OHODNOŤTE ČLÁNEK:

I 20leté úsilí může být k ničemuI 20leté úsilí může být k ničemu

OHODNOŤTE ČLÁNEK:
14.3.2019

Dnes jsem měl sezení se zajímavým mužem, který přišel, aby se se mnou poradil o svém životním problému. Na první pohled příjemně vypadající člověk, moderně oblečen, zdálo se, že žádný problém nemá. Upřímně se usmíval a s podávající rukou bylo cítit i nabízené přátelství. Co asi tento chlapík bude ode mě potřebovat? Měl jsem pocit, jako bych se měl naučit něčemu já od něj. Klidně jsme se posadili a já si nechal vyprávět, proč za mnou vlastně přišel. Zprvu učesaná slova se postupně měnila v horlivé vyprávění jeho životní historie. Snad nikdy jsem neviděl tak horlivého muže, s tak ušlechtilými cíli, který by na svých bedrech nesl tak velkou dávku neúspěchu a zmařeného úsilí.

 

Už jako mladý chtěl být podnikatelem

Již jako mladý toužil vlastnit továrnu a podnikat, ale komunistický režim mu to neumožňoval. Tak se, jako mnozí jeho vrstevníci, zařadil do normálu a vystudoval vysokou školu, která s jeho životními záměry neměla nic společného. „Nějaká vysoká škola je ale potřeba, tak jsem si jednu udělal“, řekl suše a pokračoval:

„Již během studia jsem si připravoval útěk do USA a v okamžiku, kdy bylo vše připraveno, jsem se nechal přemluvit, abych raději dostudoval a pak emigroval s diplomem v ruce. Uposlechl jsem rádce, abych se pak za několik let dozvěděl, že jeho záměrem nebyl můj diplom a prospěch z něj, ale touha přesvědčit mě, abych se oženil s jeho dcerou.“

 

„Okolí mou snahu podnikat ničilo“

„Po revoluci jsem začal snít o podniku na prodej balené dobré vody. V Praze byla tenkrát voda nekvalitní a opravdu dobrá voda se prodávala pouze pro kojence. Jistě i další by ocenili větší péči o své zdraví a byli by ochotni zaplatit za dobrou vodu z horských pramenů. Vše jsem si připravoval, ale co se nestalo? Narazil jsem na odpor a výsměch svých blízkých, kteří z opovržení nad mým novým projektem v roce 1990 mně bezostyšně začali přezdívat „pan Trautenberk“. Propadl jsem pod tíhou posměchu a projekt vzdal, abych s hrůzou zjistil, že za několik let nápad vzali do rukou jiní a slušně z něj profitovali.“

„Nový nápad si již nenechám rozmluvit, řekl jsem si a začal jsem přemýšlet o dovozu počítačů. Psal se rok 1991 a já se s horlivostí vydal na svůj první nákup do Německa. Všechny své úspory jsem vsadil na svůj projekt, a ještě jsem si musel skoro 90 tisíc půjčit. Pro nepamětníky uvádím, že můj plat tehdy činil 1800 hrubého. Se strachem z okradení jsem v přítmí průchodu vyměnil koruny za marky a hurá za nákupem. Svůj první počítač jsem pořídil za 49.000 Kčs a mohl jsem ho okamžitě prodat za 70.000! Neučinil jsem tak. Opět jsem se totiž nechal přemluvit, že nebudu stíhat počítače opravovat a že mě lidé ušlapou žádostmi o výměnu vadných dílů…“

„No nevadí, chlácholil jsem se, a v hlavě se mi počátkem roku 1992 začal rodit nový projekt na soukromou leteckou společnost. S dobrým kamarádem jsme si dobře promýšleli potřebné detaily a s horlivostí se těšili na první podnikatelské kroky. Byli to však jeho známí a příbuzní, kteří mu projekt tak zhaněli, že můj společník neměl dostatek potřebných sil, aby se se mnou do projektu pustil. Sám jsem v té době neměl dostatek know-how, abych daný projekt dotáhl do zdárného konce.“

„Tak jsem si založil v roce 1993 velkoobchod s elektrosoučástkami. Celkem rychlý rozvoj nového podniku daný pádem mnoha velkých organizací, zabývajících se podobnou činností, mi začal přinášet celkem dobré zisky až do doby, kdy mi dobří přátelé nabídli kapitálovou injekci koupí jiného podniku v likvidaci. Po podepsání všech papírů se ale ukázalo, že to byla bouda ze závisti, a já skončil za dva roky s několika miliony dluhů a hromadou dopisů od Finančního úřadu a Celní správy. V té době jsem začal přemýšlet o smrti. Mé síly byly u konce a již jsem ztrácel chuť cokoliv dělat. Přestal jsem mít na splátky auta i na pohonné hmoty.“

„A tak bych mohl pokračovat dále přes projekty v poradenství, investování na burze, vysoké posty v zaměstnání až jsem skončil sám s dluhy, pouze s velkou hlavou plnou zkušeností a jizev.“

 

Metoda Emočních rovnic

Nevěřil jsem svým uším, jak je možné, že tak příjemně vypadající člověk může na svých bedrech nést tak velké břemeno neúspěchu a bolesti. Pustili jsme se do hledání Emočních rovnic a v kvadrantu peněz jsme objevili následující zápisy:

Nemít peníze je potupa. Pro peníze se musí těžce pracovat. Peníze mi může někdo vzít. O peníze mohu přijít kdykoliv. Peníze jsou nutné zlo. Když nesplním očekávání, přijdu o peníze. Peníze mi neslouží. Peníze mají nade mnou moc. Jako dobrák si peníze nevydělám. Peníze se mohou stát bičem. Peníze si dělají, co chtějí. Blb mě může připravit o peníze. Peníze se u mě neohřejí. Po svatbě se peníze ztrácejí. Peníze přinášejí problémy. Když máš peníze, můžeš dopadnout špatně. Bohatství nejsem hoden.

Jak již víte z mých předchozích článků, zápisy v hlavě v emočním jazyce se nám vždy budou někde zobrazovat. Svědectví tohoto člověka nám to jasně potvrzuje. Dřel, co mu síly stačily, a na konci svého maratonu po 20 letech zjistil, že nemá nic, jenom dluhy a starosti. Dokonce se přiznal, že jako věřící člověk žádal několik let o pomoc samotného Boha, avšak bezvýsledně.

Při dalších sezeních vyšly najevo i další skutečnosti, které osobně považuji za pilíř svých koučinkových programů. Za úspěchem jedince vždy stojí dobrý partnerský vztah. Tento člověk přiznal, že špatná volba životního partnera poznamenala jeho další emoční vývoj, přinesla do jeho života mnoho nepříjemných myšlenek a emočních zranění. Při spojování jednotlivých životních událostí mu začalo být jasné, že pokud by měl vedle sebe jiného životného partnera, již by byl dnes miliardář. To je totiž cena podniků, které by prodal, pokud by je založil v době, kdy o nich snil.

Autor článku:

Aleš Kalina
Aleš Kalina
Dopřejte si čistou hlavu a život bez problémů. Ošklivé věci se dají z hlavy mazat a nahradit novými programy. Nová hlava pak vyrábí nové a lepší myšle...Zjistit o autorovi více

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Autor článku:

Aleš Kalina
Aleš Kalina
Dopřejte si čistou hlavu a život bez problémů. Ošklivé věci se dají z hlavy mazat a nahradit novými programy. Nová hlava pak vyrábí nové a lepší myšlenky.Zjistit o autorovi více

Tipy, které lidé nejvíce hledají

Jak funguje kredit

Primárním cílem kreditu je poskytnout kvalitní služby našich koučů uživatelům, kteří mají zájem vstoupit na cestu osobního rozvoje a dále se rozvíjet a pracovat sami na sobě.

Otázka, kterou pokládáte vybranému kouči prostřednictvím kreditního systému, má přednost před otázkami bezplatné poradny. Navíc kouč udržuje posloupnost Vaší komunikace, do vzájemné diskuse zapojuje již dříve nastíněná témata, rozšiřuje je a do svých odpovědí zahrnuje doporučení, která mají návaznost na řešené otázky. Zvolíte-li následně osobní konzultaci s koučem, slouží Vaše písemná komunikace k přípravě na osobní lekci.

Kreditní systém Vám tak umožňuje na sobě pracovat na dálku za pomoci kouče.

Jeden písemný dotaz kouči je limitován 1000 znaky a je Vám za něj odečten kredit 300 bodů. Z praxe víme, že právě 1000 znaků je zapotřebí pro efektivní komunikaci, dostačující pro vyjádření vašich pocitů či obtíží. Delší text odbíhá od témat a těžko se kouči zpracovává.

Pokud nezbytně potřebujete delší zprávu, tak se Vám odečteme dalších 150 bodů a prodloužíte svůj dotaz na 1500 znaků.

Našim členům nabízíme 900 bodů (tedy tři dotazy v délce 1000 znaků) a k tomu jednu lekci s koučem zdarma. Máte-li zájem vstoupit na cestu svého osobního rozvoje, doporučujeme Vám naše roční členství.

Seznamte se s Emočními rovnicemi

Výukový program zdarma. Naučte se, jak podvědomí pracuje, jaké zákonitosti využívá a jak ho předělat ve svůj prospěch. Získání vašich přání závisí na ovládnutí jeho síly.

Program obsahuje 15 video lekcí

S pomocí 15 dobře pochopitelných lekcí se naučíte, jak podvědomí pracuje. Jaké oblasti života podvědomí ovlivňuje. Proč se mnohým z nás nedaří a jiným ano. Proč tolerujeme neúspěch a často si neumíme poradit ani při vyvinutí veškerého úsilí, na závěr se názorně naučíte jak podvědomí přeprogramovat.

Získáte návod na vyhledání prvních 10 Emočních rovnic.

Naučte se základům vyhledávání svých Emočních rovnic. Získejte jednoduchý pracovní materiál, který můžete využívat i pro hledání více než prvních deseti svých Emočních rovnic, pokud budete mít chuť.

2 hodiny koučinku za cenu 1

Pokud stojíte před vážným rozhodnutím či si nevíte rady ve své zapeklité situaci, máme pro vás povzbuzující nabídku – setkání s koučem. Jsou situace, kdy se sami neumíme rozhodnout, a víme, co může nastat, když rozhodnutí uděláme sami – můžeme pro svoji budoucnost nasekat mnoho bolestivých chyb. Někdy pouze toužíme své břímě někomu sdělit, podělit se o své vnitřní prožitky a trápení. A to je dobře. Sdílené břímě = poloviční břímě.

Potkejte se se svým koučem výhodněji

V rámci tohoto programu máte možnost strávit s vámi vybraným koučem dvě hodiny a zaplatit mu pouze jednu. Povídat si můžete nejen osobně, ale i po skypu či telefonu. Výhodnější setkání s koučem získáte tak, že si jej nejprve vyberete v seznamu koučů a na jeho profilu najdete promo kód. Ten použijete při vyplnění objednávky.

Získáte bonusový e-book pouze pro vás

V rámci programu jsme pro vás připravili e-book Aleše Kaliny: Jak řešit své konflikty elegantně. V něm naleznete neomšelé a osvědčené rady, jak si ze vztahu udělat komunikační ráj. Jak řešit své konflikty elegantně

Objednání lekce s koučem

Objednání koučinku s Alešem Kalinou

Připravujeme pro vás...

Získejte jednoduchý návod na vyhledání a mazání nežádoucích bloků z hlavy

S pomocí 20 dobře pochopitelných videí a pracovního sešitu se naučíte to podstatné k vyhledávání svých Emočních rovnic, k práci s Emočními čísly a 4 oblastmi života. Odhalte své destruktivní emoční bloky a vymažte je z hlavy. Mozek je jenom počítač - naučte se jej přeprogramovat.
emocnirovnice.ales-kalina.cz
3800

Získejte jednoduchý návod na vyhledání a mazání nežádoucích bloků z hlavy

S pomocí 20 dobře pochopitelných videí a pracovního sešitu se naučíte to podstatné k vyhledávání svých Emočních rovnic, k práci s Emočními čísly a 4 oblastmi života. Odhalte své destruktivní emoční bloky a vymažte je z hlavy. Mozek je jenom počítač - naučte se jej přeprogramovat.
emocnirovnice.ales-kalina.cz

Vstupte na cestu k vyřešení svého problému!

V programu osobního rozvoje získáte 900 bodů k písemné komunikaci s koučem + jednu osobní lekci s koučem a další výhody. Tento program je možné si zakoupit jednou ročně.
4490
Zadejte své údaje potřebné k registraci do programu:

Objednání lekce s koučem

Kvalifikovaný dohled odborníka vám zaručí jistotu, že váš problém je řešen co neefektivnější cestou a že se svými emočními rovnicemi pracujete správně.

Svého kouče můžete vybírat podle lokality, ale jelikož lekce mohou probíhat po telefonu či Skypu, tak se lokalitou nemusíte svazovat.

Důležité jsou jistě zkušenosti v dané problematice, která vás trápí. Náš tým koučů je složen z profesionálů s mnohaletou praxí v oblasti přeměny osobnosti. Všichni pracují výhradně s metodou Emočních rovnic pod pravidelným vedením Aleše Kaliny a každý z našich koučů má osobnostní rysy, které umožňují vést konzultační lekce tak, aby přinášely kýžené výsledky a spokojenost našich zákazníků.

Naše kouče rozdělujeme do tří kategorií:

Lekce zdarma v rámci programu:


Svoji lekci s koučem si rezervujte ve svém uživatelském profilu.

Odhalte svých prvních 100 emočních rovnic

Výukový program s pracovním sešitem. S pomocí video lekcí a interaktivního pracovního sešitu se naučíte, jak si najít svých prvních alespoň 100 emočních rovnic. Cena programu je 3800 Kč. Záruka spokojenosti.

20 video lekcí / 20 mp3 audio lekcí

S pomocí 20 dobře pochopitelných video lekcí (nebo audio nahrávek) se naučíte to podstatné k vyhledávání svých emočních rovnic. Odhalíte své destruktivní emoční bloky a pochopíte jak je vymazat z hlavy. Mozek je jenom počítač – naučíte se jej přeprogramovat.

Interaktivní pracovní sešit

V rámci tohoto programu získáte na míru vyvinutý pracovní sešit, který se stane vaším nepostradatelným průvodcem. Do něj zapisujete vše, co se naučíte a dále se svými zápisy pracujete. Pracovní sešit vás dobře navede při hledání svých nově nalezených emočních rovnic.

Bonusový materiál

10 dalších pomocných video návodů.

Čtěte více

Získejte jako bonus příspěvky, které za poslední roky četlo více jak 250.000 lidí. Vytvořte si svůj uživatelský účet a získejte zdarma výhody v podobě prémiového obsahu a přehledné komunikace s koučem. Každý měsíc naše rady obohacují více jak 100.000 čtenářů. Staňte se jedním z nich a profitujte z osvědčených rad. Tento program je zdarma.

Čtěte prémiový obsah pouze pro registrované zdarma.

Otevřete si přístup k uzamčeným článkům a získejte rady k řešení svých potíží. Vložte si své oblíbené články a videa z našich stránek do své knihovny v uživatelském účtu a mějte je stále k dispozici bez vyhledávání.

Komunikujte s našimi kouči 1:1

Přeneste si svůj první dotaz do svého účtu a vytvořte si historii komunikace. Žádné rady od kouče se vám již neztratí. Po registraci získáte další možnost položit dotaz koučovi zdarma. Odpověď na něj se již nebude veřejně publikovat.

Vytvořte si své životní cíle

Získejte video lekci zdarma: Jak si vytvořit své životní cíle a neztratit se v životě.

Napište svůj dotaz

Napsáno 0 z 1000 znaků.

Svůj e-mail nám nemusíte sdělovat.

Odpověď si vyzvednete prostřednictvím kódu, který vám zobrazíme po odeslání vašeho dotazu.

Vyzvedněte si svoji odpověď

Vložte kód, který jste získali po zadání svého dotazu.

Zaregistrujte se zdarma, přeneseme vám do vašeho účtu váši odpověď a získáte tak historii své komunikace s našimi kouči.

Vstupte na cestu k vyřešení svého problému!

V programu osobního rozvoje získáte 900 bodů k písemné komunikaci s koučem + jednu osobní lekci s koučem a další výhody. Tento program je možné si zakoupit jednou ročně.
990
Zadejte své údaje potřebné k registraci do programu:

X
Popovídejte si o svém problému s koučem.
Získejte 15 minut konzultace zdarma.