OHODNOŤTE ČLÁNEK:

Jak se inženýr s červeným diplomem utopilJak se inženýr s červeným diplomem utopil

OHODNOŤTE ČLÁNEK:
15.7.2019

Ivan je ambiciózní a cílevědomý hoch, který má své cíle posazeny vysoko – chce mít hodně peněz a dobrou práci. Naprostý ideál společnosti a vlastní rodiny. Ve škole byl vždy premiantem a rodina ho pravidelně plácala po rameni, jak skvěle se učí. Po úspěšném dvanáctiletém studování buněčných organismů, stavby těla slona, všech druhů existujících kaktusů a matematických počtů, kde už se sčítají písmenka bez čísel, věděl, že ho gymnázium výtečně připravilo na vysokou školu.

Nevěděl, na jakou vysokou chce jít. Věděl jen to, že tam jít chce.

 

Chci být inženýrem s červeným diplomem!

I když nikdy neplaval, rozhodl se, že bude studovat nejlepší plaveckou školu v Evropě. Vize snu o spoustě peněz, lukrativním povolání a úctě rodiny, že studuje vysokou školu, to vše pro něj bylo hnacími motory.

 

1. rok studia

Ivan si po prvním roce na vysoké škole zopakoval vše podstatné, co se kdy na střední naučil. Přibyla i nová látka – úvod do mezinárodního práva a daktyloskopie. Ptal se, na co mu bude snímání otisků prstů, když je na plavecké škole, ale smysluplné odpovědi se mu nedostalo. Pokrčil nad tím rameny a pilně studoval dál.

2. rok studia

Druhým rokem se studium přiblížilo k zájmu studentů. Historie plavání – celý druhý rok se studenti věnovali prvním plavcům. Začali u pouhé domněnky, že prvním plavcem je neznámý homo sapiens, který se odstrčil od břehu říčky a tak ji „přeplaval“ na druhou stranu.

3. rok studia

Třetí rok už byl o trošičku zajímavější. Dle tematického rozvrhu čekal studenty úvod do teorie plavání. Po tomto roce tvrdého biflování se Ivan dokonale naučil pojmy a definice, co to plavání vůbec je.

„Bc.!“ chvástal se, když ho rodina a kamarádi opěvovali, jak je pilný. Každému horlivě vyprávěl, jaké to je studovat na vejšce a jak se těší do dalších tří let, protože ho čeká praxe. „Konečně!“ zajásal.

4. rok studia

Tento rok se učil zadržovat dech, správně držet tělo při kraulu a jak si spočítat, jakým odporem na něj působí voda, když plave 5 km/h. Druhá část roku byla zaměřená spíše na praxi. Ivan celý natěšený běží do smluveného bazénu, kde se ke svému zklamání dozvídá, že bude po návštěvních hodinách vytírat sprchy a záchody. Při vyjádření nesouhlasu mu bylo děkanem sděleno, že klidně může skončit, jestli se mu studium nelíbí.

5. rok studia

Ivan se stále plný odhodlání prokousává studiem, které není zas tak růžové, jak si myslel. Vize dobré práce a peněz je však silnější. Po studiu správné trajektorie plavby, jak zachránit tonoucího a jak si spočítat nejkratší cestu na druhý břeh kulatého jezera se pouští do další praxe. Tentokrát trávil celých 6 měsíců po boku plavčíka, kterému převážně nosil svačinu, a koukal se, jak lidi plavou.

6. rok studia

Ivan i celá jeho třída, byla natěšená na poslední zkoušku ohněm: přeplavat tam i zpátky metr a půl hluboký bazén na šířku a s rukávky. Toto samozřejmě až po důkladné průpravě ze školních lavic.

Celá třída uspěla a bazén přeplavala. Ivan, jakožto premiant, sebral veškerou odvahu a přeplaval to bez rukávků, a proto se pyšní červeným diplomem!

 

Hurá do života!

Po roční strasti a zklamání je Ivan kvůli nepříznivým okolnostem nucen jít na úřad práce. Když už se nedařilo, tak si na cestu vybral slunečný letní den.
Při cestě míjí rybník. Pohlédne na něj, povzdychne si a jde dál. Náhle slyší volání o pomoc! Otočí se a vidí tonoucího chlapce, jak se plácá ve vodě. Neváhá ani vteřinu! Rychle sundá z nohou boty a skáče do vody. K jeho údivu ho něco táhne dolů a on ne a ne ten odpor překonat. Je tak silný, že ho vysílí a Ivan utone. Bohužel si zapomněl sundat batoh se starším notebookem, který byl evidentně dost těžký.

Minutu po Ivanově smrti jde kolem ňouma s maturitou. Slyší chlapce, z posledních sil volá o pomoc a pomalu se začíná potápět. Ňouma sprintem běží k rybníku a při běhu se obratně svléká do trenek. Skáče přes kameny na břehu. Hlavou se noří do vody pod tupým úhlem, plave k chlapci a nadlehčuje ho. Chlapec se mu pověsí na záda a ňouma doplave na břeh jako by nic.

Ivan toto celé sleduje z nebe. Najednou vedle něj stojí Bůh a říká: „Ty vole, proč sis nezaplatil kurz plavání a za 14 dní se nenaučil plavat?“

Autor článku:

Aleš Kalina
Aleš Kalina
Dopřejte si čistou hlavu a život bez problémů. Ošklivé věci se dají z hlavy mazat a nahradit novými programy. Nová hlava pak vyrábí nové a lepší myšle...Zjistit o autorovi více

1 Comment

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Autor článku:

Aleš Kalina
Aleš Kalina
Dopřejte si čistou hlavu a život bez problémů. Ošklivé věci se dají z hlavy mazat a nahradit novými programy. Nová hlava pak vyrábí nové a lepší myšlenky.Zjistit o autorovi více

Tipy, které lidé nejvíce hledají

Jak funguje kredit

Primárním cílem kreditu je poskytnout kvalitní služby našich koučů uživatelům, kteří mají zájem vstoupit na cestu osobního rozvoje a dále se rozvíjet a pracovat sami na sobě.

Otázka, kterou pokládáte vybranému kouči prostřednictvím kreditního systému, má přednost před otázkami bezplatné poradny. Navíc kouč udržuje posloupnost Vaší komunikace, do vzájemné diskuse zapojuje již dříve nastíněná témata, rozšiřuje je a do svých odpovědí zahrnuje doporučení, která mají návaznost na řešené otázky. Zvolíte-li následně osobní konzultaci s koučem, slouží Vaše písemná komunikace k přípravě na osobní lekci.

Kreditní systém Vám tak umožňuje na sobě pracovat na dálku za pomoci kouče.

Jeden písemný dotaz kouči je limitován 1000 znaky a je Vám za něj odečten kredit 300 bodů. Z praxe víme, že právě 1000 znaků je zapotřebí pro efektivní komunikaci, dostačující pro vyjádření vašich pocitů či obtíží. Delší text odbíhá od témat a těžko se kouči zpracovává.

Pokud nezbytně potřebujete delší zprávu, tak se Vám odečteme dalších 150 bodů a prodloužíte svůj dotaz na 1500 znaků.

Našim členům nabízíme 900 bodů (tedy tři dotazy v délce 1000 znaků) a k tomu jednu lekci s koučem zdarma. Máte-li zájem vstoupit na cestu svého osobního rozvoje, doporučujeme Vám naše roční členství.

Seznamte se s Emočními rovnicemi

Výukový program zdarma. Naučte se, jak podvědomí pracuje, jaké zákonitosti využívá a jak ho předělat ve svůj prospěch. Získání vašich přání závisí na ovládnutí jeho síly.

Program obsahuje 15 video lekcí

S pomocí 15 dobře pochopitelných lekcí se naučíte, jak podvědomí pracuje. Jaké oblasti života podvědomí ovlivňuje. Proč se mnohým z nás nedaří a jiným ano. Proč tolerujeme neúspěch a často si neumíme poradit ani při vyvinutí veškerého úsilí, na závěr se názorně naučíte jak podvědomí přeprogramovat.

Získáte návod na vyhledání prvních 10 Emočních rovnic.

Naučte se základům vyhledávání svých Emočních rovnic. Získejte jednoduchý pracovní materiál, který můžete využívat i pro hledání více než prvních deseti svých Emočních rovnic, pokud budete mít chuť.

2 hodiny koučinku za cenu 1

Pokud stojíte před vážným rozhodnutím či si nevíte rady ve své zapeklité situaci, máme pro vás povzbuzující nabídku – setkání s koučem. Jsou situace, kdy se sami neumíme rozhodnout, a víme, co může nastat, když rozhodnutí uděláme sami – můžeme pro svoji budoucnost nasekat mnoho bolestivých chyb. Někdy pouze toužíme své břímě někomu sdělit, podělit se o své vnitřní prožitky a trápení. A to je dobře. Sdílené břímě = poloviční břímě.

Potkejte se se svým koučem výhodněji

V rámci tohoto programu máte možnost strávit s vámi vybraným koučem dvě hodiny a zaplatit mu pouze jednu. Povídat si můžete nejen osobně, ale i po skypu či telefonu. Výhodnější setkání s koučem získáte tak, že si jej nejprve vyberete v seznamu koučů a na jeho profilu najdete promo kód. Ten použijete při vyplnění objednávky.

Získáte bonusový e-book pouze pro vás

V rámci programu jsme pro vás připravili e-book Aleše Kaliny: Jak řešit své konflikty elegantně. V něm naleznete neomšelé a osvědčené rady, jak si ze vztahu udělat komunikační ráj. Jak řešit své konflikty elegantně

Objednání lekce s koučem

Objednání koučinku s Alešem Kalinou

Připravujeme pro vás...

Získejte jednoduchý návod na vyhledání a mazání nežádoucích bloků z hlavy

S pomocí 20 dobře pochopitelných videí a pracovního sešitu se naučíte to podstatné k vyhledávání svých Emočních rovnic, k práci s Emočními čísly a 4 oblastmi života. Odhalte své destruktivní emoční bloky a vymažte je z hlavy. Mozek je jenom počítač - naučte se jej přeprogramovat.
emocnirovnice.ales-kalina.cz
3800

Získejte jednoduchý návod na vyhledání a mazání nežádoucích bloků z hlavy

S pomocí 20 dobře pochopitelných videí a pracovního sešitu se naučíte to podstatné k vyhledávání svých Emočních rovnic, k práci s Emočními čísly a 4 oblastmi života. Odhalte své destruktivní emoční bloky a vymažte je z hlavy. Mozek je jenom počítač - naučte se jej přeprogramovat.
emocnirovnice.ales-kalina.cz

Vstupte na cestu k vyřešení svého problému!

V programu osobního rozvoje získáte 900 bodů k písemné komunikaci s koučem + jednu osobní lekci s koučem a další výhody. Tento program je možné si zakoupit jednou ročně.
4490
Zadejte své údaje potřebné k registraci do programu:

Objednání lekce s koučem

Kvalifikovaný dohled odborníka vám zaručí jistotu, že váš problém je řešen co neefektivnější cestou a že se svými emočními rovnicemi pracujete správně.

Svého kouče můžete vybírat podle lokality, ale jelikož lekce mohou probíhat po telefonu či Skypu, tak se lokalitou nemusíte svazovat.

Důležité jsou jistě zkušenosti v dané problematice, která vás trápí. Náš tým koučů je složen z profesionálů s mnohaletou praxí v oblasti přeměny osobnosti. Všichni pracují výhradně s metodou Emočních rovnic pod pravidelným vedením Aleše Kaliny a každý z našich koučů má osobnostní rysy, které umožňují vést konzultační lekce tak, aby přinášely kýžené výsledky a spokojenost našich zákazníků.

Naše kouče rozdělujeme do tří kategorií:

Lekce zdarma v rámci programu:


Svoji lekci s koučem si rezervujte ve svém uživatelském profilu.

Odhalte svých prvních 100 emočních rovnic

Výukový program s pracovním sešitem. S pomocí video lekcí a interaktivního pracovního sešitu se naučíte, jak si najít svých prvních alespoň 100 emočních rovnic. Cena programu je 3800 Kč. Záruka spokojenosti.

20 video lekcí / 20 mp3 audio lekcí

S pomocí 20 dobře pochopitelných video lekcí (nebo audio nahrávek) se naučíte to podstatné k vyhledávání svých emočních rovnic. Odhalíte své destruktivní emoční bloky a pochopíte jak je vymazat z hlavy. Mozek je jenom počítač – naučíte se jej přeprogramovat.

Interaktivní pracovní sešit

V rámci tohoto programu získáte na míru vyvinutý pracovní sešit, který se stane vaším nepostradatelným průvodcem. Do něj zapisujete vše, co se naučíte a dále se svými zápisy pracujete. Pracovní sešit vás dobře navede při hledání svých nově nalezených emočních rovnic.

Bonusový materiál

10 dalších pomocných video návodů.

Čtěte více

Získejte jako bonus příspěvky, které za poslední roky četlo více jak 250.000 lidí. Vytvořte si svůj uživatelský účet a získejte zdarma výhody v podobě prémiového obsahu a přehledné komunikace s koučem. Každý měsíc naše rady obohacují více jak 100.000 čtenářů. Staňte se jedním z nich a profitujte z osvědčených rad. Tento program je zdarma.

Čtěte prémiový obsah pouze pro registrované zdarma.

Otevřete si přístup k uzamčeným článkům a získejte rady k řešení svých potíží. Vložte si své oblíbené články a videa z našich stránek do své knihovny v uživatelském účtu a mějte je stále k dispozici bez vyhledávání.

Komunikujte s našimi kouči 1:1

Přeneste si svůj první dotaz do svého účtu a vytvořte si historii komunikace. Žádné rady od kouče se vám již neztratí. Po registraci získáte další možnost položit dotaz koučovi zdarma. Odpověď na něj se již nebude veřejně publikovat.

Vytvořte si své životní cíle

Získejte video lekci zdarma: Jak si vytvořit své životní cíle a neztratit se v životě.

Napište svůj dotaz

Napsáno 0 z 1000 znaků.

Svůj e-mail nám nemusíte sdělovat.

Odpověď si vyzvednete prostřednictvím kódu, který vám zobrazíme po odeslání vašeho dotazu.

Vyzvedněte si svoji odpověď

Vložte kód, který jste získali po zadání svého dotazu.

Zaregistrujte se zdarma, přeneseme vám do vašeho účtu váši odpověď a získáte tak historii své komunikace s našimi kouči.

Vstupte na cestu k vyřešení svého problému!

V programu osobního rozvoje získáte 900 bodů k písemné komunikaci s koučem + jednu osobní lekci s koučem a další výhody. Tento program je možné si zakoupit jednou ročně.
990
Zadejte své údaje potřebné k registraci do programu:

X
Popovídejte si o svém problému s koučem.
Získejte 15 minut konzultace zdarma.