OHODNOŤTE ČLÁNEK:

Deprese stále rostou – jak nepodlehnout?Deprese stále rostou – jak nepodlehnout?

OHODNOŤTE ČLÁNEK:
16.10.2016

Spotřeba léků proti depresi se stále zvyšuje. Studie ukazují, že za několik posledních let vzrostla pětkrát. Lidé nevědí, jak mají se svojí hlavou pracovat, tak si myslí, že jim chemické preparáty vyrobí myšlenky a pocity, po kterých bytostně touží.

Dnešní medicína neumí v podstatě nic jiného, než dodávat tělu chemické sloučeniny, které začnou ovlivňovat hladiny chemických látek v mozku. Tato cesta je však neúčinná, a nikdy ani účinná být nemůže. Podobně, jako kdybychom se chtěli zbavit plevele posekáním kosou. Zanedlouho nám plevel na stejném místě vyroste znova, a možná ho bude mnohem více.

 

Mnozí z mých klientů, se kterými pracuji, tvrdí, že ani ti nejlepší psychiatři jim nedokázali pomoci odstranit jejich psychické poruchy. Jediné, co dokázali, předepsat jim určitou dávku prášků. Tyto prášky se však ukázaly dlouhodobě nefunkční a přinesly ještě více nepříjemných myšlenek a tělesných symptomů.

 

Důležitá je práce s hlavou

Lidé nevědí, jak se svojí hlavou pracovat. Mají nepříjemné myšlenky, nevědí, jak nakládat se svým emočním světem. Není proto divu, že mnohé světové studie varují, že deprese a nepříjemné myšlenky se stávají světovou hrozbou. Osobně tvrdím, že veškeré nemoci člověk jednou překoná. Ať už je to AIDS nebo rakovina, na všechno lidé najdou řešení. Jakým způsobem však pracovat s hlavou, to zatím nikdo na světě přesně neví. Neexistuje žádný lék ani žádná rada, která by každému člověku pomohla naučit se účinně pracovat se svým mozkem a efektivně jej ovládat.

Proto se novodobé deprese a nepříjemné myšlenky stávají hrozbou lidstva. Hrozbou jak pro jedince, tak pro rodinu i pro celé lidské společenství. Dá se očekávat, že ve svých důsledcích přinese rozšíření deprese i ekonomické potíže, poněvadž lidé nebudou schopni tolik pracovat, budou více nemocní a budou trávit více času o samotě. Spolehlivý lék na nepříjemné myšlenky zatím neexistuje. Je samozřejmě možné krátkodobě uniknout jejich palčivosti, ať už pitím alkoholu, užíváním drog či spolknutím malinkého prášku, ale to situaci neřeší.

 

Deprese a serotonin

Vědci zjistili, že nálada člověka je ovlivněna hladinou serotoninu v jeho mozku, a mnohé chemické přípravky se snaží tuto hladinu regulovat. Je však zapotřebí vědět, že náš mozek využívá různých chemických sloučenin a elektrických impulsů i ke vzájemnému dorozumívání jednotlivých nerovových buněk. Tudíž samotné chemické látky jsou pouze součástí činnosti mozku, které říkáme myšlení.

Myšlení je základní prací mozku. Mozek, pokud pracuje, tak myslí. Kvalita myšlení pak ovlivňuje hladiny jednotlivých chemických látek. Pokud chceme ovládat tyto hladiny bez ovládání myšlení, jsme blázny. Snažíme se hasit, co nehoří. Snažíme se řešit důsledky, aniž bychom znali příčinu. Nejsme spokojeni s ovocem, které přinesl strom, ale neřešíme podstatu stromu.

BBC zveřejnilo zajímavou studii britských vědců, ve které poukazují na fakt, že moderní antidepresiva jsou pro člověka neúčinná. Na svých stránkách BBC odkazuje na různé testy, které britští vědci provedli a za nepříjemné kritiky farmaceutických firem jimi dokazují, že léky, které byly vyvinuty na základě nejmodernějších výzkumů, jsou pro lidi prožívající deprese k ničemu.

Nikdy žádný chemický přípravek nemůže zajistit správnou funkci mozku. Můžeme do hlavy dodávat cokoliv, ale bez změny myšlení nedosáhneme kýžených výsledků. Chemickými sloučeninami nejsem schopen ovládat základní činnost mozku, kterou je přemýšlení. Lidstvo je v poznání mozku teprve na počátku. I když se nám zdá, že jsme již dostatečně chytří a že již není nic nového k objevení, jsme pořád v poznání psychiky osobnosti malé děti. Ty největší objevy v psychice a ve funkci mozku nás teprve čekají.

 

Co dělat?

Pokud mám nepříjemné myšlenky, co mám dělat? Musím se naučit ovládat svůj vlastní mozek. Musím se naučit ovládat jeho myšlení, a k tomu potřebuji poznat zákonitosti mozku a jazyk emocí, ve kterém mozek pracuje. Abych se naučil spolupracovat s mozkem v jazyce emocí, potřebuji se naučit pracovat s Emočními rovnicemi. Emoční rovnice jsou základním stavebním kamenem jazyka emocí. Mozek s těmito vzorci pracuje rychlostí světla. Běžný mozek uskuteční sedmdesát tisíc myšlenkových sekvencí za jeden den a pracuje se všemi informacemi, které má ve své paměti uloženy od počátku vašeho života.

Nechtějte tedy řešit své nepříjemné myšlenky dodáváním chemických sloučenin do těla. Ty vám váš život zlepšit nepomohou. Rozhodněte se raději učinit ve svém životě radikální změny, odhalit nepříjemné a destruktivní zápisy, které máte ve své hlavě a přepsat je tak, aby vaše hlava nepracovala proti vám, ale v jednotě s vašimi představami a tužbami.

 

Autor článku:

Aleš Kalina
Aleš Kalina
Dopřejte si čistou hlavu a život bez problémů. Ošklivé věci se dají z hlavy mazat a nahradit novými programy. Nová hlava pak vyrábí nové a lepší myšle...Zjistit o autorovi více

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Autor článku:

Aleš Kalina
Aleš Kalina
Dopřejte si čistou hlavu a život bez problémů. Ošklivé věci se dají z hlavy mazat a nahradit novými programy. Nová hlava pak vyrábí nové a lepší myšlenky.Zjistit o autorovi více

Tipy, které lidé nejvíce hledají

Jak funguje kredit

Primárním cílem kreditu je poskytnout kvalitní služby našich koučů uživatelům, kteří mají zájem vstoupit na cestu osobního rozvoje a dále se rozvíjet a pracovat sami na sobě.

Otázka, kterou pokládáte vybranému kouči prostřednictvím kreditního systému, má přednost před otázkami bezplatné poradny. Navíc kouč udržuje posloupnost Vaší komunikace, do vzájemné diskuse zapojuje již dříve nastíněná témata, rozšiřuje je a do svých odpovědí zahrnuje doporučení, která mají návaznost na řešené otázky. Zvolíte-li následně osobní konzultaci s koučem, slouží Vaše písemná komunikace k přípravě na osobní lekci.

Kreditní systém Vám tak umožňuje na sobě pracovat na dálku za pomoci kouče.

Jeden písemný dotaz kouči je limitován 1000 znaky a je Vám za něj odečten kredit 300 bodů. Z praxe víme, že právě 1000 znaků je zapotřebí pro efektivní komunikaci, dostačující pro vyjádření vašich pocitů či obtíží. Delší text odbíhá od témat a těžko se kouči zpracovává.

Pokud nezbytně potřebujete delší zprávu, tak se Vám odečteme dalších 150 bodů a prodloužíte svůj dotaz na 1500 znaků.

Našim členům nabízíme 900 bodů (tedy tři dotazy v délce 1000 znaků) a k tomu jednu lekci s koučem zdarma. Máte-li zájem vstoupit na cestu svého osobního rozvoje, doporučujeme Vám naše roční členství.

Seznamte se s Emočními rovnicemi

Výukový program zdarma. Naučte se, jak podvědomí pracuje, jaké zákonitosti využívá a jak ho předělat ve svůj prospěch. Získání vašich přání závisí na ovládnutí jeho síly.

Program obsahuje 15 video lekcí

S pomocí 15 dobře pochopitelných lekcí se naučíte, jak podvědomí pracuje. Jaké oblasti života podvědomí ovlivňuje. Proč se mnohým z nás nedaří a jiným ano. Proč tolerujeme neúspěch a často si neumíme poradit ani při vyvinutí veškerého úsilí, na závěr se názorně naučíte jak podvědomí přeprogramovat.

Získáte návod na vyhledání prvních 10 Emočních rovnic.

Naučte se základům vyhledávání svých Emočních rovnic. Získejte jednoduchý pracovní materiál, který můžete využívat i pro hledání více než prvních deseti svých Emočních rovnic, pokud budete mít chuť.

2 hodiny koučinku za cenu 1

Pokud stojíte před vážným rozhodnutím či si nevíte rady ve své zapeklité situaci, máme pro vás povzbuzující nabídku – setkání s koučem. Jsou situace, kdy se sami neumíme rozhodnout, a víme, co může nastat, když rozhodnutí uděláme sami – můžeme pro svoji budoucnost nasekat mnoho bolestivých chyb. Někdy pouze toužíme své břímě někomu sdělit, podělit se o své vnitřní prožitky a trápení. A to je dobře. Sdílené břímě = poloviční břímě.

Potkejte se se svým koučem výhodněji

V rámci tohoto programu máte možnost strávit s vámi vybraným koučem dvě hodiny a zaplatit mu pouze jednu. Povídat si můžete nejen osobně, ale i po skypu či telefonu. Výhodnější setkání s koučem získáte tak, že si jej nejprve vyberete v seznamu koučů a na jeho profilu najdete promo kód. Ten použijete při vyplnění objednávky.

Získáte bonusový e-book pouze pro vás

V rámci programu jsme pro vás připravili e-book Aleše Kaliny: Jak řešit své konflikty elegantně. V něm naleznete neomšelé a osvědčené rady, jak si ze vztahu udělat komunikační ráj. Jak řešit své konflikty elegantně

Objednání lekce s koučem

Objednání koučinku s Alešem Kalinou

Připravujeme pro vás...

Získejte jednoduchý návod na vyhledání a mazání nežádoucích bloků z hlavy

S pomocí 20 dobře pochopitelných videí a pracovního sešitu se naučíte to podstatné k vyhledávání svých Emočních rovnic, k práci s Emočními čísly a 4 oblastmi života. Odhalte své destruktivní emoční bloky a vymažte je z hlavy. Mozek je jenom počítač - naučte se jej přeprogramovat.
emocnirovnice.ales-kalina.cz
3800

Získejte jednoduchý návod na vyhledání a mazání nežádoucích bloků z hlavy

S pomocí 20 dobře pochopitelných videí a pracovního sešitu se naučíte to podstatné k vyhledávání svých Emočních rovnic, k práci s Emočními čísly a 4 oblastmi života. Odhalte své destruktivní emoční bloky a vymažte je z hlavy. Mozek je jenom počítač - naučte se jej přeprogramovat.
emocnirovnice.ales-kalina.cz

Vstupte na cestu k vyřešení svého problému!

V programu osobního rozvoje získáte 900 bodů k písemné komunikaci s koučem + jednu osobní lekci s koučem a další výhody. Tento program je možné si zakoupit jednou ročně.
4490
Zadejte své údaje potřebné k registraci do programu:

Objednání lekce s koučem

Kvalifikovaný dohled odborníka vám zaručí jistotu, že váš problém je řešen co neefektivnější cestou a že se svými emočními rovnicemi pracujete správně.

Svého kouče můžete vybírat podle lokality, ale jelikož lekce mohou probíhat po telefonu či Skypu, tak se lokalitou nemusíte svazovat.

Důležité jsou jistě zkušenosti v dané problematice, která vás trápí. Náš tým koučů je složen z profesionálů s mnohaletou praxí v oblasti přeměny osobnosti. Všichni pracují výhradně s metodou Emočních rovnic pod pravidelným vedením Aleše Kaliny a každý z našich koučů má osobnostní rysy, které umožňují vést konzultační lekce tak, aby přinášely kýžené výsledky a spokojenost našich zákazníků.

Naše kouče rozdělujeme do tří kategorií:

Lekce zdarma v rámci programu:


Svoji lekci s koučem si rezervujte ve svém uživatelském profilu.

Odhalte svých prvních 100 emočních rovnic

Výukový program s pracovním sešitem. S pomocí video lekcí a interaktivního pracovního sešitu se naučíte, jak si najít svých prvních alespoň 100 emočních rovnic. Cena programu je 3800 Kč. Záruka spokojenosti.

20 video lekcí / 20 mp3 audio lekcí

S pomocí 20 dobře pochopitelných video lekcí (nebo audio nahrávek) se naučíte to podstatné k vyhledávání svých emočních rovnic. Odhalíte své destruktivní emoční bloky a pochopíte jak je vymazat z hlavy. Mozek je jenom počítač – naučíte se jej přeprogramovat.

Interaktivní pracovní sešit

V rámci tohoto programu získáte na míru vyvinutý pracovní sešit, který se stane vaším nepostradatelným průvodcem. Do něj zapisujete vše, co se naučíte a dále se svými zápisy pracujete. Pracovní sešit vás dobře navede při hledání svých nově nalezených emočních rovnic.

Bonusový materiál

10 dalších pomocných video návodů.

Čtěte více

Získejte jako bonus příspěvky, které za poslední roky četlo více jak 250.000 lidí. Vytvořte si svůj uživatelský účet a získejte zdarma výhody v podobě prémiového obsahu a přehledné komunikace s koučem. Každý měsíc naše rady obohacují více jak 100.000 čtenářů. Staňte se jedním z nich a profitujte z osvědčených rad. Tento program je zdarma.

Čtěte prémiový obsah pouze pro registrované zdarma.

Otevřete si přístup k uzamčeným článkům a získejte rady k řešení svých potíží. Vložte si své oblíbené články a videa z našich stránek do své knihovny v uživatelském účtu a mějte je stále k dispozici bez vyhledávání.

Komunikujte s našimi kouči 1:1

Přeneste si svůj první dotaz do svého účtu a vytvořte si historii komunikace. Žádné rady od kouče se vám již neztratí. Po registraci získáte další možnost položit dotaz koučovi zdarma. Odpověď na něj se již nebude veřejně publikovat.

Vytvořte si své životní cíle

Získejte video lekci zdarma: Jak si vytvořit své životní cíle a neztratit se v životě.

Napište svůj dotaz

Napsáno 0 z 1000 znaků.

Svůj e-mail nám nemusíte sdělovat.

Odpověď si vyzvednete prostřednictvím kódu, který vám zobrazíme po odeslání vašeho dotazu.

Vyzvedněte si svoji odpověď

Vložte kód, který jste získali po zadání svého dotazu.

Zaregistrujte se zdarma, přeneseme vám do vašeho účtu váši odpověď a získáte tak historii své komunikace s našimi kouči.

Vstupte na cestu k vyřešení svého problému!

V programu osobního rozvoje získáte 900 bodů k písemné komunikaci s koučem + jednu osobní lekci s koučem a další výhody. Tento program je možné si zakoupit jednou ročně.
990
Zadejte své údaje potřebné k registraci do programu:

X
Popovídejte si o svém problému s koučem.
Získejte 15 minut konzultace zdarma.