OHODNOŤTE ČLÁNEK:

Panická ataka a její projevyPanická ataka a její projevy

OHODNOŤTE ČLÁNEK:
9.11.2018

Mozek funguje podobně jako počítač u mě na stole. Zapnu jej a on sám je již schopen bez mých zásahů provádět další akce. Sám si načítá data z paměti, chvilku maká a chroustá, pak se zastaví a čeká na mé další příkazy. I když se mi zdá, že je v klidu a vyčkává, při pozorování vytížení procesoru zjistím, že v žádném případě není v klidu, ale stále si na pozadí něco pro sebe šeptá. Skenuje si disk, stahuje si z internetu a kdoví, co s těmi daty dále dělá.

Mozek je mému počítači podobný. Při početí se postupně staví dle kódu v DNA a pak už jenom jede a jede až do smrti, kdy se poprvé zastaví. Během celé své pracovní činnosti nám na vědomí předkládá velmi málo. Většinu svých výpočtů si chroustá na pozadí a my lidé nemáme o nich ani páru.

 

Výpočetní výkon lidského mozku

Z toho, co již víme, dokáže vykonávat 38×1015 operací za jednu vteřinu, čímž je stále řazen jako nejvýkonnější počítač na světě. Se svojí pamětí 3800 TB si dovede zapamatovat všechno, co potřebuje a myslím opravdu všechno, co jsem od početí zažil, ať už vědomě či nevědomě.

Co je ale nejdůležitější, že si mozek zapisoval i vjemy, které jste si nebyli schopni v dané době uvědomit a přitom s nimi pracuje stejně jako s těmi, které jste opravdově prožili. Veškerá svá uložená data ale pak již nerozděluje na ta, která byla prožita vědomě a ta, která si jen tak pochytil z okolí. Prostě jsou to data uložená a hotovo. Mějte na paměti, že v hlavě nesedí další Vy, který by to tam všechno hodnotil. Tam jsou pouze neurony a ty se musely naučit, jak mají pracovat.

Tento náš lidský počítač, který z nás dělá to, co jsme, má podobně jako ten u mě na stole své obranné mechanismy proti přehřátí. Pokud se procesor počítače začne zahlcovat, poznáte to tak, že se výkon běžných operací zpomalí, zapne se větrák a v těch nejhorších případech se celý proces zasekne. Jediným dalším krokem k oživení stroje je restart.

U lidí je obranných mechanismů mozku proti jeho přehřátí hned několik. Pěkně odspoda: letargie, nechuť, apatie, nervozita, podrážděnost, ztráta koordinace, zraku, sluchu, omdlévání, myšlenky zmaru, uzavírání se, sebevražda. Těmito stavy mozek svého majitele odpojuje od aktuálního dění z jednoho důvodu: aby se sám zachránil. Jeden doktor mi řekl, že mozek je největší sobec v těle a že spotřebovává až 70% energie a dokonce, že umírá jako poslední. Prostě se sám tak chrání, že umí odpojit všechny orgány, aby si sám pro sebe uchoval funkčnost.

Panicke ataky a jak je porazit blog - 728

Mozek je pouze stroj! Nezapomínejte na to

Stále, prosím, mějte na paměti, že mozek je jenom stroj a chrání svého majitele po svém, podle svého kódu a nastavení. Takže pokud má člověk v hlavě naskládaná data z dob celého svého života, jako třeba, co všechno mu může někdo zlého udělat (a těchto dat může být napočítáno až 500 Emočních rovnic), není pak divu, že pokud se tento člověk dostane do metra, kde je hodně lidí, mozek spustí všemožné strachy, zvýší se tep, odpojí se zrak (zapne se mozkový větrák) a postupně se odpojují jednotlivé funkce, aby mozek přežil.

Tyto a další podobné stavy panické ataky mají stejného jmenovatele: doktor nezjistí nic vážného a má vás za simulanta. Vy jste si ale nic nevymysleli a byli jste si dobře vědomi, co se vám nedávno stalo.

Panické ataky mohou být všeho druhu: dobře známe ty sociální, strachy z lidí, strachy z uzavřených prostor, strachy z nepřijetí či ze smrti, z nemoci a vy si jmenujte ty další své. Co je důležité, abyste věděli, že vždy jde o ochranný mechanismus mozku, který je tak „zmatený“ daty, která si pro danou situaci vytahal z paměti, že zkratuje, cyklí, potí se a blbne.

Dobrá zpráva je, že se s tím dá něco dělat. Že nemusíte být otroky svých ataků, a že na sobě můžete zapracovat.

panicke ataky a jak je porazit

Autor článku:

Aleš Kalina
Aleš Kalina
Dopřejte si čistou hlavu a život bez problémů. Ošklivé věci se dají z hlavy mazat a nahradit novými programy. Nová hlava pak vyrábí nové a lepší myšle...Zjistit o autorovi více

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Autor článku:

Aleš Kalina
Aleš Kalina
Dopřejte si čistou hlavu a život bez problémů. Ošklivé věci se dají z hlavy mazat a nahradit novými programy. Nová hlava pak vyrábí nové a lepší myšlenky.Zjistit o autorovi více

Tipy, které lidé nejvíce hledají

Jak funguje kredit

Primárním cílem kreditu je poskytnout kvalitní služby našich koučů uživatelům, kteří mají zájem vstoupit na cestu osobního rozvoje a dále se rozvíjet a pracovat sami na sobě.

Otázka, kterou pokládáte vybranému kouči prostřednictvím kreditního systému, má přednost před otázkami bezplatné poradny. Navíc kouč udržuje posloupnost Vaší komunikace, do vzájemné diskuse zapojuje již dříve nastíněná témata, rozšiřuje je a do svých odpovědí zahrnuje doporučení, která mají návaznost na řešené otázky. Zvolíte-li následně osobní konzultaci s koučem, slouží Vaše písemná komunikace k přípravě na osobní lekci.

Kreditní systém Vám tak umožňuje na sobě pracovat na dálku za pomoci kouče.

Jeden písemný dotaz kouči je limitován 1000 znaky a je Vám za něj odečten kredit 300 bodů. Z praxe víme, že právě 1000 znaků je zapotřebí pro efektivní komunikaci, dostačující pro vyjádření vašich pocitů či obtíží. Delší text odbíhá od témat a těžko se kouči zpracovává.

Pokud nezbytně potřebujete delší zprávu, tak se Vám odečteme dalších 150 bodů a prodloužíte svůj dotaz na 1500 znaků.

Našim členům nabízíme 900 bodů (tedy tři dotazy v délce 1000 znaků) a k tomu jednu lekci s koučem zdarma. Máte-li zájem vstoupit na cestu svého osobního rozvoje, doporučujeme Vám naše roční členství.

Seznamte se s Emočními rovnicemi

Výukový program zdarma. Naučte se, jak podvědomí pracuje, jaké zákonitosti využívá a jak ho předělat ve svůj prospěch. Získání vašich přání závisí na ovládnutí jeho síly.

Program obsahuje 15 video lekcí

S pomocí 15 dobře pochopitelných lekcí se naučíte, jak podvědomí pracuje. Jaké oblasti života podvědomí ovlivňuje. Proč se mnohým z nás nedaří a jiným ano. Proč tolerujeme neúspěch a často si neumíme poradit ani při vyvinutí veškerého úsilí, na závěr se názorně naučíte jak podvědomí přeprogramovat.

Získáte návod na vyhledání prvních 10 Emočních rovnic.

Naučte se základům vyhledávání svých Emočních rovnic. Získejte jednoduchý pracovní materiál, který můžete využívat i pro hledání více než prvních deseti svých Emočních rovnic, pokud budete mít chuť.

2 hodiny koučinku za cenu 1

Pokud stojíte před vážným rozhodnutím či si nevíte rady ve své zapeklité situaci, máme pro vás povzbuzující nabídku – setkání s koučem. Jsou situace, kdy se sami neumíme rozhodnout, a víme, co může nastat, když rozhodnutí uděláme sami – můžeme pro svoji budoucnost nasekat mnoho bolestivých chyb. Někdy pouze toužíme své břímě někomu sdělit, podělit se o své vnitřní prožitky a trápení. A to je dobře. Sdílené břímě = poloviční břímě.

Potkejte se se svým koučem výhodněji

V rámci tohoto programu máte možnost strávit s vámi vybraným koučem dvě hodiny a zaplatit mu pouze jednu. Povídat si můžete nejen osobně, ale i po skypu či telefonu. Výhodnější setkání s koučem získáte tak, že si jej nejprve vyberete v seznamu koučů a na jeho profilu najdete promo kód. Ten použijete při vyplnění objednávky.

Získáte bonusový e-book pouze pro vás

V rámci programu jsme pro vás připravili e-book Aleše Kaliny: Jak řešit své konflikty elegantně. V něm naleznete neomšelé a osvědčené rady, jak si ze vztahu udělat komunikační ráj. Jak řešit své konflikty elegantně

Objednání lekce s koučem

Objednání koučinku s Alešem Kalinou

Připravujeme pro vás...

Získejte jednoduchý návod na vyhledání a mazání nežádoucích bloků z hlavy

S pomocí 20 dobře pochopitelných videí a pracovního sešitu se naučíte to podstatné k vyhledávání svých Emočních rovnic, k práci s Emočními čísly a 4 oblastmi života. Odhalte své destruktivní emoční bloky a vymažte je z hlavy. Mozek je jenom počítač - naučte se jej přeprogramovat.
emocnirovnice.ales-kalina.cz
3800

Získejte jednoduchý návod na vyhledání a mazání nežádoucích bloků z hlavy

S pomocí 20 dobře pochopitelných videí a pracovního sešitu se naučíte to podstatné k vyhledávání svých Emočních rovnic, k práci s Emočními čísly a 4 oblastmi života. Odhalte své destruktivní emoční bloky a vymažte je z hlavy. Mozek je jenom počítač - naučte se jej přeprogramovat.
emocnirovnice.ales-kalina.cz

Vstupte na cestu k vyřešení svého problému!

V programu osobního rozvoje získáte 900 bodů k písemné komunikaci s koučem + jednu osobní lekci s koučem a další výhody. Tento program je možné si zakoupit jednou ročně.
4490
Zadejte své údaje potřebné k registraci do programu:

Objednání lekce s koučem

Kvalifikovaný dohled odborníka vám zaručí jistotu, že váš problém je řešen co neefektivnější cestou a že se svými emočními rovnicemi pracujete správně.

Svého kouče můžete vybírat podle lokality, ale jelikož lekce mohou probíhat po telefonu či Skypu, tak se lokalitou nemusíte svazovat.

Důležité jsou jistě zkušenosti v dané problematice, která vás trápí. Náš tým koučů je složen z profesionálů s mnohaletou praxí v oblasti přeměny osobnosti. Všichni pracují výhradně s metodou Emočních rovnic pod pravidelným vedením Aleše Kaliny a každý z našich koučů má osobnostní rysy, které umožňují vést konzultační lekce tak, aby přinášely kýžené výsledky a spokojenost našich zákazníků.

Naše kouče rozdělujeme do tří kategorií:

Lekce zdarma v rámci programu:


Svoji lekci s koučem si rezervujte ve svém uživatelském profilu.

Odhalte svých prvních 100 emočních rovnic

Výukový program s pracovním sešitem. S pomocí video lekcí a interaktivního pracovního sešitu se naučíte, jak si najít svých prvních alespoň 100 emočních rovnic. Cena programu je 3800 Kč. Záruka spokojenosti.

20 video lekcí / 20 mp3 audio lekcí

S pomocí 20 dobře pochopitelných video lekcí (nebo audio nahrávek) se naučíte to podstatné k vyhledávání svých emočních rovnic. Odhalíte své destruktivní emoční bloky a pochopíte jak je vymazat z hlavy. Mozek je jenom počítač – naučíte se jej přeprogramovat.

Interaktivní pracovní sešit

V rámci tohoto programu získáte na míru vyvinutý pracovní sešit, který se stane vaším nepostradatelným průvodcem. Do něj zapisujete vše, co se naučíte a dále se svými zápisy pracujete. Pracovní sešit vás dobře navede při hledání svých nově nalezených emočních rovnic.

Bonusový materiál

10 dalších pomocných video návodů.

Čtěte více

Získejte jako bonus příspěvky, které za poslední roky četlo více jak 250.000 lidí. Vytvořte si svůj uživatelský účet a získejte zdarma výhody v podobě prémiového obsahu a přehledné komunikace s koučem. Každý měsíc naše rady obohacují více jak 100.000 čtenářů. Staňte se jedním z nich a profitujte z osvědčených rad. Tento program je zdarma.

Čtěte prémiový obsah pouze pro registrované zdarma.

Otevřete si přístup k uzamčeným článkům a získejte rady k řešení svých potíží. Vložte si své oblíbené články a videa z našich stránek do své knihovny v uživatelském účtu a mějte je stále k dispozici bez vyhledávání.

Komunikujte s našimi kouči 1:1

Přeneste si svůj první dotaz do svého účtu a vytvořte si historii komunikace. Žádné rady od kouče se vám již neztratí. Po registraci získáte další možnost položit dotaz koučovi zdarma. Odpověď na něj se již nebude veřejně publikovat.

Vytvořte si své životní cíle

Získejte video lekci zdarma: Jak si vytvořit své životní cíle a neztratit se v životě.

Napište svůj dotaz

Napsáno 0 z 1000 znaků.

Svůj e-mail nám nemusíte sdělovat.

Odpověď si vyzvednete prostřednictvím kódu, který vám zobrazíme po odeslání vašeho dotazu.

Vyzvedněte si svoji odpověď

Vložte kód, který jste získali po zadání svého dotazu.

Zaregistrujte se zdarma, přeneseme vám do vašeho účtu váši odpověď a získáte tak historii své komunikace s našimi kouči.

Vstupte na cestu k vyřešení svého problému!

V programu osobního rozvoje získáte 900 bodů k písemné komunikaci s koučem + jednu osobní lekci s koučem a další výhody. Tento program je možné si zakoupit jednou ročně.
990
Zadejte své údaje potřebné k registraci do programu:

X
Popovídejte si o svém problému s koučem.
Získejte 15 minut konzultace zdarma.