Jak uspět u přijímacího pohovoru – tipy a triky 3. část

Příprava na pohovor začíná už doma, proto si dobře naplánujte cestu.
Pozornost věnujte také tomu, co si na sebe obléknete. Dámy by měly vyhodnotit jaký make-up a délku sukně zvolí.

Pohovor trvá obvykle 40 až 60 minut. Přijďte 5 až 10 minut před jeho začátkem.

Vypněte si mobilní telefon a vyhoďte žvýkačku.

Usmívejte se a buďte zdvořilí. Nechte personalistu, ať rozhovor vede a když vás bude něco zajímat, ptejte se.

Po skončení pohovoru personalistovi poděkujte.

A ještě závěrem: Proč si někteří personalisté pokládají záludné otázky, například: „Proč chcete pracovat u nás místo u konkurence?“

Mnohdy jsou ty otázky dávány proto, aby personalista či manažer sledoval, jak se zachováte. Zda vás to znervózní, nebo zda budete přehnaně sebevědomí. U některých odpovědí není až tak důležité, co přesně odpovíte, ale spíše vaše mimika, gestikulace, emoce a mnohdy i vysvětlení toho, proč jste si vybral zrovna toto. Nejlepší je, když je člověk na pohovoru sám sebou, na nic si nehraje a i na tyto otázky odpoví tak, jak to cítí.
Přeji Vám mnoho zdaru při přijímacích pohovorech!

Autor je certifikovaným koučem Emočních rovnic. „Když nevíš co chceš, skončíš v hromadě toho co nechceš!“ - I já jsem měla hromadu toho co jsem nechtěla a jen málo toho, po čem jsem toužila a co jsem chtěla. Tak jsem se vydala úplně jinou cestou – cestou změny ve svém mozku, cestou změny svých negativních Emočních rovnic, a nyní od života dostávám přesně to co chci. A právě tento úžasný životní proces – to, aby se vám dařilo, aby jste byli šťastni a měli naplněný život, vám chci předat.

CHCETE ZAŽÍT ŽIVOT BEZ OMEZUJÍCÍCH BLOKŮ V HLAVĚ?

Ukážu vám, co se nám během dětství zapisovalo do hlavy a jak nás zápisy ovlivňují později v životě. Při výběru práce, partnera, ve financích i zdraví.