OHODNOŤTE ČLÁNEK:
24.6.2019

Představte si velkou zaoceánskou loď, která pomalu vyjíždí z přístavu zcela naložená pro svou cílovou destinaci. Po odjezdu z přístavu, již na širém moři, kapitán zjistí, že nemá řádnou dokumentaci o svém cíli, že neví, kam se s touto lodí vlastně potřebuje dostat. Široké moře nabízí nekonečné množství možností, kam by kapitán mohl plout. Jestliže ale neví, kam se chce dostat, do svého cíle nedorazí. Bude se motat po moři do té doby, dokud mu nedojde palivo, a pak všichni zahynou.

 

Jaký je Váš životní cíl?

Jestliže neznám cíl a smysl svého života, skončím jako součást cíle a smyslu života někoho jiného a bude jedno, zda jeho cíle a záměry jsou pro mě správné, či špatné.

Potřebuji mít v životě cíl, potřebuji vědět, proč jsem zde, potřebuji vědět, kam se chci dostat a jaký je smysl mého každodenního vstávání. Potřebuji každý den ke svému životu přidat jeden malinký smysluplný kousek, každý den jednu cihlu, abych na konci roku zjistil, že mám 365 cihel pěkně na hromadě.

Jak je ale možné, že většina lidí v dnešní společnosti neví, kam se chce v životě dostat? A že se dokonce ocitnou na místě, o kterém si kdysi mysleli, že by v něm chtěli být, ale nakonec zjistí, že se jim vůbec nelíbí?

 

Kam v životě patříš?

Ptám se tedy: Nejsi v životě špatně? Nemáš pocit, že patříš někam jinam? Že bys měl věci dělat jinak, s jinými lidmi, že bys měl být ve vztahu s někým jiným, že bys měl dělat jinou práci? Nejsi ve svém životě náhodou špatně? Neřítíš se se svojí lodí tam, kde nechceš vůbec být? Pojďme se nyní podívat, jak je možné, že se dobrovolně rozhodujeme pro věci, o kterých časem zjistíme, že je nechceme.

 

Z dětství vychází většina příběhů

Nejprve se musíme podívat do svého dětství. Tam se odehrává většina příběhů, které mají na náš další život největší vliv. Naši rodiče, tím, jak se k nám i k sobě chovali, co a jak dělali, nám postupně naplňovali hlavu důležitými informacemi. Od nich, v našem rodinném hnízdě, jsme odpozorovali všechno možné. Tam jsme se naučili většinu vědomostí, znalostí a životních hodnot, životních podstat a pravd, které jsme si perfektně zapsali do naší hlavy. Po odchodu z domova jsme byli jako raketa. Rodiče nastavili rampu a my vylítli velkou rychlostí a s nadšením do reálného života. Směr však byl dán někým jiným. Rozhodování, myšlenky, emoce, a názory byly převzaté, implantované; ty, které jsme za celou dobu sesbírali v našem rodinném hnízdě.

 

Ne vždy to je podle našich představ

Nejprve se nám život může zdát fajn, jsme plni nadšení a řítíme se ke svým cílům. Postupně si ale začínáme v různých oblastech uvědomovat nesoulad. Zjišťujeme, že ne všecko je tak hezké, jak jsme si na začátku představovali. Cítíme, že jsme jinde, než bychom chtěli být a než jsme si původně představovali.

Pokud máme za sebou první průšvihy a neúspěchy, zjišťujeme, že naše rozhodnutí v minulosti byla špatná, a snažíme se je neustále analyzovat. Máme tendenci říkat: Kdybych já býval tenkrát se rozhodl jinak, tak se mi toto nestalo. Toto uvažování je ale špatné, poněvadž tenkrát, když ses rozhodoval, ses rozhodoval podle svého nejlepšího umění a učinil jsi ta nejlepší rozhodnutí, která jsi v daném okamžiku mohl učinit. Proto je zcela nesmyslné se dnes zaměstnávat otázkou, že jsem tenkrát mohl věci udělat jinak či lépe.

 

Už Vám bylo 30 let?

Pokud začínáme cítit vnitřní nesoulad, je potřeba se mu intenzivně věnovat. Studiemi bylo dokázáno, že po třicátém roku života začíná náš mozek produkovat nové typy otázek. Proč jsem zde? Jaký je smysl mého bytí? Jaké jsou cíle mého žití? Žiji efektivně? Má můj život smysl? Na tyto otázky jsme povinni hledat odpověď. Pokud se tak nestane, začne být náš život postupně v troskách. Začneme mít pocit, že život nemá smysl, že jsme zde zbytečně. Začneme pociťovat prázdnotu a nechuť činit cokoliv a začneme stárnout.

Zjistil jsem, že zhruba do třiceti let života člověka jsou všechna důležitá rozhodnutí učiněna. Dále pak řešíme jen jejich následky. Pokud tedy máme pocit, že jsme v životě špatně, že jsme na cestě, která se nám nelíbí, že držíme v rukou hodnoty, které jsme si během života vyrobili, ale nejsme spokojeni, nastal čas změny. Jedno však musíme vědět: Není možné změnit výsledky našeho života se stejnou hlavou, která nás do těchto situací přivedla. Proto nenadávejme, nestěžujme si, nenechme se unášet destruktivním myšlením! Jednoduše se dnes rozhodni, že se pokusíš změnit svoji hlavu, tak abys nová rozhodnutí směrem ke svým novým cílům začal dělat s novými myšlenkami a s novým nastavením svého mozku.

 

Programování našeho mozku

Mozek se totiž dá velmi dobře programovat, a to pomocí tzv. Emočních vzorců. Toto programování se může naučit každý člověk. Stačí k tomu vědět, že během života sis nasbíral spoustu různých emočních nastavení, která ti zformovala tvůj život do stavu, ve kterém ho máš dnes. Rozhodni se proto se svojí hlavou něco udělat. Rozhodni se, že najdeš své Emoční rovnice, odhalíš jejich princip a přetočíš je ke svému dobru. Tak se ti životní cesta zesynchronizuje s vnitřním Kompasem a budeš mít pocit, že se ti zvedne hladina radosti, vnitřní rovnováhy a klidu, že začneš ve všech čtyřech kvadrantech prožívat větší klid, pohodu, větší jasnost, lepší vztah a mít lepší práci, více peněz i pevnější zdraví.

Autor článku:

Aleš Kalina
Aleš Kalina
Dopřejte si čistou hlavu a život bez problémů. Ošklivé věci se dají z hlavy mazat a nahradit novými programy. Nová hlava pak vyrábí nové a lepší myšle...Zjistit o autorovi více

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Autor článku:

Aleš Kalina
Aleš Kalina
Dopřejte si čistou hlavu a život bez problémů. Ošklivé věci se dají z hlavy mazat a nahradit novými programy. Nová hlava pak vyrábí nové a lepší myšlenky.Zjistit o autorovi více

Tipy, které lidé nejvíce hledají

Jak funguje kredit

Primárním cílem kreditu je poskytnout kvalitní služby našich koučů uživatelům, kteří mají zájem vstoupit na cestu osobního rozvoje a dále se rozvíjet a pracovat sami na sobě.

Otázka, kterou pokládáte vybranému kouči prostřednictvím kreditního systému, má přednost před otázkami bezplatné poradny. Navíc kouč udržuje posloupnost Vaší komunikace, do vzájemné diskuse zapojuje již dříve nastíněná témata, rozšiřuje je a do svých odpovědí zahrnuje doporučení, která mají návaznost na řešené otázky. Zvolíte-li následně osobní konzultaci s koučem, slouží Vaše písemná komunikace k přípravě na osobní lekci.

Kreditní systém Vám tak umožňuje na sobě pracovat na dálku za pomoci kouče.

Jeden písemný dotaz kouči je limitován 1000 znaky a je Vám za něj odečten kredit 300 bodů. Z praxe víme, že právě 1000 znaků je zapotřebí pro efektivní komunikaci, dostačující pro vyjádření vašich pocitů či obtíží. Delší text odbíhá od témat a těžko se kouči zpracovává.

Pokud nezbytně potřebujete delší zprávu, tak se Vám odečteme dalších 150 bodů a prodloužíte svůj dotaz na 1500 znaků.

Našim členům nabízíme 900 bodů (tedy tři dotazy v délce 1000 znaků) a k tomu jednu lekci s koučem zdarma. Máte-li zájem vstoupit na cestu svého osobního rozvoje, doporučujeme Vám naše roční členství.

Seznamte se s Emočními rovnicemi

Výukový program zdarma. Naučte se, jak podvědomí pracuje, jaké zákonitosti využívá a jak ho předělat ve svůj prospěch. Získání vašich přání závisí na ovládnutí jeho síly.

Program obsahuje 15 video lekcí

S pomocí 15 dobře pochopitelných lekcí se naučíte, jak podvědomí pracuje. Jaké oblasti života podvědomí ovlivňuje. Proč se mnohým z nás nedaří a jiným ano. Proč tolerujeme neúspěch a často si neumíme poradit ani při vyvinutí veškerého úsilí, na závěr se názorně naučíte jak podvědomí přeprogramovat.

Získáte návod na vyhledání prvních 10 Emočních rovnic.

Naučte se základům vyhledávání svých Emočních rovnic. Získejte jednoduchý pracovní materiál, který můžete využívat i pro hledání více než prvních deseti svých Emočních rovnic, pokud budete mít chuť.

2 hodiny koučinku za cenu 1

Pokud stojíte před vážným rozhodnutím či si nevíte rady ve své zapeklité situaci, máme pro vás povzbuzující nabídku – setkání s koučem. Jsou situace, kdy se sami neumíme rozhodnout, a víme, co může nastat, když rozhodnutí uděláme sami – můžeme pro svoji budoucnost nasekat mnoho bolestivých chyb. Někdy pouze toužíme své břímě někomu sdělit, podělit se o své vnitřní prožitky a trápení. A to je dobře. Sdílené břímě = poloviční břímě.

Potkejte se se svým koučem výhodněji

V rámci tohoto programu máte možnost strávit s vámi vybraným koučem dvě hodiny a zaplatit mu pouze jednu. Povídat si můžete nejen osobně, ale i po skypu či telefonu. Výhodnější setkání s koučem získáte tak, že si jej nejprve vyberete v seznamu koučů a na jeho profilu najdete promo kód. Ten použijete při vyplnění objednávky.

Získáte bonusový e-book pouze pro vás

V rámci programu jsme pro vás připravili e-book Aleše Kaliny: Jak řešit své konflikty elegantně. V něm naleznete neomšelé a osvědčené rady, jak si ze vztahu udělat komunikační ráj. Jak řešit své konflikty elegantně

Objednání lekce s koučem

Objednání koučinku s Alešem Kalinou

Připravujeme pro vás...

Získejte jednoduchý návod na vyhledání a mazání nežádoucích bloků z hlavy

S pomocí 20 dobře pochopitelných videí a pracovního sešitu se naučíte to podstatné k vyhledávání svých Emočních rovnic, k práci s Emočními čísly a 4 oblastmi života. Odhalte své destruktivní emoční bloky a vymažte je z hlavy. Mozek je jenom počítač - naučte se jej přeprogramovat.
emocnirovnice.ales-kalina.cz
3800

Získejte jednoduchý návod na vyhledání a mazání nežádoucích bloků z hlavy

S pomocí 20 dobře pochopitelných videí a pracovního sešitu se naučíte to podstatné k vyhledávání svých Emočních rovnic, k práci s Emočními čísly a 4 oblastmi života. Odhalte své destruktivní emoční bloky a vymažte je z hlavy. Mozek je jenom počítač - naučte se jej přeprogramovat.
emocnirovnice.ales-kalina.cz

Vstupte na cestu k vyřešení svého problému!

V programu osobního rozvoje získáte 900 bodů k písemné komunikaci s koučem + jednu osobní lekci s koučem a další výhody. Tento program je možné si zakoupit jednou ročně.
4490
Zadejte své údaje potřebné k registraci do programu:

Objednání lekce s koučem

Kvalifikovaný dohled odborníka vám zaručí jistotu, že váš problém je řešen co neefektivnější cestou a že se svými emočními rovnicemi pracujete správně.

Svého kouče můžete vybírat podle lokality, ale jelikož lekce mohou probíhat po telefonu či Skypu, tak se lokalitou nemusíte svazovat.

Důležité jsou jistě zkušenosti v dané problematice, která vás trápí. Náš tým koučů je složen z profesionálů s mnohaletou praxí v oblasti přeměny osobnosti. Všichni pracují výhradně s metodou Emočních rovnic pod pravidelným vedením Aleše Kaliny a každý z našich koučů má osobnostní rysy, které umožňují vést konzultační lekce tak, aby přinášely kýžené výsledky a spokojenost našich zákazníků.

Naše kouče rozdělujeme do tří kategorií:

Lekce zdarma v rámci programu:


Svoji lekci s koučem si rezervujte ve svém uživatelském profilu.

Odhalte svých prvních 100 emočních rovnic

Výukový program s pracovním sešitem. S pomocí video lekcí a interaktivního pracovního sešitu se naučíte, jak si najít svých prvních alespoň 100 emočních rovnic. Cena programu je 3800 Kč. Záruka spokojenosti.

20 video lekcí / 20 mp3 audio lekcí

S pomocí 20 dobře pochopitelných video lekcí (nebo audio nahrávek) se naučíte to podstatné k vyhledávání svých emočních rovnic. Odhalíte své destruktivní emoční bloky a pochopíte jak je vymazat z hlavy. Mozek je jenom počítač – naučíte se jej přeprogramovat.

Interaktivní pracovní sešit

V rámci tohoto programu získáte na míru vyvinutý pracovní sešit, který se stane vaším nepostradatelným průvodcem. Do něj zapisujete vše, co se naučíte a dále se svými zápisy pracujete. Pracovní sešit vás dobře navede při hledání svých nově nalezených emočních rovnic.

Bonusový materiál

10 dalších pomocných video návodů.

Čtěte více

Získejte jako bonus příspěvky, které za poslední roky četlo více jak 250.000 lidí. Vytvořte si svůj uživatelský účet a získejte zdarma výhody v podobě prémiového obsahu a přehledné komunikace s koučem. Každý měsíc naše rady obohacují více jak 100.000 čtenářů. Staňte se jedním z nich a profitujte z osvědčených rad. Tento program je zdarma.

Čtěte prémiový obsah pouze pro registrované zdarma.

Otevřete si přístup k uzamčeným článkům a získejte rady k řešení svých potíží. Vložte si své oblíbené články a videa z našich stránek do své knihovny v uživatelském účtu a mějte je stále k dispozici bez vyhledávání.

Komunikujte s našimi kouči 1:1

Přeneste si svůj první dotaz do svého účtu a vytvořte si historii komunikace. Žádné rady od kouče se vám již neztratí. Po registraci získáte další možnost položit dotaz koučovi zdarma. Odpověď na něj se již nebude veřejně publikovat.

Vytvořte si své životní cíle

Získejte video lekci zdarma: Jak si vytvořit své životní cíle a neztratit se v životě.

Napište svůj dotaz

Napsáno 0 z 1000 znaků.

Svůj e-mail nám nemusíte sdělovat.

Odpověď si vyzvednete prostřednictvím kódu, který vám zobrazíme po odeslání vašeho dotazu.

Vyzvedněte si svoji odpověď

Vložte kód, který jste získali po zadání svého dotazu.

Zaregistrujte se zdarma, přeneseme vám do vašeho účtu váši odpověď a získáte tak historii své komunikace s našimi kouči.

Vstupte na cestu k vyřešení svého problému!

V programu osobního rozvoje získáte 900 bodů k písemné komunikaci s koučem + jednu osobní lekci s koučem a další výhody. Tento program je možné si zakoupit jednou ročně.
990
Zadejte své údaje potřebné k registraci do programu:

x
X
Popovídejte si o svém problému s koučem.
Získejte 15 minut konzultace zdarma.