OHODNOŤTE ČLÁNEK:

Jak si uzavřít Odysseovu smlouvuJak si uzavřít Odysseovu smlouvu

OHODNOŤTE ČLÁNEK:
7.2.2020

Život je plný konfliktů. Zajímavostí ovšem je, že nejvíce konfliktů prožívá člověk sám se sebou. Člověk bojuje sám se sebou každodenně a prakticky neustále.

Pokud se o něčem rozhodujeme, probíhá v našem mozku boj mezi jednotlivými jeho částmi. Mám si dát zmrzlinu vanilkovou, nebo čokoládovou? Chci vidět tento film, nebo si raději vyberu jiný? Mám jít na schůzku s Petrem, nebo Karlem?

Jak se rozhodujeme?

Toto rozhodování má i jeden zvláštní pohled, volbu mezi mým „současným a budoucím já“. Otázky, které si klademe v těchto souvislostech, se nyní budou poněkud lišit.

Mám si vůbec dávat zmrzlinu? Už i tak mám několik kilogramů nadváhu.

Chci jít vůbec na film do multikina, nebo raději navštívím fitness centrum a udělám něco pro svoji postavu a své zdraví?

Petra si jako partnera neumím představit a Karel je ženatý, ani jeden z nich pro mě tudíž nemá příliš budoucnost. Má tedy vůbec smysl někam chodit?

Náš mozek dokáže porovnat jednotlivé varianty proti sobě, a to nejen v přítomnosti, ale i v budoucnosti. Mozek si dokáže představit a vyprojektovat nám i naši budoucnost ve všech porovnávaných variantách.

Jak by potom vypadalo takové porovnání chuti na zmrzlinu v přítomnosti a v budoucnosti? Mé „současné já“ se zcela jistě rozhodne pro chuť zmrzliny, na kterou se těší a již se mu na ni sbíhají sliny. Mé „budoucí já“ mě ale varuje a dokáže mi již nyní vygenerovat pocit, jaké to bude, až budu mít 30 kg nadváhu. Mozek se tedy musí rozhodnout mezi okamžitým uspokojením a dlouhodobou odměnou.

 

Jak nám pomáhá naše vůle?

Mnoho případů ukazuje, že v praxi velmi často vyhrává síla přítomného okamžiku. Zkušenost vnímaná mnoha smysly v dané chvíli vítězí nad simulací budoucnosti, která je pro přítomný mozek pouhou fiktivní ideou. Porovnání šťastné budoucnosti ve srovnání se šťastnou přítomností dostane téměř ve všech případech pěkně na frak.

To, co tedy musí nyní nastoupit, je naše vůle. Pouze naše vůle dokáže posílit představu šťastné budoucnosti tak, aby dokázala zvítězit nad šťastnou přítomností.

Potíž ovšem nastává tehdy, jestliže se silné vůle nedostává, kdy nad námi stále a pořád vítězí šťastný přítomný okamžik v neprospěch naší šťastné budoucnosti. To je kořenem všech závislostí, které jsou dobře známé i s jejich negativními dopady. Závislostí na jídle vzniká obezita, závislostí na partnerovi silně klesá sebevědomí až k nule, no a závislostí na drogách…

 

Najděte cestu, jako ji našel Odysseus

Jeden ze způsobů, jak nedostatek silné vůle řešit, je Odysseova smlouva. Jistě znáte bájného Odyssea, ithackého krále, který se vracel z Tróje domů na svou rodnou Ithaku k věrné manželce Penelopě. Na této cestě jej čekala nástraha v podobě mořských víl Sirén, které svým nádherným a neodolatelným zpěvem lákaly námořníky se svými loděmi na skály, kde se lodě rozbily a námořníci se utopili. Odysseus nechtěl vystavit své lodě nebezpečí, ale chtěl si vyslechnout zpěv Sirén. Proto nechal zatavit námořníkům uši voskem a sám se nechal připoutat ke stěžni s příkazem, že jej nikdo nesmí odvázat, ať už se bude dít cokoliv a on sám se bude chovat jakkoliv.

Udělejme tedy i my podobnou dohodu, až budeme mít slabou vůli odolat síle přítomného okamžiku: nechme se připoutat ke stěžni! Jak? To přece záleží na situaci.

Pokud například bojujete s nadváhou, nekupujte žádné potraviny, které vás svádí vaši dietu porušit. Poproste nějakého svého blízkého, že mu budete pravidelně týdně reportovat vaše výsledky. Navštěvujte centrum pro hubnutí, kde se budete muset pravidelně zpovídat z vašich jídelníčků i aktivit. Choďte do fitka s přáteli a vzájemně se hecujte. Předplaťte si drahou permanentku, aby vám pak bylo líto přestat a permanentku nechat propadnout…

 

Nezůstávejte na všechno sami

No a pak je tu ještě jedna možnost. Navštivte mě na koučinku a budeme cestu, jak se připoutat ke stěžni, hledat spolu, a nejen při boji s nadváhou…

Chybí vám pevná vůle? Uzavřete si Odysseovu smlouvu.

Autor článku:

Ing. Martin Vít, MBA
Ing. Martin Vít, MBA
Autor je certifikovaným koučem Emočních rovnic a svým klientům poskytuje koučink osobního růstu....Zjistit o autorovi více

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Autor článku:

Ing. Martin Vít, MBA
Ing. Martin Vít, MBA
Autor je certifikovaným koučem Emočních rovnic a svým klientům poskytuje koučink osobního růstu.Zjistit o autorovi více

Tipy, které lidé nejvíce hledají

Jak funguje kredit

Primárním cílem kreditu je poskytnout kvalitní služby našich koučů uživatelům, kteří mají zájem vstoupit na cestu osobního rozvoje a dále se rozvíjet a pracovat sami na sobě.

Otázka, kterou pokládáte vybranému kouči prostřednictvím kreditního systému, má přednost před otázkami bezplatné poradny. Navíc kouč udržuje posloupnost Vaší komunikace, do vzájemné diskuse zapojuje již dříve nastíněná témata, rozšiřuje je a do svých odpovědí zahrnuje doporučení, která mají návaznost na řešené otázky. Zvolíte-li následně osobní konzultaci s koučem, slouží Vaše písemná komunikace k přípravě na osobní lekci.

Kreditní systém Vám tak umožňuje na sobě pracovat na dálku za pomoci kouče.

Jeden písemný dotaz kouči je limitován 1000 znaky a je Vám za něj odečten kredit 300 bodů. Z praxe víme, že právě 1000 znaků je zapotřebí pro efektivní komunikaci, dostačující pro vyjádření vašich pocitů či obtíží. Delší text odbíhá od témat a těžko se kouči zpracovává.

Pokud nezbytně potřebujete delší zprávu, tak se Vám odečteme dalších 150 bodů a prodloužíte svůj dotaz na 1500 znaků.

Našim členům nabízíme 900 bodů (tedy tři dotazy v délce 1000 znaků) a k tomu jednu lekci s koučem zdarma. Máte-li zájem vstoupit na cestu svého osobního rozvoje, doporučujeme Vám naše roční členství.

Seznamte se s Emočními rovnicemi

Výukový program zdarma. Naučte se, jak podvědomí pracuje, jaké zákonitosti využívá a jak ho předělat ve svůj prospěch. Získání vašich přání závisí na ovládnutí jeho síly.

Program obsahuje 15 video lekcí

S pomocí 15 dobře pochopitelných lekcí se naučíte, jak podvědomí pracuje. Jaké oblasti života podvědomí ovlivňuje. Proč se mnohým z nás nedaří a jiným ano. Proč tolerujeme neúspěch a často si neumíme poradit ani při vyvinutí veškerého úsilí, na závěr se názorně naučíte jak podvědomí přeprogramovat.

Získáte návod na vyhledání prvních 10 Emočních rovnic.

Naučte se základům vyhledávání svých Emočních rovnic. Získejte jednoduchý pracovní materiál, který můžete využívat i pro hledání více než prvních deseti svých Emočních rovnic, pokud budete mít chuť.

2 hodiny koučinku za cenu 1

Pokud stojíte před vážným rozhodnutím či si nevíte rady ve své zapeklité situaci, máme pro vás povzbuzující nabídku – setkání s koučem. Jsou situace, kdy se sami neumíme rozhodnout, a víme, co může nastat, když rozhodnutí uděláme sami – můžeme pro svoji budoucnost nasekat mnoho bolestivých chyb. Někdy pouze toužíme své břímě někomu sdělit, podělit se o své vnitřní prožitky a trápení. A to je dobře. Sdílené břímě = poloviční břímě.

Potkejte se se svým koučem výhodněji

V rámci tohoto programu máte možnost strávit s vámi vybraným koučem dvě hodiny a zaplatit mu pouze jednu. Povídat si můžete nejen osobně, ale i po skypu či telefonu. Výhodnější setkání s koučem získáte tak, že si jej nejprve vyberete v seznamu koučů a na jeho profilu najdete promo kód. Ten použijete při vyplnění objednávky.

Získáte bonusový e-book pouze pro vás

V rámci programu jsme pro vás připravili e-book Aleše Kaliny: Jak řešit své konflikty elegantně. V něm naleznete neomšelé a osvědčené rady, jak si ze vztahu udělat komunikační ráj. Jak řešit své konflikty elegantně

Objednání lekce s koučem

Objednání koučinku s Alešem Kalinou

Připravujeme pro vás...

Získejte jednoduchý návod na vyhledání a mazání nežádoucích bloků z hlavy

S pomocí 20 dobře pochopitelných videí a pracovního sešitu se naučíte to podstatné k vyhledávání svých Emočních rovnic, k práci s Emočními čísly a 4 oblastmi života. Odhalte své destruktivní emoční bloky a vymažte je z hlavy. Mozek je jenom počítač - naučte se jej přeprogramovat.
emocnirovnice.ales-kalina.cz
3800

Získejte jednoduchý návod na vyhledání a mazání nežádoucích bloků z hlavy

S pomocí 20 dobře pochopitelných videí a pracovního sešitu se naučíte to podstatné k vyhledávání svých Emočních rovnic, k práci s Emočními čísly a 4 oblastmi života. Odhalte své destruktivní emoční bloky a vymažte je z hlavy. Mozek je jenom počítač - naučte se jej přeprogramovat.
emocnirovnice.ales-kalina.cz

Vstupte na cestu k vyřešení svého problému!

V programu osobního rozvoje získáte 900 bodů k písemné komunikaci s koučem + jednu osobní lekci s koučem a další výhody. Tento program je možné si zakoupit jednou ročně.
4490
Zadejte své údaje potřebné k registraci do programu:

Objednání lekce s koučem

Kvalifikovaný dohled odborníka vám zaručí jistotu, že váš problém je řešen co neefektivnější cestou a že se svými emočními rovnicemi pracujete správně.

Svého kouče můžete vybírat podle lokality, ale jelikož lekce mohou probíhat po telefonu či Skypu, tak se lokalitou nemusíte svazovat.

Důležité jsou jistě zkušenosti v dané problematice, která vás trápí. Náš tým koučů je složen z profesionálů s mnohaletou praxí v oblasti přeměny osobnosti. Všichni pracují výhradně s metodou Emočních rovnic pod pravidelným vedením Aleše Kaliny a každý z našich koučů má osobnostní rysy, které umožňují vést konzultační lekce tak, aby přinášely kýžené výsledky a spokojenost našich zákazníků.

Naše kouče rozdělujeme do tří kategorií:

Lekce zdarma v rámci programu:


Svoji lekci s koučem si rezervujte ve svém uživatelském profilu.

Odhalte svých prvních 100 emočních rovnic

Výukový program s pracovním sešitem. S pomocí video lekcí a interaktivního pracovního sešitu se naučíte, jak si najít svých prvních alespoň 100 emočních rovnic. Cena programu je 3800 Kč. Záruka spokojenosti.

20 video lekcí / 20 mp3 audio lekcí

S pomocí 20 dobře pochopitelných video lekcí (nebo audio nahrávek) se naučíte to podstatné k vyhledávání svých emočních rovnic. Odhalíte své destruktivní emoční bloky a pochopíte jak je vymazat z hlavy. Mozek je jenom počítač – naučíte se jej přeprogramovat.

Interaktivní pracovní sešit

V rámci tohoto programu získáte na míru vyvinutý pracovní sešit, který se stane vaším nepostradatelným průvodcem. Do něj zapisujete vše, co se naučíte a dále se svými zápisy pracujete. Pracovní sešit vás dobře navede při hledání svých nově nalezených emočních rovnic.

Bonusový materiál

10 dalších pomocných video návodů.

Čtěte více

Získejte jako bonus příspěvky, které za poslední roky četlo více jak 250.000 lidí. Vytvořte si svůj uživatelský účet a získejte zdarma výhody v podobě prémiového obsahu a přehledné komunikace s koučem. Každý měsíc naše rady obohacují více jak 100.000 čtenářů. Staňte se jedním z nich a profitujte z osvědčených rad. Tento program je zdarma.

Čtěte prémiový obsah pouze pro registrované zdarma.

Otevřete si přístup k uzamčeným článkům a získejte rady k řešení svých potíží. Vložte si své oblíbené články a videa z našich stránek do své knihovny v uživatelském účtu a mějte je stále k dispozici bez vyhledávání.

Komunikujte s našimi kouči 1:1

Přeneste si svůj první dotaz do svého účtu a vytvořte si historii komunikace. Žádné rady od kouče se vám již neztratí. Po registraci získáte další možnost položit dotaz koučovi zdarma. Odpověď na něj se již nebude veřejně publikovat.

Vytvořte si své životní cíle

Získejte video lekci zdarma: Jak si vytvořit své životní cíle a neztratit se v životě.

Napište svůj dotaz

Napsáno 0 z 1000 znaků.

Svůj e-mail nám nemusíte sdělovat.

Odpověď si vyzvednete prostřednictvím kódu, který vám zobrazíme po odeslání vašeho dotazu.

Vyzvedněte si svoji odpověď

Vložte kód, který jste získali po zadání svého dotazu.

Zaregistrujte se zdarma, přeneseme vám do vašeho účtu váši odpověď a získáte tak historii své komunikace s našimi kouči.

Vstupte na cestu k vyřešení svého problému!

V programu osobního rozvoje získáte 900 bodů k písemné komunikaci s koučem + jednu osobní lekci s koučem a další výhody. Tento program je možné si zakoupit jednou ročně.
990
Zadejte své údaje potřebné k registraci do programu:

X
Popovídejte si o svém problému s koučem.
Získejte 15 minut konzultace zdarma.