OHODNOŤTE ČLÁNEK:

Klíč ke šťastnému životu je ukryt v našem podvědomíKlíč ke šťastnému životu je ukryt v našem podvědomí

OHODNOŤTE ČLÁNEK:
3.8.2020

O tom, jak dosáhnout zaručeného štěstí, bylo již napsáno nespočet řádků. Spousta skvělých metod a způsobů, které často vycházejí z analýz životů těch vůbec největších velikánů všech dob.

Proč tedy i tyto metody u spousty lidí nefungují?

Odpověď je naprosto snadná – podvědomí dotyčného totiž „nesouhlasí“, že uvedené kroky jsou pro danou osobu „bezpečné a prospěšné“.

Aby vám byla tato odpověď srozumitelnější, je třeba pochopit, jak funguje naše mysl.

 

Jak funguje naše mysl?

Ledovec na obrázku k článku jsem zvolil záměrně. Přesně totiž vystihuje, jak funguje naše myšlení. Uvědomění si tohoto principu považuji za základní a nejdůležitější uvědomění pro pochopení toho, co a proč se nám odehrává v životě.

Naše myšlení probíhá ve dvou úrovních. První je vědomá část a tou druhou je podvědomá část myšlení.

Vědomá část myšlení je v podstatě to, o čem rozhodujeme v daný přítomný okamžik. Jsou to často naše touhy, přání a činy, které řídíme bezprostředně z pozice jakéhosi „velitele“, kdy držíme vědomě „otěže ve svých rukou“.

Na obrázku ledovce bychom vědomému myšlení mohli přiřadit část vyčnívající nad hladinou. Zahrnuje tedy pouhých necelých 10 % z celkového podílu na našem myšlení!

Podvědomé úrovni myšlení pak připadá část ledovce ukrytá pod hladinou, která tvoří více než 90 % z celkového řízení našeho života!!!

Zde můžete jasně vidět, jak zásadní vliv mají autopilotní procesy dějící se „pod kapotou“ bez našeho vědomí a jak obrovskou významnost má podvědomí v našem životě.

 

Co se odehrává v našem podvědomí?

V našem podvědomí se odehrávají miliardy dějů, které probíhají – stejně jako všechny děje v přírodě – podle přesných zákonitostí.

Primární starostí mozku je pracovat úsporně s energií. Každičkou naučenou činnost se tak snaží provádět v automatickém podvědomém módu, který je energeticky nejúspornější. Na vědomí nám proto posílá pouze rozhodnutí, která sám vyhodnotí, kdy potřebuje pomoct s rozhodnutím.

Drtivá většina našich reakcí a rozhodnutí tak přichází úplně samovolně, aniž bychom je dokázali jakkoli ovlivnit a vědomě ovládat. Často je ani neregistrujeme a v podstatě o nich nevíme!!

 

Podvědomí jako databáze všech našich prožitků, zkušeností a pravd

Podvědomí má neustálý přístup k informacím ze všech prožitků a zkušeností v našem životě. V mozku je uložena kompletní databáze všech pravd, které jsme přijali a na kterých závisí naše rozhodování.

Klíčovou roli v této databázi sehrává naše dětství. V dětství se totiž utvořilo téměř 80 % našich pravd v této databázi v době, kdy jsme neměli žádnou možnost to jakkoli ovlivnit!

Mozek je totiž v období zhruba do 6 let nastaven na „mód učení se“, což znamená, že veškeré dění, které vnímá v okolí svých primárních autorit (rodičů, babiček, učitelů…), si přímo ukládá jako vzorové nastavení, k němuž nás bude v budoucnu směrovat!!!

 

Podvědomí jako náš ochránce

Asi nejvýznamnější starostí mozku je to, aby nás ochraňoval před nebezpečím. Nebezpečí vyhodnocuje opět na základě zkušenosti z dřívějška.

Každá prožitá emočně nepříjemná situace znamená pro náš mozek nebezpečí.

Jakmile mozek vyhodnotí podobnost s „nebezpečnou situací“ v minulosti, začne nás okamžitě preventivně varovat formou strachu, nepříjemných myšlenek a emocí, abychom se danému „nebezpečí“ raději vyhnuli.

Tahle funkce je velmi užitečná a prospěšná, často nám třeba automatické šlápnutí na brzdu či ucuknutí před jedoucím automobilem dokáže zachránit život. Tahle mince má však i tu druhou stranu.

Často máme strach udělat to, co bychom rádi, protože jsme byli emočně zraněni v minulosti v souvislosti s touto situací. Například se bojíme ukázat, co umíme, protože nám v dětství náš výtvor blízký zkritizoval…

 

Podvědomí jako tvůrce naší reality

Na podvědomé úrovni také probíhají děje, které určují, jak realitu vidíme a vnímáme. Do mozku přicházejí signály z našich smyslových orgánů, které mozek filtruje skrz naučené vzorce, jež nám až teprve potom dávají pochopitelný smysl a význam.

Jedná se o obrovské kvantum dat, které mozek musí zpracovat. Proto si pomáhá tím, že má základní kostru toho, co vnímáme, již dopředu připravenou. Tou kostru jsou velmi často se opakující situace v našem životě, které pak doplňuje detaily z přijímaných signálů ze smyslových orgánů.

Jednoduše řečeno, realitu vnímáme přesně tak, jak chce (vyhodnotí) naše podvědomí!!

Přímo ukázkovým případem je, pokud nám bylo vnuceno, že nejsme dost dobří; my potom můžeme z pěti činností udělat čtyři dobře, ale přesto nás náš mozek bude upozorňovat a zobrazovat v realitě tu jedinou situaci, kde se potvrdí – nejsem dost dobrý.

 

Jak tedy podvědomí ovlivňuje náš život?

Myslím si, že z výše uvedeného je odpověď zřejmá – naprosto rozhodujícím způsobem. Nedokážeme-li pracovat se svým podvědomím, stáváme se „otrokem“ nastavení, které se utvořilo v naší minulosti.

Podvědomí nás precizně ovládá pomocí emocí, takže to často ani nejsme schopni vnímat a považujeme to za naši přirozenost a součást.

Vždy se proto snažte vědomě číst ve svých emocích, zdali mně tato emoce prospívá, či škodí. Jedině touto sebereflexí dokážeme být tvůrci svého života.

V oblastech, kde jsme měli správné vzory, mozek pracuje v náš prospěch a bez námahy, v těch ostatních ho to musíme „přeučit“.

Neomylným ukazatelem našich podvědomých nastavení je život, který prožíváme. Pokud v něm nemáme přes veškerou snahu to, co chceme, znamená to jediné – naše podvědomí pracuje proti tomu, co vědomě chceme.

Naštěstí je mozek neuroplastický, což znamená, že je možné ho stále přetvářet. Řešení, jak se vymanit z tohoto začarovaného kruhu, existuje pro všechny!

Je však nezbytné na sobě zapracovat a dokázat změnit data v podvědomí. Právě v tomto je unikátní metoda Emočních rovnic.

Autor článku:

Aleš Kalina
Aleš Kalina
Dopřejte si čistou hlavu a život bez problémů. Ošklivé věci se dají z hlavy mazat a nahradit novými programy. Nová hlava pak vyrábí nové a lepší myšle...Zjistit o autorovi více

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Autor článku:

Aleš Kalina
Aleš Kalina
Dopřejte si čistou hlavu a život bez problémů. Ošklivé věci se dají z hlavy mazat a nahradit novými programy. Nová hlava pak vyrábí nové a lepší myšlenky.Zjistit o autorovi více

Tipy, které lidé nejvíce hledají

Jak funguje kredit

Primárním cílem kreditu je poskytnout kvalitní služby našich koučů uživatelům, kteří mají zájem vstoupit na cestu osobního rozvoje a dále se rozvíjet a pracovat sami na sobě.

Otázka, kterou pokládáte vybranému kouči prostřednictvím kreditního systému, má přednost před otázkami bezplatné poradny. Navíc kouč udržuje posloupnost Vaší komunikace, do vzájemné diskuse zapojuje již dříve nastíněná témata, rozšiřuje je a do svých odpovědí zahrnuje doporučení, která mají návaznost na řešené otázky. Zvolíte-li následně osobní konzultaci s koučem, slouží Vaše písemná komunikace k přípravě na osobní lekci.

Kreditní systém Vám tak umožňuje na sobě pracovat na dálku za pomoci kouče.

Jeden písemný dotaz kouči je limitován 1000 znaky a je Vám za něj odečten kredit 300 bodů. Z praxe víme, že právě 1000 znaků je zapotřebí pro efektivní komunikaci, dostačující pro vyjádření vašich pocitů či obtíží. Delší text odbíhá od témat a těžko se kouči zpracovává.

Pokud nezbytně potřebujete delší zprávu, tak se Vám odečteme dalších 150 bodů a prodloužíte svůj dotaz na 1500 znaků.

Našim členům nabízíme 900 bodů (tedy tři dotazy v délce 1000 znaků) a k tomu jednu lekci s koučem zdarma. Máte-li zájem vstoupit na cestu svého osobního rozvoje, doporučujeme Vám naše roční členství.

Seznamte se s Emočními rovnicemi

Výukový program zdarma. Naučte se, jak podvědomí pracuje, jaké zákonitosti využívá a jak ho předělat ve svůj prospěch. Získání vašich přání závisí na ovládnutí jeho síly.

Program obsahuje 15 video lekcí

S pomocí 15 dobře pochopitelných lekcí se naučíte, jak podvědomí pracuje. Jaké oblasti života podvědomí ovlivňuje. Proč se mnohým z nás nedaří a jiným ano. Proč tolerujeme neúspěch a často si neumíme poradit ani při vyvinutí veškerého úsilí, na závěr se názorně naučíte jak podvědomí přeprogramovat.

Získáte návod na vyhledání prvních 10 Emočních rovnic.

Naučte se základům vyhledávání svých Emočních rovnic. Získejte jednoduchý pracovní materiál, který můžete využívat i pro hledání více než prvních deseti svých Emočních rovnic, pokud budete mít chuť.

2 hodiny koučinku za cenu 1

Pokud stojíte před vážným rozhodnutím či si nevíte rady ve své zapeklité situaci, máme pro vás povzbuzující nabídku – setkání s koučem. Jsou situace, kdy se sami neumíme rozhodnout, a víme, co může nastat, když rozhodnutí uděláme sami – můžeme pro svoji budoucnost nasekat mnoho bolestivých chyb. Někdy pouze toužíme své břímě někomu sdělit, podělit se o své vnitřní prožitky a trápení. A to je dobře. Sdílené břímě = poloviční břímě.

Potkejte se se svým koučem výhodněji

V rámci tohoto programu máte možnost strávit s vámi vybraným koučem dvě hodiny a zaplatit mu pouze jednu. Povídat si můžete nejen osobně, ale i po skypu či telefonu. Výhodnější setkání s koučem získáte tak, že si jej nejprve vyberete v seznamu koučů a na jeho profilu najdete promo kód. Ten použijete při vyplnění objednávky.

Získáte bonusový e-book pouze pro vás

V rámci programu jsme pro vás připravili e-book Aleše Kaliny: Jak řešit své konflikty elegantně. V něm naleznete neomšelé a osvědčené rady, jak si ze vztahu udělat komunikační ráj. Jak řešit své konflikty elegantně

Objednání lekce s koučem

Objednání koučinku s Alešem Kalinou

Připravujeme pro vás...

Získejte jednoduchý návod na vyhledání a mazání nežádoucích bloků z hlavy

S pomocí 20 dobře pochopitelných videí a pracovního sešitu se naučíte to podstatné k vyhledávání svých Emočních rovnic, k práci s Emočními čísly a 4 oblastmi života. Odhalte své destruktivní emoční bloky a vymažte je z hlavy. Mozek je jenom počítač - naučte se jej přeprogramovat.
emocnirovnice.ales-kalina.cz
3800

Získejte jednoduchý návod na vyhledání a mazání nežádoucích bloků z hlavy

S pomocí 20 dobře pochopitelných videí a pracovního sešitu se naučíte to podstatné k vyhledávání svých Emočních rovnic, k práci s Emočními čísly a 4 oblastmi života. Odhalte své destruktivní emoční bloky a vymažte je z hlavy. Mozek je jenom počítač - naučte se jej přeprogramovat.
emocnirovnice.ales-kalina.cz

Vstupte na cestu k vyřešení svého problému!

V programu osobního rozvoje získáte 900 bodů k písemné komunikaci s koučem + jednu osobní lekci s koučem a další výhody. Tento program je možné si zakoupit jednou ročně.
4490
Zadejte své údaje potřebné k registraci do programu:

Objednání lekce s koučem

Kvalifikovaný dohled odborníka vám zaručí jistotu, že váš problém je řešen co neefektivnější cestou a že se svými emočními rovnicemi pracujete správně.

Svého kouče můžete vybírat podle lokality, ale jelikož lekce mohou probíhat po telefonu či Skypu, tak se lokalitou nemusíte svazovat.

Důležité jsou jistě zkušenosti v dané problematice, která vás trápí. Náš tým koučů je složen z profesionálů s mnohaletou praxí v oblasti přeměny osobnosti. Všichni pracují výhradně s metodou Emočních rovnic pod pravidelným vedením Aleše Kaliny a každý z našich koučů má osobnostní rysy, které umožňují vést konzultační lekce tak, aby přinášely kýžené výsledky a spokojenost našich zákazníků.

Naše kouče rozdělujeme do tří kategorií:

Lekce zdarma v rámci programu:


Svoji lekci s koučem si rezervujte ve svém uživatelském profilu.

Odhalte svých prvních 100 emočních rovnic

Výukový program s pracovním sešitem. S pomocí video lekcí a interaktivního pracovního sešitu se naučíte, jak si najít svých prvních alespoň 100 emočních rovnic. Cena programu je 3800 Kč. Záruka spokojenosti.

20 video lekcí / 20 mp3 audio lekcí

S pomocí 20 dobře pochopitelných video lekcí (nebo audio nahrávek) se naučíte to podstatné k vyhledávání svých emočních rovnic. Odhalíte své destruktivní emoční bloky a pochopíte jak je vymazat z hlavy. Mozek je jenom počítač – naučíte se jej přeprogramovat.

Interaktivní pracovní sešit

V rámci tohoto programu získáte na míru vyvinutý pracovní sešit, který se stane vaším nepostradatelným průvodcem. Do něj zapisujete vše, co se naučíte a dále se svými zápisy pracujete. Pracovní sešit vás dobře navede při hledání svých nově nalezených emočních rovnic.

Bonusový materiál

10 dalších pomocných video návodů.

Čtěte více

Získejte jako bonus příspěvky, které za poslední roky četlo více jak 250.000 lidí. Vytvořte si svůj uživatelský účet a získejte zdarma výhody v podobě prémiového obsahu a přehledné komunikace s koučem. Každý měsíc naše rady obohacují více jak 100.000 čtenářů. Staňte se jedním z nich a profitujte z osvědčených rad. Tento program je zdarma.

Čtěte prémiový obsah pouze pro registrované zdarma.

Otevřete si přístup k uzamčeným článkům a získejte rady k řešení svých potíží. Vložte si své oblíbené články a videa z našich stránek do své knihovny v uživatelském účtu a mějte je stále k dispozici bez vyhledávání.

Komunikujte s našimi kouči 1:1

Přeneste si svůj první dotaz do svého účtu a vytvořte si historii komunikace. Žádné rady od kouče se vám již neztratí. Po registraci získáte další možnost položit dotaz koučovi zdarma. Odpověď na něj se již nebude veřejně publikovat.

Vytvořte si své životní cíle

Získejte video lekci zdarma: Jak si vytvořit své životní cíle a neztratit se v životě.

Napište svůj dotaz

Napsáno 0 z 1000 znaků.

Svůj e-mail nám nemusíte sdělovat.

Odpověď si vyzvednete prostřednictvím kódu, který vám zobrazíme po odeslání vašeho dotazu.

Vyzvedněte si svoji odpověď

Vložte kód, který jste získali po zadání svého dotazu.

Zaregistrujte se zdarma, přeneseme vám do vašeho účtu váši odpověď a získáte tak historii své komunikace s našimi kouči.

Vstupte na cestu k vyřešení svého problému!

V programu osobního rozvoje získáte 900 bodů k písemné komunikaci s koučem + jednu osobní lekci s koučem a další výhody. Tento program je možné si zakoupit jednou ročně.
990
Zadejte své údaje potřebné k registraci do programu:

X
Popovídejte si o svém problému s koučem.
Získejte 15 minut konzultace zdarma.