OHODNOŤTE ČLÁNEK:
31.7.2014

Mozek je počítač, který pracuje stejně jako osobní počítač s tím, že v sobě nemá čipy, ale neurony. Jeho operační systém nepoužívá Windows ani Linux, ale vlastní komunikační jazyky, a to hned několik najednou. Dokáže bez problémů řídit celé lidské tělo, aniž bychom si to uvědomovali, a přitom ještě vyhodnocovat miliony vjemů, které se nám do hlavy dostávají během dne.

V paměti má uložené informace za celý život jedince a neustále si s nimi pohrává podle přesných pravidel. Sami jistě uznáte, že kde nejsou data, tam nemůže být ani srovnávání a vyhodnocování, kde není stanoveno, nemůže být ani překročeno. Kde není definováno, co je to zima, nemůže být řeč o teple. Veškeré lidské pocity jsou výsledkem kalkulace a srovnávání s danými a uloženými hodnotami.

Nálada je mozkem kalkulovaný pocit, který je vyhodnocen pomocí dat uložených v paměti, s použitím následujících zákonitostí mozku, které jsem za dobu své činnosti objevil:

 

Zákon bolesti a slasti

Pomocí tohoto zákona se mozek vždy bude snažit, aby nás naváděl do činností, kde je předpoklad příjemných emocí, kde je jasné, že budeme prožívat příjemné, a snaží se nás uchránit nepříjemného, zajistit, abychom neprožívali to, co nás někdy v minulosti zraňovalo a působilo nepříjemné emoce. Často tuto ochranu provádí s použitím strachu.

 

Zákon neustálého rozvoje

Jednou prožitá zkušenost, pokud bude mít vysokou emoci, bude mít tendenci být prožívána znova. S dalším prožíváním ale ztrácí na intenzitě a hodnota prožitku se snižuje. Tím je člověk nucen neustrnout a stále se rozvíjet dále, hledat nové cesty a nové prožitky či zkvalitňovat ty současné. Touha poznávat nové je generována tímto zákonem.

 

Zákon ověřování dat

Mozek v sobě nechce mít data, která již nejsou aktuální. Proto si vždy ověřuje pravdivost již uložených dat prostřednictvím situací ve svém okolí.

 

Zákon uplatnění talentu

S pomocí tohoto zákona mozek směřuje jedince, aby uplatňoval svůj talent. Využívá k tomu přímý vstup na Pocitovou klaviaturu. Když člověk svůj talent nezná a neuplatňuje jej, má pocit, že jeho život nemá smysl, a přepadají ho fatalistické myšlenky.

 

Zákon následování kompasu

Život je více organizován, než si myslíme. Každý člověk v sobě nosí navigační systém, který jej vede směrem k dosažení příjemných pocitů a myšlení. Následováním Kompasu se život stává plnějším nejen pro člověka samotného, ale i pro jeho okolí. Kdyby všichni lidé následovali svůj kompas, byla by lidská společnost plně organizovaná bez potřeby externí násilné regulace.

 

Zákon ukládání dat

Vše, co mozek vymyslí, předkládá vždy s hodnotou Pravda, i když to může být pro okolí totální nesmysl. Díky tomuto zákonu mají všichni lidé svoji pravdu a nejsou ochotni z ní ustoupit. Veškerá data, která se do mozku ukládají, se vždy ukládají jako Pravda. Vstupy od Primárních autorit jsou vždy zapisovány s hodnotou ANO, a teprve v pozdějším věku máme možnost nad pravdami přemýšlet, zda je přijmeme nebo ne. Některé naše pravdy můžeme vědomě chápat jako pravdu, ale v podvědomí mohou být hodnoceny jako nepravdivé. K zapsání naší pravdy nedojde, poněvadž si ji mozek sám pro sebe jako pravdu nevyhodnotil.

 

Zákon nehodnocení

Mozku je jedno, jak se cítíte. Je to pouze shluk hmoty. Sám si podle svých zákonitostí a dat vyrábí, co se mu zachce, a klidně vás povede i do sebevraždy, když to uzná za vhodné. Je to silný nástroj, který svým přístupem na Klaviaturu pocitů umí život člověka i pěkně znepříjemnit.

 

Zákon tvořivosti

Mozek generuje energie, které jsou kompatibilní s energiemi, podle kterých se vytvářel celý vesmír. Dle kvantové fyziky je energie základním stavebním kamenem pro vznik hmoty. Mám-li dostatek energie, mohu si vyrobit, co chci. Každý předmět můžeme rozložit do Kvantové rovnice a zpětně jej složit. Mozek s těmito energiemi pracuje, díky čemuž se nám vytvářejí viditelné obrazy toho, co máme uloženo v hlavě.

 

Zákon sdílení

Každý člověk má potřebu sdílet a nebýt sám. Milovat a být milován. Společně vytvářet dílo lidství.

 

Zákon maximální utilizace

Mozek vede člověka, aby ve svém životě maximálně využíval svůj potenciál. Aby dosahoval kvalitních prožitků a výsledků ve všech 4 kvadrantech.

 

Poločas života

V době kolem 35 roku života člověka začíná mozek produkovat nové myšlenky typu:

  • Proč tady jsem?
  • Jaký je smysl mého života?<úli>
  • Jak mohu být užitečný?

Neschopnost odpovědět na tyto otázky vede k produkování myšlenek zmaru a prázdnoty.

 

Fixace osobnosti

Mozek některým Emočním rovnicím přiřazuje vysokou váhu, aby nebylo možné je lehce přeměnit na jiné. Pokud se o to pokusíme, začne mozek posílat emoce strachu, nechuti, slabosti, zpochybnění. To se děje proto, aby jedinec nezasahoval do svých pilířových vzorců chování a nedocházelo k častým změnám povahy.

Autor článku:

Aleš Kalina
Aleš Kalina
Dopřejte si čistou hlavu a život bez problémů. Ošklivé věci se dají z hlavy mazat a nahradit novými programy. Nová hlava pak vyrábí nové a lepší myšle...Zjistit o autorovi více

4 Comments

  1. Michal Kolesar napsal:

    Ja sa este stale citim slobodne,aj ked sa priznam,ze je mi to „trochu“ neprijemne…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Autor článku:

Aleš Kalina
Aleš Kalina
Dopřejte si čistou hlavu a život bez problémů. Ošklivé věci se dají z hlavy mazat a nahradit novými programy. Nová hlava pak vyrábí nové a lepší myšlenky.Zjistit o autorovi více

Tipy, které lidé nejvíce hledají

Jak funguje kredit

Primárním cílem kreditu je poskytnout kvalitní služby našich koučů uživatelům, kteří mají zájem vstoupit na cestu osobního rozvoje a dále se rozvíjet a pracovat sami na sobě.

Otázka, kterou pokládáte vybranému kouči prostřednictvím kreditního systému, má přednost před otázkami bezplatné poradny. Navíc kouč udržuje posloupnost Vaší komunikace, do vzájemné diskuse zapojuje již dříve nastíněná témata, rozšiřuje je a do svých odpovědí zahrnuje doporučení, která mají návaznost na řešené otázky. Zvolíte-li následně osobní konzultaci s koučem, slouží Vaše písemná komunikace k přípravě na osobní lekci.

Kreditní systém Vám tak umožňuje na sobě pracovat na dálku za pomoci kouče.

Jeden písemný dotaz kouči je limitován 1000 znaky a je Vám za něj odečten kredit 300 bodů. Z praxe víme, že právě 1000 znaků je zapotřebí pro efektivní komunikaci, dostačující pro vyjádření vašich pocitů či obtíží. Delší text odbíhá od témat a těžko se kouči zpracovává.

Pokud nezbytně potřebujete delší zprávu, tak se Vám odečteme dalších 150 bodů a prodloužíte svůj dotaz na 1500 znaků.

Našim členům nabízíme 900 bodů (tedy tři dotazy v délce 1000 znaků) a k tomu jednu lekci s koučem zdarma. Máte-li zájem vstoupit na cestu svého osobního rozvoje, doporučujeme Vám naše roční členství.

Seznamte se s Emočními rovnicemi

Výukový program zdarma. Naučte se, jak podvědomí pracuje, jaké zákonitosti využívá a jak ho předělat ve svůj prospěch. Získání vašich přání závisí na ovládnutí jeho síly.

Program obsahuje 15 video lekcí

S pomocí 15 dobře pochopitelných lekcí se naučíte, jak podvědomí pracuje. Jaké oblasti života podvědomí ovlivňuje. Proč se mnohým z nás nedaří a jiným ano. Proč tolerujeme neúspěch a často si neumíme poradit ani při vyvinutí veškerého úsilí, na závěr se názorně naučíte jak podvědomí přeprogramovat.

Získáte návod na vyhledání prvních 10 Emočních rovnic.

Naučte se základům vyhledávání svých Emočních rovnic. Získejte jednoduchý pracovní materiál, který můžete využívat i pro hledání více než prvních deseti svých Emočních rovnic, pokud budete mít chuť.

2 hodiny koučinku za cenu 1

Pokud stojíte před vážným rozhodnutím či si nevíte rady ve své zapeklité situaci, máme pro vás povzbuzující nabídku – setkání s koučem. Jsou situace, kdy se sami neumíme rozhodnout, a víme, co může nastat, když rozhodnutí uděláme sami – můžeme pro svoji budoucnost nasekat mnoho bolestivých chyb. Někdy pouze toužíme své břímě někomu sdělit, podělit se o své vnitřní prožitky a trápení. A to je dobře. Sdílené břímě = poloviční břímě.

Potkejte se se svým koučem výhodněji

V rámci tohoto programu máte možnost strávit s vámi vybraným koučem dvě hodiny a zaplatit mu pouze jednu. Povídat si můžete nejen osobně, ale i po skypu či telefonu. Výhodnější setkání s koučem získáte tak, že si jej nejprve vyberete v seznamu koučů a na jeho profilu najdete promo kód. Ten použijete při vyplnění objednávky.

Získáte bonusový e-book pouze pro vás

V rámci programu jsme pro vás připravili e-book Aleše Kaliny: Jak řešit své konflikty elegantně. V něm naleznete neomšelé a osvědčené rady, jak si ze vztahu udělat komunikační ráj. Jak řešit své konflikty elegantně

Objednání lekce s koučem

Objednání koučinku s Alešem Kalinou

Připravujeme pro vás...

Získejte jednoduchý návod na vyhledání a mazání nežádoucích bloků z hlavy

S pomocí 20 dobře pochopitelných videí a pracovního sešitu se naučíte to podstatné k vyhledávání svých Emočních rovnic, k práci s Emočními čísly a 4 oblastmi života. Odhalte své destruktivní emoční bloky a vymažte je z hlavy. Mozek je jenom počítač - naučte se jej přeprogramovat.
emocnirovnice.ales-kalina.cz
3800

Získejte jednoduchý návod na vyhledání a mazání nežádoucích bloků z hlavy

S pomocí 20 dobře pochopitelných videí a pracovního sešitu se naučíte to podstatné k vyhledávání svých Emočních rovnic, k práci s Emočními čísly a 4 oblastmi života. Odhalte své destruktivní emoční bloky a vymažte je z hlavy. Mozek je jenom počítač - naučte se jej přeprogramovat.
emocnirovnice.ales-kalina.cz

Vstupte na cestu k vyřešení svého problému!

V programu osobního rozvoje získáte 900 bodů k písemné komunikaci s koučem + jednu osobní lekci s koučem a další výhody. Tento program je možné si zakoupit jednou ročně.
4490
Zadejte své údaje potřebné k registraci do programu:

Objednání lekce s koučem

Kvalifikovaný dohled odborníka vám zaručí jistotu, že váš problém je řešen co neefektivnější cestou a že se svými emočními rovnicemi pracujete správně.

Svého kouče můžete vybírat podle lokality, ale jelikož lekce mohou probíhat po telefonu či Skypu, tak se lokalitou nemusíte svazovat.

Důležité jsou jistě zkušenosti v dané problematice, která vás trápí. Náš tým koučů je složen z profesionálů s mnohaletou praxí v oblasti přeměny osobnosti. Všichni pracují výhradně s metodou Emočních rovnic pod pravidelným vedením Aleše Kaliny a každý z našich koučů má osobnostní rysy, které umožňují vést konzultační lekce tak, aby přinášely kýžené výsledky a spokojenost našich zákazníků.

Naše kouče rozdělujeme do tří kategorií:

Lekce zdarma v rámci programu:


Svoji lekci s koučem si rezervujte ve svém uživatelském profilu.

Odhalte svých prvních 100 emočních rovnic

Výukový program s pracovním sešitem. S pomocí video lekcí a interaktivního pracovního sešitu se naučíte, jak si najít svých prvních alespoň 100 emočních rovnic. Cena programu je 3800 Kč. Záruka spokojenosti.

20 video lekcí / 20 mp3 audio lekcí

S pomocí 20 dobře pochopitelných video lekcí (nebo audio nahrávek) se naučíte to podstatné k vyhledávání svých emočních rovnic. Odhalíte své destruktivní emoční bloky a pochopíte jak je vymazat z hlavy. Mozek je jenom počítač – naučíte se jej přeprogramovat.

Interaktivní pracovní sešit

V rámci tohoto programu získáte na míru vyvinutý pracovní sešit, který se stane vaším nepostradatelným průvodcem. Do něj zapisujete vše, co se naučíte a dále se svými zápisy pracujete. Pracovní sešit vás dobře navede při hledání svých nově nalezených emočních rovnic.

Bonusový materiál

10 dalších pomocných video návodů.

Čtěte více

Získejte jako bonus příspěvky, které za poslední roky četlo více jak 250.000 lidí. Vytvořte si svůj uživatelský účet a získejte zdarma výhody v podobě prémiového obsahu a přehledné komunikace s koučem. Každý měsíc naše rady obohacují více jak 100.000 čtenářů. Staňte se jedním z nich a profitujte z osvědčených rad. Tento program je zdarma.

Čtěte prémiový obsah pouze pro registrované zdarma.

Otevřete si přístup k uzamčeným článkům a získejte rady k řešení svých potíží. Vložte si své oblíbené články a videa z našich stránek do své knihovny v uživatelském účtu a mějte je stále k dispozici bez vyhledávání.

Komunikujte s našimi kouči 1:1

Přeneste si svůj první dotaz do svého účtu a vytvořte si historii komunikace. Žádné rady od kouče se vám již neztratí. Po registraci získáte další možnost položit dotaz koučovi zdarma. Odpověď na něj se již nebude veřejně publikovat.

Vytvořte si své životní cíle

Získejte video lekci zdarma: Jak si vytvořit své životní cíle a neztratit se v životě.

Napište svůj dotaz

Napsáno 0 z 1000 znaků.

Svůj e-mail nám nemusíte sdělovat.

Odpověď si vyzvednete prostřednictvím kódu, který vám zobrazíme po odeslání vašeho dotazu.

Vyzvedněte si svoji odpověď

Vložte kód, který jste získali po zadání svého dotazu.

Zaregistrujte se zdarma, přeneseme vám do vašeho účtu váši odpověď a získáte tak historii své komunikace s našimi kouči.

Vstupte na cestu k vyřešení svého problému!

V programu osobního rozvoje získáte 900 bodů k písemné komunikaci s koučem + jednu osobní lekci s koučem a další výhody. Tento program je možné si zakoupit jednou ročně.
990
Zadejte své údaje potřebné k registraci do programu:

X
Popovídejte si o svém problému s koučem.
Získejte 15 minut konzultace zdarma.