Neduste v sobě svůj talent

Přinuťte špičkového kuchaře, aby jedl špatná jídla. Velmi brzy skončí v depresích.

Máte pocit, že ve vás doutná touha, že potřebujete vyjádřit své myšlenky, pocity a názory a nejde vám to? Necítíte se komfortně, když máte otevřít pusu a mluvit?

Pak v sobě dusíte projev svého skutečného Já. Projev vaší opravdové inteligence a talentu.

Co je talent?

Talent jsou vlastnosti, schopnosti a um skryté v nás od narození. Jsou často různě zatlačeny výchovou a bez našeho přičinění nevylezou a nespatří světlo světa.

TIP: Přečtěte si mou knihu Emoční rovnice.

Zkuste si představit malého kluka s talentem učit. Doma mu ale říkávali, že je hloupý, že se neumí vyjádřit a mele hlouposti. Jakmile tento chlapec dospěje, bude ponoukán, aby učil lidi kolem sebe. Současně ale bude cítit bloky, strachy, a raději se proto uchýlí k nějaké jiné profesi.

Talent nemůžete jen tak potlačit

Podobně kuchař, který vypracoval svůj talent na vrchol světové špičky gastronomického umění, nemůže být přinucen, aby jedl jídla správně nedochucená. Potřebuje mít prostor si svá jídla vybírat a ovlivňovat, co do svých úst vkládá. Pokud mu to nedovolíte, bude prožívat vnitřní tlak.

Jak to mám s talentem já?

Já mám talentové složky laděné do pomoci lidem cítit se dobře. Když ale nemohu své okolí ovlivnit, aby se sebou něco udělalo, nemohu mluvit do jejich životů, jsem odmítán zatvrzelostí a neochotou, cítím ve svém nitru tlak a musím tyto lidi nechat na pospas jejich vlastní životní cestě. To mi ale nedělá dobře.

Talent musí ven

Pamatujte si: Váš talent musí ven. Nemůže být blokován lidskou neochotou vás pochopit. Lidskou slepotou dát vám prostor. Osvoboďte se od lidí, kteří vám nerozumí, nechápou vás a chtěli by vás vměstnat do škatulky svých představ.

4 projevy strachu, jež uplatňujeme při potlačování našich talentů:

  • Raději mlčíme.
  • Raději zalezeme.
  • Raději odejdeme z místnosti.
  • Raději se zatváříme, že je vše ok.

Kdesi v sobě vím přesně, co mám udělat, ale nějak si v sobě vysvětluji, že cesta strachu, trpělivosti, mlčení je správnější. Na poradě vedení firmy, s partnerem nebo s dětmi či s rodiči měním své chování na bezpečnější místo toho, abych projevil sebe a nebál se reakcí okolí.

TIP: Přečtěte si mou knihu Emoční rovnice.

Tip: Zkuste dnes (jeden den) být plně sami sebou. Vyzkoušejte si, jaké to je, když vaše opravdová podstata z vás vyleze ven.

Autor metody Emoční rovnice a kouč osobního rozvoje. Dopřejte si čistou hlavu a život bez problémů. Ošklivé věci se dají z hlavy mazat a nahradit novými programy. Nová hlava pak vyrábí nové a lepší myšlenky.

CHCETE ZAŽÍT ŽIVOT BEZ OMEZUJÍCÍCH BLOKŮ V HLAVĚ?

Odhalte si svých prvních 10 Emočních programů s pomocí mého mini kurzu zdarma a získejte k tomu ukázku z mé knihy Emoční rovnice.