OHODNOŤTE ČLÁNEK:

Jak si ve svém životě vytvořit vztahy, po kterým toužíme, 2. dílJak si ve svém životě vytvořit vztahy, po kterým toužíme, 2. díl

OHODNOŤTE ČLÁNEK:
13.8.2018

Dnes navážeme na první díl stejnojmenného článku, kde jsme si vysvětlili, jak funguje zrcadlení emocí a co je hlavním klíčem k proměně chování druhých lidí k nám. Pokud se k vám nedostal, je k přečtění zde >>.

Ráda bych vám dnes prakticky ukázala, jak může fungovat přijetí odpovědnosti za emoce a následná niterná práce sama se sebou tak, aby se měnilo paradigma všech vztahů, které kolem sebe máte.

 

Pro lepší pochopení použiji příklad ze svého vlastního života.

Jako malá holčička jsem si byla silně vědoma svého práva na svou svobodu a lásku mých blízkých. Častému bezpráví jsem se bránila dětskými zbraněmi, tak jak jsem dokázala. Mnohokrát jsem plakala a utíkala od všech pryč, abych se zachránila a uchovala si alespoň nějaký kus svobody. Příroda se stávala mým útočištěm. Poskytla mi plné přijetí i naprostou volnost. Na základní škole jsem si našla kamarádku, u které jsem cítila lásku a která mě nikdy za nic nesoudila. Byla jsem schopna s ní trávit hodiny denně. Když rodiče přišli na to, kde se “toulám”, zatrhli mi i to, a já jsem přišla o vše. Nezvládali mou výchovu, protože jsem nebyla přizpůsobivá a hodná holka. Aniž by pochopili, co mi chybí a co od nich potřebuji, aniž by se to snažili zjistit, označili mě nekompromisně za problémovou a tuto nálepku jsem pak dostávala denně zas a znovu. Den co den. Navíc se přidávaly psychické a fyzické tresty. Zvyšovala se pravidla a omezení, jednostranně nařízená. Přestože hluboko v nitru jsem cítila, že jsem v pořádku a že nikdo nemá právo mě takto omezovat, označení rodičů o mé problematičnosti můj mozek přijal jako pravdu a na něm se pak již rozvíjela má dospělá osobnost. Formovala všechny mé vztahy.

Původní vědomí toho, že jsem v pořádku a hodnotná bytost, jsem chtě nechtě vyměnila za přesvědčení, že bych se všem měla omlouvat za to, že neplním jejich představy a očekávání a za to, že si chci dělat i věci, které baví jen mě. Začala jsem na to doplácet zdravím. Ubližovala jsem sama sobě tím, že jsem se vnitřně obviňovala, že jsem pro druhé jeden velký problém.

Naštěstí jsem člověk bádavý a zkoumavý a odmítala jsem se smířit s tím, že mé vztahy nejsou harmonické a láskyplné. Vždycky jsem po takových toužila a už v dětství jsem si slíbila, že takové budu i žít. Volala jsem po síle a pomoci. Jakékoli.

Když žádáme o pomoc, vždy se nám jí dostane. Začala jsem pátrat a jít hluboko do sebe. Mé partnerské vztahy se mi staly těmi nejlepšími pomocníky. Začala jsem si všímat souvislosti mezi chováním mých partnerů ke mě a mým vlastním přesvědčením sama o sobě. A bylo by to na dlouhé vyprávění, negativních vzorců, které jsem o sobě živila bylo na tisíce.

Ale jako mustr použiji ten nejzákladnější z nich, abych demonstrovala, jak rozpad jednoho velkého přesvědčení (falešné identity) může mít dopad na změnu všech vztahů a nový životní směr.

Na základě označení mými rodiči, jsem tedy přijala přesvědčení, že jsem problémová. Na toto přesvědčení se nabalovaly další myšlenky s tím spojené, a to, že jsem horší než druzí, že je se mnou něco od podstaty špatně a že potřebuji pomoc od někoho, kdo ví, jak mě “opravit”. Na základě toho jsem přirozeně věřila všem, kteří vyzařovali sebejistotu a pocit, že oni vědí lépe než já, co je pro mne správné.

Intuice mě však vedla, abych na sobě sama pracovala a zbavovala se jednoho destruktivního přesvědčení za druhým. Začala se zvyšovat má sebeúcta, sebevědomí a láska k sobě. Čím více rostl pocit sebehodnoty, tím více se oslabovalo přesvědčení, že se mnou není něco v pořádku. Postupně jsem začala cítit obrovský pocit cennosti a důležitosti. Na základě toho se ještě více ukázal smysl mého bytí na Zemi.

A především v momentě, kdy jsem propustila své přesvědčení o své problematičnosti, můj partnerský vztah mi zcela přirozeně přestal dávat smysl. Jeho úkol se naplnil. Splnil svůj účel. Využila jsem učení, které mi vztah nabídnul a došlo k obrovskému osvobození. Velice krátce nato mi začali přicházet do života lidé, kteří s obdivem ocenili mou osobnost, kteří mi začali až neuvěřitelně nabízet svou pomoc, podporu, lásku, úctu a zároveň svobodu. Výrazně mi narostla vnitřní síla, pocit uzemnění a ukotvení, tvořivá energie a jistota, že jsem a jdu naprosto správně, přestože vidím na své cestě na metr daleko. Neskutečně silný obrat v mém životě.

A nyní pojďme k vám. Vypište si (podle návodu v předcházejícím díle článku), jak se vedle svých blízkých cítíte. Jaké emoce ve vás vyvolávají. Co “vám dělají”? Je-li to např. kritika, vypište si, kde se kritizujete vy sami. Jakmile budete mít vše vypsáno, postupujte dále. Ptejte se, proč to děláte sami sobě. Např. proč se kritizuji? Proč se shazuji? Proč o sebe nemám zájem? Proč na sebe kašlu?

Už samotné uvědomění, proč to děláte, je počátkem změny vašich problémů ve vztazích. Na tělesné úrovni se tak začínají uvolňovat energetické shluky emocí, které způsobují psychické, vztahové a zdravotní problémy.

 

Nyní vezměte svou odpověd. Například:

  1. Zeptejte se sama sebe: Proč na sebe kašlu?
  2. Odpovíte si např.: Protože bych měl/a myslet na prvním místě na druhé a být tady především pro ně. Já nejsem tolik důležitý/á jako druzí.
  3. Zeptejte se sama sebe – slouží mi toto přesvědčení? Jsem ve svém životě šťastný/á díky tomu, že se tímto přesvědčením řídím a že mu věřím? Chci si jej i nadále nechat nebo ho chci vyměnit?
  4. Pokud si odpovíte, že vám neslouží, pak se vědomě rozhodněte toto přesvědčení propustit a nahradit ho opačným, tedy takovým, které vám přinese do vašeho života příjemný pocit. “Vědomě se rozhodnout” v tomto procesu hraje extrémně důležitou roli.
  5. Přehrajte si hřejivou emoci, kdy věříte opaku starého přesvědčení, v tomto případě tedy že se můžete mít na prvním místě a máte právo naplňovat nejdříve své potřeby. Prociťte si do hloubky, jak by vypadaly vaše vztahy a váš život, kdybyste již žili přesvědčením, že jste nejdůležitější osoba vašeho života a že o sebe máte právo pečovat na prvním místě. Jak by se k vám chovali druzí? Jak byste žili? Co už byste nedělali? Dovolte svému příjemnému pocitu, aby prostoupil celé vaše tělo, každou buňku v něm.
  6. Začněte realizovat svůj nový postoj ve svém reálném životě. Vědomě pozorujte návyky svého rozhodování, a například tam, kde byste dříve řekli ano, zkuste říct ne.

Náš lidský život je poměrně krátký průlet touto fyzickou realitou a osobně si myslím, že v něm “není čas ztrácet čas”. Především mám na mysli s lidmi, se kterými nám není dobře, kteří se k nám nechovají hezky a se kterými se neradujeme.

Kvalitu našich vztahů máme všichni ve své moci a můžeme je přetvářet k naší spokojenosti. Jsme schopni tvořit úžasná společenství lidí, kteří jedou na společné vlně. Lidí, kterým je spolu dobře, jsou vedle sebe plně sami sebou, a tak společně vytvářejí něco nového, něco společného, něco více. No řekněte, není to nádherný dar a příležitost? 🙂

Autor článku:

Aleš Kalina
Aleš Kalina
Dopřejte si čistou hlavu a život bez problémů. Ošklivé věci se dají z hlavy mazat a nahradit novými programy. Nová hlava pak vyrábí nové a lepší myšle...Zjistit o autorovi více

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Autor článku:

Aleš Kalina
Aleš Kalina
Dopřejte si čistou hlavu a život bez problémů. Ošklivé věci se dají z hlavy mazat a nahradit novými programy. Nová hlava pak vyrábí nové a lepší myšlenky.Zjistit o autorovi více

Tipy, které lidé nejvíce hledají

Jak funguje kredit

Primárním cílem kreditu je poskytnout kvalitní služby našich koučů uživatelům, kteří mají zájem vstoupit na cestu osobního rozvoje a dále se rozvíjet a pracovat sami na sobě.

Otázka, kterou pokládáte vybranému kouči prostřednictvím kreditního systému, má přednost před otázkami bezplatné poradny. Navíc kouč udržuje posloupnost Vaší komunikace, do vzájemné diskuse zapojuje již dříve nastíněná témata, rozšiřuje je a do svých odpovědí zahrnuje doporučení, která mají návaznost na řešené otázky. Zvolíte-li následně osobní konzultaci s koučem, slouží Vaše písemná komunikace k přípravě na osobní lekci.

Kreditní systém Vám tak umožňuje na sobě pracovat na dálku za pomoci kouče.

Jeden písemný dotaz kouči je limitován 1000 znaky a je Vám za něj odečten kredit 300 bodů. Z praxe víme, že právě 1000 znaků je zapotřebí pro efektivní komunikaci, dostačující pro vyjádření vašich pocitů či obtíží. Delší text odbíhá od témat a těžko se kouči zpracovává.

Pokud nezbytně potřebujete delší zprávu, tak se Vám odečteme dalších 150 bodů a prodloužíte svůj dotaz na 1500 znaků.

Našim členům nabízíme 900 bodů (tedy tři dotazy v délce 1000 znaků) a k tomu jednu lekci s koučem zdarma. Máte-li zájem vstoupit na cestu svého osobního rozvoje, doporučujeme Vám naše roční členství.

Seznamte se s Emočními rovnicemi

Výukový program zdarma. Naučte se, jak podvědomí pracuje, jaké zákonitosti využívá a jak ho předělat ve svůj prospěch. Získání vašich přání závisí na ovládnutí jeho síly.

Program obsahuje 15 video lekcí

S pomocí 15 dobře pochopitelných lekcí se naučíte, jak podvědomí pracuje. Jaké oblasti života podvědomí ovlivňuje. Proč se mnohým z nás nedaří a jiným ano. Proč tolerujeme neúspěch a často si neumíme poradit ani při vyvinutí veškerého úsilí, na závěr se názorně naučíte jak podvědomí přeprogramovat.

Získáte návod na vyhledání prvních 10 Emočních rovnic.

Naučte se základům vyhledávání svých Emočních rovnic. Získejte jednoduchý pracovní materiál, který můžete využívat i pro hledání více než prvních deseti svých Emočních rovnic, pokud budete mít chuť.

2 hodiny koučinku za cenu 1

Pokud stojíte před vážným rozhodnutím či si nevíte rady ve své zapeklité situaci, máme pro vás povzbuzující nabídku – setkání s koučem. Jsou situace, kdy se sami neumíme rozhodnout, a víme, co může nastat, když rozhodnutí uděláme sami – můžeme pro svoji budoucnost nasekat mnoho bolestivých chyb. Někdy pouze toužíme své břímě někomu sdělit, podělit se o své vnitřní prožitky a trápení. A to je dobře. Sdílené břímě = poloviční břímě.

Potkejte se se svým koučem výhodněji

V rámci tohoto programu máte možnost strávit s vámi vybraným koučem dvě hodiny a zaplatit mu pouze jednu. Povídat si můžete nejen osobně, ale i po skypu či telefonu. Výhodnější setkání s koučem získáte tak, že si jej nejprve vyberete v seznamu koučů a na jeho profilu najdete promo kód. Ten použijete při vyplnění objednávky.

Získáte bonusový e-book pouze pro vás

V rámci programu jsme pro vás připravili e-book Aleše Kaliny: Jak řešit své konflikty elegantně. V něm naleznete neomšelé a osvědčené rady, jak si ze vztahu udělat komunikační ráj. Jak řešit své konflikty elegantně

Objednání lekce s koučem

Objednání koučinku s Alešem Kalinou

Připravujeme pro vás...

Získejte jednoduchý návod na vyhledání a mazání nežádoucích bloků z hlavy

S pomocí 20 dobře pochopitelných videí a pracovního sešitu se naučíte to podstatné k vyhledávání svých Emočních rovnic, k práci s Emočními čísly a 4 oblastmi života. Odhalte své destruktivní emoční bloky a vymažte je z hlavy. Mozek je jenom počítač - naučte se jej přeprogramovat.
emocnirovnice.ales-kalina.cz
3800

Získejte jednoduchý návod na vyhledání a mazání nežádoucích bloků z hlavy

S pomocí 20 dobře pochopitelných videí a pracovního sešitu se naučíte to podstatné k vyhledávání svých Emočních rovnic, k práci s Emočními čísly a 4 oblastmi života. Odhalte své destruktivní emoční bloky a vymažte je z hlavy. Mozek je jenom počítač - naučte se jej přeprogramovat.
emocnirovnice.ales-kalina.cz

Vstupte na cestu k vyřešení svého problému!

V programu osobního rozvoje získáte 900 bodů k písemné komunikaci s koučem + jednu osobní lekci s koučem a další výhody. Tento program je možné si zakoupit jednou ročně.
4490
Zadejte své údaje potřebné k registraci do programu:

Objednání lekce s koučem

Kvalifikovaný dohled odborníka vám zaručí jistotu, že váš problém je řešen co neefektivnější cestou a že se svými emočními rovnicemi pracujete správně.

Svého kouče můžete vybírat podle lokality, ale jelikož lekce mohou probíhat po telefonu či Skypu, tak se lokalitou nemusíte svazovat.

Důležité jsou jistě zkušenosti v dané problematice, která vás trápí. Náš tým koučů je složen z profesionálů s mnohaletou praxí v oblasti přeměny osobnosti. Všichni pracují výhradně s metodou Emočních rovnic pod pravidelným vedením Aleše Kaliny a každý z našich koučů má osobnostní rysy, které umožňují vést konzultační lekce tak, aby přinášely kýžené výsledky a spokojenost našich zákazníků.

Naše kouče rozdělujeme do tří kategorií:

Lekce zdarma v rámci programu:


Svoji lekci s koučem si rezervujte ve svém uživatelském profilu.

Odhalte svých prvních 100 emočních rovnic

Výukový program s pracovním sešitem. S pomocí video lekcí a interaktivního pracovního sešitu se naučíte, jak si najít svých prvních alespoň 100 emočních rovnic. Cena programu je 3800 Kč. Záruka spokojenosti.

20 video lekcí / 20 mp3 audio lekcí

S pomocí 20 dobře pochopitelných video lekcí (nebo audio nahrávek) se naučíte to podstatné k vyhledávání svých emočních rovnic. Odhalíte své destruktivní emoční bloky a pochopíte jak je vymazat z hlavy. Mozek je jenom počítač – naučíte se jej přeprogramovat.

Interaktivní pracovní sešit

V rámci tohoto programu získáte na míru vyvinutý pracovní sešit, který se stane vaším nepostradatelným průvodcem. Do něj zapisujete vše, co se naučíte a dále se svými zápisy pracujete. Pracovní sešit vás dobře navede při hledání svých nově nalezených emočních rovnic.

Bonusový materiál

10 dalších pomocných video návodů.

Čtěte více

Získejte jako bonus příspěvky, které za poslední roky četlo více jak 250.000 lidí. Vytvořte si svůj uživatelský účet a získejte zdarma výhody v podobě prémiového obsahu a přehledné komunikace s koučem. Každý měsíc naše rady obohacují více jak 100.000 čtenářů. Staňte se jedním z nich a profitujte z osvědčených rad. Tento program je zdarma.

Čtěte prémiový obsah pouze pro registrované zdarma.

Otevřete si přístup k uzamčeným článkům a získejte rady k řešení svých potíží. Vložte si své oblíbené články a videa z našich stránek do své knihovny v uživatelském účtu a mějte je stále k dispozici bez vyhledávání.

Komunikujte s našimi kouči 1:1

Přeneste si svůj první dotaz do svého účtu a vytvořte si historii komunikace. Žádné rady od kouče se vám již neztratí. Po registraci získáte další možnost položit dotaz koučovi zdarma. Odpověď na něj se již nebude veřejně publikovat.

Vytvořte si své životní cíle

Získejte video lekci zdarma: Jak si vytvořit své životní cíle a neztratit se v životě.

Napište svůj dotaz

Napsáno 0 z 1000 znaků.

Svůj e-mail nám nemusíte sdělovat.

Odpověď si vyzvednete prostřednictvím kódu, který vám zobrazíme po odeslání vašeho dotazu.

Vyzvedněte si svoji odpověď

Vložte kód, který jste získali po zadání svého dotazu.

Zaregistrujte se zdarma, přeneseme vám do vašeho účtu váši odpověď a získáte tak historii své komunikace s našimi kouči.

Vstupte na cestu k vyřešení svého problému!

V programu osobního rozvoje získáte 900 bodů k písemné komunikaci s koučem + jednu osobní lekci s koučem a další výhody. Tento program je možné si zakoupit jednou ročně.
990
Zadejte své údaje potřebné k registraci do programu:

X
Popovídejte si o svém problému s koučem.
Získejte 15 minut konzultace zdarma.