Otálení tě bude stát 125.000 Kč

Jsou věci, které v životě můžeme mít hned, a jiné ne. Peníze jsou pro život člověka velmi důležitým aspektem, podobně jako vztahy, práce a zdraví.

Ve všech čtyřech oblastech potřebujeme mít pořádek a cítit se v nich dobře. Ani v jedné z nich však není možné dosahovat zjevných výsledků rychle. Pokud si to myslíme, klameme sami sebe.

Dlouhodobý postup

Opravdové výsledky mají vždy dlouhodobý charakter a dopracováváme se k nim postupně. I když se nám nabízí mnoho příjemných zkratek, ve finále vždy pochopíme, že pouze dlouhodobé úsilí a pravidelnost přináší trvalé výsledky v dané oblasti.

Dobrý vztah se buduje roky, než obě strany nabudou přesvědčení, že je to ten pravý a získá pečeť stability. Krátkodobé vztahy sice přinesou jakýsi efekt uspokojení, netrvají však dlouho a nepřinesou dlouhodobě pocit naplnění.

Mít dobrou práci a stát se odborníkem také není krátkodobá záležitost. Vypracovat se a získat patřičnou kvalifikaci ve svém oboru je práce na roky. Odborníkem se nestaneme přes noc.

Stejně tak je to se zdravím. Zpočátku se zdá být samozřejmostí, postupně se však může změnit. I v této oblasti je na nás být natolik uvědomělí a znalí zákonitostí svého těla, abychom se o ně starali preventivně a nečekali na první bolesti a příznaky chorob. Pak již mnohdy bývá pozdě začít se zdravou výživou a sportem.

Rychlé zbohatnutí?

Oblast financí není výjimkou. I zde platí pravidlo dlouhodobého úsilí. Jsme-li ve finanční tísni, denně přemýšlíme o rychlém zbohatnutí, čehož s oblibou využívají mnozí podvodníci. Nenechte se však zlákat pravdivě vyhlížejícími reklamními slogany. Neodolatelné sliby vždy nesou různá rizika a omezení a dle statistik efekt rychlých řešení nemá dlouhodobý charakter. Počáteční nadšení se brzy rozplyne a následný střet s realitou bolí.

Opravdové bohatnutí je postupný a promyšlený proces, vyžadující cílevědomost a disciplínu. Dokonce i ti, kteří vyhrají velké sumy ve sportce či je zdědí, neumějí peníze udržet a rozmnožit. Pouze jeden z devatenácti dědiců majetek rozmnoží, ostatní jej zpravidla promrhají. O čem to svědčí? Lidé sice chtějí velké peníze, ale chybí jim potřebné návyky a umění, aby si díky penězům život proměnili v dlouhodobý ráj pro sebe i pro své blízké.

Takže se přestaňte trápit prázdnou kapsou. Přestaňte si stěžovat na ekonomiku, na málo platícího zaměstnavatele či na špatný rod, který v restitucích nic nepřinesl. I vaše kapsa může být jednou plná.

Jak na to?

Je zapotřebí začít dnes. Dnes se rozhodněte začít budovat své finanční království právě s tím, co máte. Předpokládejme, že si budete ukládat 1000 Kč měsíčně (30 Kč denně) a najmete si dobrého finančního poradce, který vám s tím pomůže. Předpokládejme, že vám bude úročit vkládané peníze v průměru 12% ročně. Kolik peněz tímto způsobem nahromadíte za 20 let?

Skoro jeden milion!

Nyní si představte, že nezačnete letos, ale za rok. To znamená, že ke stejnému datu budete mít o 125.000 Kč méně. Za svoji váhavost jste museli zaplatit – za každý den čekání se vaše investiční portfolio zmenšilo o 342 Kč.

A co kdybyste pokračovali ve spoření dalších 10 let? Váš majetek by se rozrostl na 3,5 milionu korun! To už není špatné, že? Rok váhání na začátku vás však bude stát 490.000 Kč. Jeden rok otálení vás přijde skoro na půl milionu budoucích korun! Za každý den čekání se vaše investiční portfolio zmenšilo o 1130 Kč. Své budoucí peníze svou váhavostí a neschopností přimět se k akci, házíte rovnou do kamen.

Začněte proto hned! Rozhodněte se dnes, že svůj svět začnete postupně měnit a uděláte si ze života ráj. Bohatství je tu pro každého. I vy se můžete naučit základům finanční strategie a stát se tak finančně svobodnými.

Pěstujte si proto důslednost a vytrvalost a začněte hned teď!

Autor metody Emoční rovnice a kouč osobního rozvoje. Dopřejte si čistou hlavu a život bez problémů. Ošklivé věci se dají z hlavy mazat a nahradit novými programy. Nová hlava pak vyrábí nové a lepší myšlenky.

CHCETE ZAŽÍT ŽIVOT BEZ OMEZUJÍCÍCH BLOKŮ V HLAVĚ?

Odhalte si svých prvních 10 Emočních programů s pomocí mého mini kurzu zdarma a získejte k tomu ukázku z mé knihy Emoční rovnice.