Jak si přát, aby se to splnilo: 2 návody na urychlení splnění svých přání
Máte pocit, že vám hlavní cíl vašeho života stále uniká? Vysněný vztah, peníze, práce či zdraví? Mnohé drobnosti již dokážete získat, ale u těch velikánských jako by někdo držel požehnání na uzdě?
Měl jsem včera pána na koučink. Úspěšný muž – až na jednu oblast. Když potká ženu, která se mu líbí, ztuhne a není s to ji oslovit. Všechno mu jde zcela perfektně, jenom lásku a z ní plynoucí rodinu ne a ne získat, jako by se to nikdy nemohlo stát.
Kdo je odpovědný za to, jak si přát?
Víte, kdo je plně odpovědný za vaše největší přání? Za to, zda se dostanete k dostanete k cíli včas, anebo vůbec? Kdo plně drží ve svých rukách vaši cestu a rozhoduje o tom, zda se dostanete k tomu, co jste si slíbili? Odpovíte-li bůh, osud, matka, stát, soused, mýlíte se.
Možná odpovíte já sám. Taky omyl. Na starosti, jak dopadnete v tomto životě, vás má pouze a jedinečně vaše podvědomí. A to je žel právě ta část lidského mozku, o které nevíme vůbec nic. Nemůžeme ji plně odhalit, změřit, zmapovat, podrobit, vymazat až do té doby, dokud se alespoň částečně nenaučíme, jak s podvědomím pracovat a věřit, že se vaše přání splní.
Jak si správně přát?
Pořádně to promyslete
Předtím, než začnete formulovat své přání, je důležité, abyste se zastavili a promysleli, co si vlastně přejete. Lidé často nemanifestují, protože nevědí, co manifestovat. Nejjednodušší způsob, jak vědět, po čem v životě toužíme, je zastavit se a přemýšlet. Existují určitá pravidla pro to, jak si přát. Je důležité mít jasné a konkrétní přání, které je založeno na vašich skutečných potřebách. Urovnejte si myšlenky a zamyslete se nad tím, co je to, co vám chybí. Opravdu potřebujete víc peněz? Nebo jste jen hlouběji nespokojeni a myslíte si, že to peníze vyřeší? Rozklíčujte své skutečné potřeby, protože to je první krok k úspěšnému přání.
Formulujte přání jasně a v přítomném čase
Přání by měla být formulována jednoznačně a přesně. Slova jako „chci“ a „dobrý“ jsou příliš obecná a mohou mít různé interpretace. Přání by měla být formulována v přítomném prostém čase, aby bylo možné je splnit. Formulujte své přání tak, jako by se už stalo. Místo „Přeji si být šťastný/á“ řekněte: „Jsem šťastný/á a naplněný/á radostí.“ Používejte pozitivní jazyk a zaměřte se na to, co chcete, místo toho, co nechcete a proč to nejde. Své přání si ze svého deníčku si opakujte denně, aby se vám vrylo do podvědomí.
Motivujte se
Někdy je těžké věřit, když se nějakou dobu nic neděje. Abyste nezakolísali, vyrobte si nástěnku svých přání – sežeňte si spoustu obrázků a předmětů, které reprezentují váš sen. Své přání tím posilujete a obnovujete, a hlavně, vaše důvěra v ně neslábne. Důvěřujte sobě i svým snům. Své přání tím posilujete a obnovujete. Obklopte se inspirací – čtěte knihy, sledujte lidi, kteří vás povzbuzují, nebo si připomínejte, proč jste si své přání vybrali. Vaše motivace je palivem pro vaše sny.
Podvědomí člověka je plné neosobních pravidel
Podvědomí člověka, pokud bychom vlezli do hlavy, je samostatná výpočetní jednotka, jejímž hlavním úkolem je plánovat vám život. Plánuje každou vteřinu podle předem stanovených pravidel, jež jste si vštípili do hlavy pozorováním situací v dětství.
Jedním takovým pravidlem je umění jízdy na kole. Jednou se ho naučíme a stále je nám k dispozici. Co se v mládí naučíme, později jako bychom našli. Jsou ale další uložené procedury či umy, jež kralují našemu životu, a vůbec nevíme, že je denně využíváme. Čtení, počítání, umývání, utrácení, stravování, péče o sebe. Jak a koho milujeme a nenávidíme.
Patří sem i další procedury, jež mají velký vliv na úspěch. Procedura, podle čeho si vybereme partnera. Procedura, podle čeho si vybereme práci. Procedura pro spoření a utrácení peněz. Procedura pro zacházení s nemocemi. Tyto procedury jsou spouštěny podle uvážení podvědomí a není v naší moci je vědomě ovládnout. Představte si, že všechny tyto procedury pracují ve váš prospěch a vaše přání se stávají skutečností.
Váš požadavek na splnění přání většinou zapadne v řadě jiných úkolů k plnění
Každou hodinu má náš mozek na starosti tolik úkolů, že není možné, abychom je byli schopni vědomě řídit. Neunesli bychom tíhu odpovědnosti za řízení tělesné teploty, trávícího traktu, obnovy kůže a dalších částí těla. Jen si představte, že si dáte k obědu svoji vynikající svíčkovou. Knedlíček pěkně s omáčkou a špekem prošpikované masíčko. S chutí a postupně si pěkně jídlo vychutnáváte a při každém polknutí máte dost času, abyste se mohli soustředit na vynikající chuť a k tomu ještě příjemně diskutovat se svoji rodinou.
Určitě by se vám nelíbilo, kdyby vám postupně během jídla přibývaly úkoly. Kolik slin budete muset vyloučit, aby se vše správně předtrávilo. Kolik procesů budete muset zahájit v žaludku, aby se vám vše správě připravilo pro zpracování ve střevech. Jak správně připravit střevní prostředí, aby se zpracovaný pokrm mohl dostat do těch správných částí těla. A to jsou pouze některé úkoly, které mě napadají. Je jich jistě mnohem více, a proto je důležité věřit, že se vaše přání neztratí mezi nimi.
V těchto úkolech je vaše přání kapkou v moři a podvědomí si všechny pečlivě třídí podle svého uvážení, ne podle vašeho. Nějaký váš požadavek na hojnost či super partnera pro něj může být a často je úkol 458 v pořadí.
Jak upřednostnit své přání před ostatními úkoly v podvědomí?
Chcete-li, aby se vaše přání stalo pro podvědomí prioritou, je potřeba toto přání předsadit před ostatní úlohy k plnění. Dělám to tak, že si danou velmi chtěnou věc promítám jako film s velkým emočním nábojem. Představte si, že vaše přání je na prvním místě a všechny ostatní úkoly jsou podřízeny jeho splnění.
Jen si představte, když jste se těšili na své první rande. Tajil se vám dech a neměli jste chuť k jídlu. Mozek potlačil některé důležité procesy (dýchání a trávení), abyste se mohli koncentrovat na to své velké blížící se přání. Chci-li tedy předsadit svoji tužbu v podvědomí, postupuji takto: Napíšu si, jak se budu cítit, když ji budu mít. Jde o scénář filmu, který si pak promítnu v hlavě. Pak jej ladím tak dlouho, aby jeho emoční náboj měl pro mě hodnotu 10 na stupnici 0-10.
Touha prožít tento film v realitě je tedy maximálně žádaná. Dále do své hlavy promítnu film, co se stane, když své velké přání nezískám. Smutek, chudoba, zármutek, smrt.
Mozek totiž dokáže velmi rychle upřednostnit některé procesy, když jde do úzkých. Jen si vzpomeňte na události jako blížící se nehoda, zranění, nebezpečí vašeho dítěte, blížící se pohroma apod. V těchto situacích mozek pracuje v krizovém režimu a má úplně jiné priority pro plnění úkolů.
Sestavení emočního filmu a jeho ladění do 10
První film, který jsem si napsal: „Sedím s P. na balkoně a skvěle se s ní povídá. Miluje mě a sex s ní je opravdový zážitek. Má dostatek financí i čas na každý výlet.“
Přepracovaný film, aby mi dodával co největší emoční prožitek a aby se to skutečně stalo: „Při ranním rozbřesku při úžasné vůni z pole hledím na svoji milovanou ženu a ve svém nitru za ni cítím vděk. Naše diskuse je opět obohacující a příjemně se line. Má v sobě hluboký zdroj moudrosti, vhledů a proroctví. Má dostatek peněz na všechno a chystáme se na výlet do vůní lesů a luhů Šumavy. Sex je pro ni cestou do hlubin duše a hodně se od ní mohu naučit.“
A co když se přání stejně neplní?
Pokud výše popsaný způsob nepřinese splnění vašeho přání do 3 měsíců, pak si vaše podvědomí myslí něco jiného než vy o tom, že se vaše přání splní. Například chcete najít vhodného partnera pro život, kterého budete mít rádi, ale vaše podvědomí je toho názoru, že velká láska je nebezpečná či partnerství bolestivé.
Zkušenosti ukazují, že naše podvědomí jsou tak zanesena informacemi z dětství, že dokážou ničit mnoho hezkých přání. Co s tím, pokud je právě toto váš případ? Je potřeba naučit se pracovat s Emočními rovnicemi.
Práce s nimi vám zajistí, že se podvědomí osvobodí od destruktivních zápisů z minulosti.