OHODNOŤTE ČLÁNEK:
29.10.2019

Měl jsem tu čest v životě poznat dva velmi úspěšné muže. Oba dva si chtěli postavit dům podle svých představ. Najali si tedy architekta a vynaložili  veškeré své úsilí, aby mu popsali své představy a sny o svém domě. Architekt jim nakreslil plány přesně podle jejich představ. A oba dva muži se intenzivně těšili, jak si své domy postaví a budou si  užívat svého úžasného života.

 

Pády člověka, které se mohou stát

Od počátku vše probíhalo dobře. Oba dva se pustili do práce. Stavěli, stavěli a stavěli.  S postupem času bylo příjemné pozorovat, jak stavba roste. U jednoho domu se však stalo cosi podivného. Jak dům rostl do výšky, začal se naklánět na stranu. Majitel se podivoval a netušil, co se to s jeho domem děje. Proto zavolal svého architekta a ptal se, jak je to možné. Záhy se po několika testech dozvěděl, odpověď: základy jeho domu byly špatně položené. Vše, co tento člověk doposud udělal, bylo nutno zbourat a začít stavět úplně od začátku.

Tato životní příhoda mi odkrývá podstatu mnohem větších pádů, které se v životě člověka mohou stát. Častokrát za mnou přicházejí lidé, kteří mi vyprávějí své životní příběhy a já zjišťuji, že jejich bolesti jsou způsobeny špatně položeným základem, na kterém svůj život postavili. Nejčastěji se různé životní pády stávají právě v oblasti vztahů. Lidé se jako mladí seznámí a začnou si plánovat společnou budoucnost.  Za několik let se však ukáže, že jejich společný základ byl špatně položený. Začíná se hroutit úplně všechno. Začíná se hroutit jejich vztah, jejich rodina, jejich finance, jejich zdraví, jejich domov.

 

Jakým způsobem si vybrat partnera?

Navštívil mě jeden člověk, který mi vyprávěl svůj životní příběh: Se svojí partnerkou žili společně téměř dvacet let. Ona mu však i po takto dlouhé době oznámila, že si našla někoho jiného a že ze vztahu odchází. Její manžel nesl její rozhodnutí těžce a propadl se do hluboké deprese. Nevěděl, co má dál v životě dělat, a jakákoliv další rozhodnutí pro něj byla utrpením. Zavíral se do samoty a trápil se. Od svého mozku poslouchal stále samé negace. S postupem času nutně docházelo i k velmi nepříjemným situacím týkajících se dělení společného majetku a sporů o děti. Tyto situace by nemusely nastat, pokud by lidé věděli hned na začátku, jakým způsobem si vybrat partnera pro svůj vztah a  tím mu  položit dobrý základ. Pak se nemůže stát, že se jejich životní dílo rozpadne.

Hledání životního partnera a budování finanční stability a dobré práce jsou našimi hlavními životními úkoly. Musíme se naučit je perfektně zvládat, aby se nám nestalo, že se zařadíme do zástupu těch, kterým se jejich životní stavby rozpadnou a musí začínat úplně od začátku.

 

Jakým způsobem se tento správný základ pokládá?

Za prvé: Musíme vědět, kam se chceme v životě dostat. Jak to poznáme? Víme, že život můžeme rozdělit do čtyř oblastí, ve kterých náš mozek pracuje: Jsou to  práce, zdraví, vztahy a peníze.  V těchto oblastech si vždy vytyčte své cíle, u kterých máte maximální prožitek slasti a radosti.  Tyto cíle si definujte pro každou oblast zvlášť. Jestliže své cíle máte vytyčené, snažte se pro ně vytvořit co možná nejpevnější základ.

Pokud vezmeme oblast vztahů, chceme poznat, zda námi zvolený  partner  je s námi maximálně kompatibilní.  Potřebujeme tedy zjistit, existuje-li zde kompatibilita povah. Jak to zjistíme? Zjišťujeme ji pomocí čtyř metod pro výběr životního partnera.

Jestliže se podíváme do oblasti financí (peněz), tak i v této oblasti chceme pokládat stabilní  základ. Jak se to dělá? Opět se podíváme na své finanční cíle a za použití svého domácího rodinného či firemního rozpočtu si plánujeme své příjmy a náklady tak, abychom se za několik let do svého vysněného cíle dostali.

Jak se buduje základ pro oblast práce? Opět se podíváme, čeho v této oblasti chceme dosáhnout. Pro co máme talent? Kde chceme být, aby nám bylo dobře? A začneme se v této oblasti vzdělávat. Začneme shromažďovat podklady, začneme vyhledávat přátele, kteří se podobnou činností zabývají. Začneme trávit čas s lidmi, kteří tuto oblast milují. Správný základ pro oblast práce je zcela klíčový. Je to oblast, kde budeme schopni používat svůj talent, kde budeme schopni rozvíjet svoje nejniternější touhy, kde budeme schopni pracovat s velkou radostí.

Poslední v této naší struktuře je zdraví. I o zdraví víme, že ho chceme mít. Bez zdraví, pokud se o něj nebudeme starat, nebudeme schopni prožívat slast v dalších třech oblastech. Zdraví musíme mít, a pokud ho nemáme, nebude se nám v životě dařit dobře. Správně položený základ v oblasti zdraví je pevné a jasné rozhodnutí, že budeme zdravě jíst, pravidelně cvičit, že se nebudeme stresovat, že budeme eliminovat všechny životní nepříjemnosti, že se naučíme žít sami se s sebou. Kvadrant zdraví, přestože se zdá být v mladém věku ne příliš podstatný, se v dospělosti může stát velmi omezujícím faktorem. Nepodceňujme proto ani tento kvadrant. Snažme se o něj velmi pečlivě starat i v době, kdy je ještě všechno v pořádku.

 

Vybudujte si spolehlivé základy

Základy nejsou nikdy vidět, ale všichni dobře víme, že dům bez základů by nikdy nestál. Nestavme tedy své životní stavby na písku! Protože když přijde povodeň, silný vítr, či bouře, může se vám i jinak krásně vypadající  nádherný dům sesypat jako domeček z karet.

Autor článku:

Aleš Kalina
Aleš Kalina
Dopřejte si čistou hlavu a život bez problémů. Ošklivé věci se dají z hlavy mazat a nahradit novými programy. Nová hlava pak vyrábí nové a lepší myšle...Zjistit o autorovi více

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Autor článku:

Aleš Kalina
Aleš Kalina
Dopřejte si čistou hlavu a život bez problémů. Ošklivé věci se dají z hlavy mazat a nahradit novými programy. Nová hlava pak vyrábí nové a lepší myšlenky.Zjistit o autorovi více

Tipy, které lidé nejvíce hledají

Jak funguje kredit

Primárním cílem kreditu je poskytnout kvalitní služby našich koučů uživatelům, kteří mají zájem vstoupit na cestu osobního rozvoje a dále se rozvíjet a pracovat sami na sobě.

Otázka, kterou pokládáte vybranému kouči prostřednictvím kreditního systému, má přednost před otázkami bezplatné poradny. Navíc kouč udržuje posloupnost Vaší komunikace, do vzájemné diskuse zapojuje již dříve nastíněná témata, rozšiřuje je a do svých odpovědí zahrnuje doporučení, která mají návaznost na řešené otázky. Zvolíte-li následně osobní konzultaci s koučem, slouží Vaše písemná komunikace k přípravě na osobní lekci.

Kreditní systém Vám tak umožňuje na sobě pracovat na dálku za pomoci kouče.

Jeden písemný dotaz kouči je limitován 1000 znaky a je Vám za něj odečten kredit 300 bodů. Z praxe víme, že právě 1000 znaků je zapotřebí pro efektivní komunikaci, dostačující pro vyjádření vašich pocitů či obtíží. Delší text odbíhá od témat a těžko se kouči zpracovává.

Pokud nezbytně potřebujete delší zprávu, tak se Vám odečteme dalších 150 bodů a prodloužíte svůj dotaz na 1500 znaků.

Našim členům nabízíme 900 bodů (tedy tři dotazy v délce 1000 znaků) a k tomu jednu lekci s koučem zdarma. Máte-li zájem vstoupit na cestu svého osobního rozvoje, doporučujeme Vám naše roční členství.

Seznamte se s Emočními rovnicemi

Výukový program zdarma. Naučte se, jak podvědomí pracuje, jaké zákonitosti využívá a jak ho předělat ve svůj prospěch. Získání vašich přání závisí na ovládnutí jeho síly.

Program obsahuje 15 video lekcí

S pomocí 15 dobře pochopitelných lekcí se naučíte, jak podvědomí pracuje. Jaké oblasti života podvědomí ovlivňuje. Proč se mnohým z nás nedaří a jiným ano. Proč tolerujeme neúspěch a často si neumíme poradit ani při vyvinutí veškerého úsilí, na závěr se názorně naučíte jak podvědomí přeprogramovat.

Získáte návod na vyhledání prvních 10 Emočních rovnic.

Naučte se základům vyhledávání svých Emočních rovnic. Získejte jednoduchý pracovní materiál, který můžete využívat i pro hledání více než prvních deseti svých Emočních rovnic, pokud budete mít chuť.

2 hodiny koučinku za cenu 1

Pokud stojíte před vážným rozhodnutím či si nevíte rady ve své zapeklité situaci, máme pro vás povzbuzující nabídku – setkání s koučem. Jsou situace, kdy se sami neumíme rozhodnout, a víme, co může nastat, když rozhodnutí uděláme sami – můžeme pro svoji budoucnost nasekat mnoho bolestivých chyb. Někdy pouze toužíme své břímě někomu sdělit, podělit se o své vnitřní prožitky a trápení. A to je dobře. Sdílené břímě = poloviční břímě.

Potkejte se se svým koučem výhodněji

V rámci tohoto programu máte možnost strávit s vámi vybraným koučem dvě hodiny a zaplatit mu pouze jednu. Povídat si můžete nejen osobně, ale i po skypu či telefonu. Výhodnější setkání s koučem získáte tak, že si jej nejprve vyberete v seznamu koučů a na jeho profilu najdete promo kód. Ten použijete při vyplnění objednávky.

Získáte bonusový e-book pouze pro vás

V rámci programu jsme pro vás připravili e-book Aleše Kaliny: Jak řešit své konflikty elegantně. V něm naleznete neomšelé a osvědčené rady, jak si ze vztahu udělat komunikační ráj. Jak řešit své konflikty elegantně

Objednání lekce s koučem

Objednání koučinku s Alešem Kalinou

Připravujeme pro vás...

Získejte jednoduchý návod na vyhledání a mazání nežádoucích bloků z hlavy

S pomocí 20 dobře pochopitelných videí a pracovního sešitu se naučíte to podstatné k vyhledávání svých Emočních rovnic, k práci s Emočními čísly a 4 oblastmi života. Odhalte své destruktivní emoční bloky a vymažte je z hlavy. Mozek je jenom počítač - naučte se jej přeprogramovat.
emocnirovnice.ales-kalina.cz
3800

Získejte jednoduchý návod na vyhledání a mazání nežádoucích bloků z hlavy

S pomocí 20 dobře pochopitelných videí a pracovního sešitu se naučíte to podstatné k vyhledávání svých Emočních rovnic, k práci s Emočními čísly a 4 oblastmi života. Odhalte své destruktivní emoční bloky a vymažte je z hlavy. Mozek je jenom počítač - naučte se jej přeprogramovat.
emocnirovnice.ales-kalina.cz

Vstupte na cestu k vyřešení svého problému!

V programu osobního rozvoje získáte 900 bodů k písemné komunikaci s koučem + jednu osobní lekci s koučem a další výhody. Tento program je možné si zakoupit jednou ročně.
4490
Zadejte své údaje potřebné k registraci do programu:

Objednání lekce s koučem

Kvalifikovaný dohled odborníka vám zaručí jistotu, že váš problém je řešen co neefektivnější cestou a že se svými emočními rovnicemi pracujete správně.

Svého kouče můžete vybírat podle lokality, ale jelikož lekce mohou probíhat po telefonu či Skypu, tak se lokalitou nemusíte svazovat.

Důležité jsou jistě zkušenosti v dané problematice, která vás trápí. Náš tým koučů je složen z profesionálů s mnohaletou praxí v oblasti přeměny osobnosti. Všichni pracují výhradně s metodou Emočních rovnic pod pravidelným vedením Aleše Kaliny a každý z našich koučů má osobnostní rysy, které umožňují vést konzultační lekce tak, aby přinášely kýžené výsledky a spokojenost našich zákazníků.

Naše kouče rozdělujeme do tří kategorií:

Lekce zdarma v rámci programu:


Svoji lekci s koučem si rezervujte ve svém uživatelském profilu.

Odhalte svých prvních 100 emočních rovnic

Výukový program s pracovním sešitem. S pomocí video lekcí a interaktivního pracovního sešitu se naučíte, jak si najít svých prvních alespoň 100 emočních rovnic. Cena programu je 3800 Kč. Záruka spokojenosti.

20 video lekcí / 20 mp3 audio lekcí

S pomocí 20 dobře pochopitelných video lekcí (nebo audio nahrávek) se naučíte to podstatné k vyhledávání svých emočních rovnic. Odhalíte své destruktivní emoční bloky a pochopíte jak je vymazat z hlavy. Mozek je jenom počítač – naučíte se jej přeprogramovat.

Interaktivní pracovní sešit

V rámci tohoto programu získáte na míru vyvinutý pracovní sešit, který se stane vaším nepostradatelným průvodcem. Do něj zapisujete vše, co se naučíte a dále se svými zápisy pracujete. Pracovní sešit vás dobře navede při hledání svých nově nalezených emočních rovnic.

Bonusový materiál

10 dalších pomocných video návodů.

Čtěte více

Získejte jako bonus příspěvky, které za poslední roky četlo více jak 250.000 lidí. Vytvořte si svůj uživatelský účet a získejte zdarma výhody v podobě prémiového obsahu a přehledné komunikace s koučem. Každý měsíc naše rady obohacují více jak 100.000 čtenářů. Staňte se jedním z nich a profitujte z osvědčených rad. Tento program je zdarma.

Čtěte prémiový obsah pouze pro registrované zdarma.

Otevřete si přístup k uzamčeným článkům a získejte rady k řešení svých potíží. Vložte si své oblíbené články a videa z našich stránek do své knihovny v uživatelském účtu a mějte je stále k dispozici bez vyhledávání.

Komunikujte s našimi kouči 1:1

Přeneste si svůj první dotaz do svého účtu a vytvořte si historii komunikace. Žádné rady od kouče se vám již neztratí. Po registraci získáte další možnost položit dotaz koučovi zdarma. Odpověď na něj se již nebude veřejně publikovat.

Vytvořte si své životní cíle

Získejte video lekci zdarma: Jak si vytvořit své životní cíle a neztratit se v životě.

Napište svůj dotaz

Napsáno 0 z 1000 znaků.

Svůj e-mail nám nemusíte sdělovat.

Odpověď si vyzvednete prostřednictvím kódu, který vám zobrazíme po odeslání vašeho dotazu.

Vyzvedněte si svoji odpověď

Vložte kód, který jste získali po zadání svého dotazu.

Zaregistrujte se zdarma, přeneseme vám do vašeho účtu váši odpověď a získáte tak historii své komunikace s našimi kouči.

Vstupte na cestu k vyřešení svého problému!

V programu osobního rozvoje získáte 900 bodů k písemné komunikaci s koučem + jednu osobní lekci s koučem a další výhody. Tento program je možné si zakoupit jednou ročně.
990
Zadejte své údaje potřebné k registraci do programu:

X
Popovídejte si o svém problému s koučem.
Získejte 15 minut konzultace zdarma.