionálů s mnohaletou praxí v oblasti přeměny osobnosti. Všichni pracují výhradně s metodou Emočních rovnic pod pravidelným vedením Aleše Kaliny a každý z našich koučů má osobnostní rysy, které umožňují vést konzultační lekce tak, aby přinášely kýžené výsledky a spokojenost našich zákazníků.

Naše kouče rozdělujeme do tří kategorií:

Lekce zdarma v rámci programu:


Svoji lekci s koučem si rezervujte ve svém uživatelském profilu.

Odhalte svých prvních 100 emočních rovnic

Výukový program s pracovním sešitem. S pomocí video lekcí a interaktivního pracovního sešitu se naučíte, jak si najít svých prvních alespoň 100 emočních rovnic. Cena programu je 3800 Kč. Záruka spokojenosti.

20 video lekcí / 20 mp3 audio lekcí

S pomocí 20 dobře pochopitelných video lekcí (nebo audio nahrávek) se naučíte to podstatné k vyhledávání svých emočních rovnic. Odhalíte své destruktivní emoční bloky a pochopíte jak je vymazat z hlavy. Mozek je jenom počítač – naučíte se jej přeprogramovat.

Interaktivní pracovní sešit

V rámci tohoto programu získáte na míru vyvinutý pracovní sešit, který se stane vaším nepostradatelným průvodcem. Do něj zapisujete vše, co se naučíte a dále se svými zápisy pracujete. Pracovní sešit vás dobře navede při hledání svých nově nalezených emočních rovnic.

Bonusový materiál

10 dalších pomocných video návodů.

Čtěte více

Získejte jako bonus příspěvky, které za poslední roky četlo více jak 250.000 lidí. Vytvořte si svůj uživatelský účet a získejte zdarma výhody v podobě prémiového obsahu a přehledné komunikace s koučem. Každý měsíc naše rady obohacují více jak 100.000 čtenářů. Staňte se jedním z nich a profitujte z osvědčených rad. Tento program je zdarma.

Čtěte prémiový obsah pouze pro registrované zdarma.

Otevřete si přístup k uzamčeným článkům a získejte rady k řešení svých potíží. Vložte si své oblíbené články a videa z našich stránek do své knihovny v uživatelském účtu a mějte je stále k dispozici bez vyhledávání.

Komunikujte s našimi kouči 1:1

Přeneste si svůj první dotaz do svého účtu a vytvořte si historii komunikace. Žádné rady od kouče se vám již neztratí. Po registraci získáte další možnost položit dotaz koučovi zdarma. Odpověď na něj se již nebude veřejně publikovat.

Vytvořte si své životní cíle

Získejte video lekci zdarma: Jak si vytvořit své životní cíle a neztratit se v životě.

Napište svůj dotaz

Napsáno 0 z 1000 znaků.

Svůj e-mail nám nemusíte sdělovat.

Odpověď si vyzvednete prostřednictvím kódu, který vám zobrazíme po odeslání vašeho dotazu.

Vyzvedněte si svoji odpověď

Vložte kód, který jste získali po zadání svého dotazu.

Zaregistrujte se zdarma, přeneseme vám do vašeho účtu váši odpověď a získáte tak historii své komunikace s našimi kouči.

Vstupte na cestu k vyřešení svého problému!

V programu osobního rozvoje získáte 900 bodů k písemné komunikaci s koučem + jednu osobní lekci s koučem a další výhody. Tento program je možné si zakoupit jednou ročně.
990
Zadejte své údaje potřebné k registraci do programu:

X
Popovídejte si o svém problému s koučem.
Získejte 15 minut konzultace zdarma.