OHODNOŤTE ČLÁNEK:

Vytvořte si, co potřebujete – základy využití kreativní sílyVytvořte si, co potřebujete – základy využití kreativní síly

OHODNOŤTE ČLÁNEK:
9.1.2018

Nejprve odkryji svůj příběh

Na počátku jsem měl v celku jasnou představu, kam chci svůj život vést. Nicméně po letech jsem zjistil, že jsem se dostal někam úplně jinam. Přestože mi bylo jasné, že život je skvělý, nebyl jsem připraven jeho skvělost naplno ovládnout a získat.

Roky jsem hledal a zoufale jsem se ptal všech moudrých lidí, kteří mi přišli do cesty: „Jak je to možné, že mé kroky vedly jinam, než jsem si předsevzal?“ Uspokojivá odpověď však od těchto lidí nepřicházela. Stále jsem jenom slyšel poučky a fráze.

Až jsem jednoho dne pochopil, jak to vlastně všechno je. Jaké zákonitosti ovlivňují náš život a proč je někdo i s malým úsilím tam, kam se jiní s veškerou dřinou stejně nikdy nedostanou.

Odpověď zní: Musíte poznat zákonitosti kreativní síly a síly vašeho vědomého i podvědomého mozku. Každý z nás stále tvoří, i když si toho nejsme vědomi.

Jen málokdo ví, že již na začátku svého života jsem měl v hlavě téměř 5000 špatných programů, že jsem stál na Orlické přehradě bez touhy dále žít, že jsem vyšplhal po žebříčku kariéry na vysoké posty v zahraničních firmách, abych pak zjistil, že mě život nebaví. Tehdy mi začalo být jasné, že má kreativní síla je blokována jinou pro mě zatím neznámou silou, a rozhodl jsem se jí najít.

Tuto pro mě do té doby tajemnou sílu vyráběl lidský mozek. U většiny lidí je nastavován již doma v dětství a je schopen si v sobě ukotvit představy o životě tak silně, že přesměruje kreativní sílu mimo naše zacílení.

 

Co je to kreativní síla?

Kreativní síla  je založena na schopnosti mozku měnit okolí, a to jak vědomým, tak podvědomým úsilím. Vědomě tvoříme např. tak, že si jdeme uvařit jídlo, postavíme dům nebo vyděláme balík peněz, na druhou stranu naše podvědomé tvoření se projevuje např. tím, že si vytvoříme vztah, který později nechceme, anebo se ocitneme s 20 kg navíc, které na sobě nenávidíme a chceme se jich zbavit.

Lidská kreativní síla tvoří stále, ať už chceme, nebo nechceme. Pokud ji ovládneme, bude nám sloužit. Pokud ji nedokážeme ovládnout, bude tvořit bez našeho souhlasu podle matrice uložené v naší hlavě.

 

Kreativní sílu máme všichni stejnou

Až dnes vím, že kreativní sílu máme všichni stejnou: jak ten, kdo celý den pracuje, tak i ten, kdo jen leží a pochroupává brambůrky u televize. Oba tvoří stejnou měrou.

Tuto skutečnost jsem dříve neznal. Myslel jsem si, že jiní jsou lepší a úspěšnější. Ale není tomu tak. Všichni jsme tvůrci a podle toho, co kolem sebe vidíme, můžeme odhadnout, jak tuto jedinečnou sílu využíváme.

 

Zvířata tvoří také

Ano, tvoří. Podívejte se například na síť pavouka. Krásná práce. Nicméně pavouk samozřejmě neví o tom, že tvoří. Jeho kreativní síla je dána předinstalovaným softwarem v jeho malinkém mozečku. Zvířecí říše tvoří nevědomě.

Na rozdíl o zvířat máme my lidé jedinečnou vlastnost své dílo spatřit a vyhodnotit, zda jsme s ním spokojeni, či nikoliv. Pokud tedy uvážíme, že jsme všichni tvůrci a že ve svých rukou máme všichni do jednoho stejnou tvořivou sílu, pak je velmi jednoduché vyhodnotit, jak se nám tvoření daří. Nemůžeme se vymlouvat na osud ani na vlastní nedostatečnost či hloupost.

 

Jak poznáme, že tvoříme dobře?

Jednoduše. Cítíme se příjemně. Rádi hledíme na své dílo. Pomyslíme a máme. Pokusím se vám pro lepší představu na jednoduchém příkladu ukázat, jak síla tvoření pracuje. Představte si, že máte chuť na své oblíbené jídlo. Zajdete do prodejny, nakoupíte suroviny a jdete na to. Za pár chvil máte vyrobeno a sliny se vám jen sbíhají…

Jednoduché tvoření. Pomyslím a nasytím se. V ostatních případech tvoření je tomu podobně, jen k němu potřebujeme svoji kreativní sílu nasměrovat správným způsobem tak, aby byla ve shodě s matricí ve vaší hlavě.

 

A co když nejsem spokojený se svými výtvory?

Tak to asi známe všichni. Odpověď je jednoduchá. Svoji kreativní sílu uvolňujete špatným směrem. Opravdu? A jakým tedy? Uvolňujete ji směrem podle předlohy ukotvené ve své hlavě. A teď byste určitě chtěli vědět, jaká ta předloha vlastně je, že ano? Stačí, když se podíváte kolem sebe a vyhodnotíte si, co jste vytvořili ve svých hlavních 4 oblastech.

V každém z nás je dopředu přesně ukotveno, jaké dílo vytvoříme (u některých z nás je to již od raného dětství). A pokud se z nás nestanou vědomí tvůrci, jsme stejní jako ten výše zmíněný pavouk. Tvoříme, ale nevíme co. Nemáme nad svými výtvory vládu. Jsme zmítaní sami sebou a okolnostmi, aniž bychom měli možnost je ovlivnit. Tak silná je kreativní síla. Pokud si ji neochočíme, udělá si z nás své věrné služebníky. Tvořit totiž musíme neustále. To je zákon všech lidských bytostí.

Probuďte v sobě vědomého tvůrce a začněte vytvářet to, co opravdu potřebujete. Ve svém živém vysílání s vámi budu sdílet vše, co jsem udělal, abych se sám probudil a vytvořil dílo podle svého gusta.

Autor článku:

Aleš Kalina
Aleš Kalina
Dopřejte si čistou hlavu a život bez problémů. Ošklivé věci se dají z hlavy mazat a nahradit novými programy. Nová hlava pak vyrábí nové a lepší myšle...Zjistit o autorovi více

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Autor článku:

Aleš Kalina
Aleš Kalina
Dopřejte si čistou hlavu a život bez problémů. Ošklivé věci se dají z hlavy mazat a nahradit novými programy. Nová hlava pak vyrábí nové a lepší myšlenky.Zjistit o autorovi více

Tipy, které lidé nejvíce hledají

Jak funguje kredit

Primárním cílem kreditu je poskytnout kvalitní služby našich koučů uživatelům, kteří mají zájem vstoupit na cestu osobního rozvoje a dále se rozvíjet a pracovat sami na sobě.

Otázka, kterou pokládáte vybranému kouči prostřednictvím kreditního systému, má přednost před otázkami bezplatné poradny. Navíc kouč udržuje posloupnost Vaší komunikace, do vzájemné diskuse zapojuje již dříve nastíněná témata, rozšiřuje je a do svých odpovědí zahrnuje doporučení, která mají návaznost na řešené otázky. Zvolíte-li následně osobní konzultaci s koučem, slouží Vaše písemná komunikace k přípravě na osobní lekci.

Kreditní systém Vám tak umožňuje na sobě pracovat na dálku za pomoci kouče.

Jeden písemný dotaz kouči je limitován 1000 znaky a je Vám za něj odečten kredit 300 bodů. Z praxe víme, že právě 1000 znaků je zapotřebí pro efektivní komunikaci, dostačující pro vyjádření vašich pocitů či obtíží. Delší text odbíhá od témat a těžko se kouči zpracovává.

Pokud nezbytně potřebujete delší zprávu, tak se Vám odečteme dalších 150 bodů a prodloužíte svůj dotaz na 1500 znaků.

Našim členům nabízíme 900 bodů (tedy tři dotazy v délce 1000 znaků) a k tomu jednu lekci s koučem zdarma. Máte-li zájem vstoupit na cestu svého osobního rozvoje, doporučujeme Vám naše roční členství.

Seznamte se s Emočními rovnicemi

Výukový program zdarma. Naučte se, jak podvědomí pracuje, jaké zákonitosti využívá a jak ho předělat ve svůj prospěch. Získání vašich přání závisí na ovládnutí jeho síly.

Program obsahuje 15 video lekcí

S pomocí 15 dobře pochopitelných lekcí se naučíte, jak podvědomí pracuje. Jaké oblasti života podvědomí ovlivňuje. Proč se mnohým z nás nedaří a jiným ano. Proč tolerujeme neúspěch a často si neumíme poradit ani při vyvinutí veškerého úsilí, na závěr se názorně naučíte jak podvědomí přeprogramovat.

Získáte návod na vyhledání prvních 10 Emočních rovnic.

Naučte se základům vyhledávání svých Emočních rovnic. Získejte jednoduchý pracovní materiál, který můžete využívat i pro hledání více než prvních deseti svých Emočních rovnic, pokud budete mít chuť.

2 hodiny koučinku za cenu 1

Pokud stojíte před vážným rozhodnutím či si nevíte rady ve své zapeklité situaci, máme pro vás povzbuzující nabídku – setkání s koučem. Jsou situace, kdy se sami neumíme rozhodnout, a víme, co může nastat, když rozhodnutí uděláme sami – můžeme pro svoji budoucnost nasekat mnoho bolestivých chyb. Někdy pouze toužíme své břímě někomu sdělit, podělit se o své vnitřní prožitky a trápení. A to je dobře. Sdílené břímě = poloviční břímě.

Potkejte se se svým koučem výhodněji

V rámci tohoto programu máte možnost strávit s vámi vybraným koučem dvě hodiny a zaplatit mu pouze jednu. Povídat si můžete nejen osobně, ale i po skypu či telefonu. Výhodnější setkání s koučem získáte tak, že si jej nejprve vyberete v seznamu koučů a na jeho profilu najdete promo kód. Ten použijete při vyplnění objednávky.

Získáte bonusový e-book pouze pro vás

V rámci programu jsme pro vás připravili e-book Aleše Kaliny: Jak řešit své konflikty elegantně. V něm naleznete neomšelé a osvědčené rady, jak si ze vztahu udělat komunikační ráj. Jak řešit své konflikty elegantně

Objednání lekce s koučem

Objednání koučinku s Alešem Kalinou

Připravujeme pro vás...

Získejte jednoduchý návod na vyhledání a mazání nežádoucích bloků z hlavy

S pomocí 20 dobře pochopitelných videí a pracovního sešitu se naučíte to podstatné k vyhledávání svých Emočních rovnic, k práci s Emočními čísly a 4 oblastmi života. Odhalte své destruktivní emoční bloky a vymažte je z hlavy. Mozek je jenom počítač - naučte se jej přeprogramovat.
emocnirovnice.ales-kalina.cz
3800

Získejte jednoduchý návod na vyhledání a mazání nežádoucích bloků z hlavy

S pomocí 20 dobře pochopitelných videí a pracovního sešitu se naučíte to podstatné k vyhledávání svých Emočních rovnic, k práci s Emočními čísly a 4 oblastmi života. Odhalte své destruktivní emoční bloky a vymažte je z hlavy. Mozek je jenom počítač - naučte se jej přeprogramovat.
emocnirovnice.ales-kalina.cz

Vstupte na cestu k vyřešení svého problému!

V programu osobního rozvoje získáte 900 bodů k písemné komunikaci s koučem + jednu osobní lekci s koučem a další výhody. Tento program je možné si zakoupit jednou ročně.
4490
Zadejte své údaje potřebné k registraci do programu:

Objednání lekce s koučem

Kvalifikovaný dohled odborníka vám zaručí jistotu, že váš problém je řešen co neefektivnější cestou a že se svými emočními rovnicemi pracujete správně.

Svého kouče můžete vybírat podle lokality, ale jelikož lekce mohou probíhat po telefonu či Skypu, tak se lokalitou nemusíte svazovat.

Důležité jsou jistě zkušenosti v dané problematice, která vás trápí. Náš tým koučů je složen z profesionálů s mnohaletou praxí v oblasti přeměny osobnosti. Všichni pracují výhradně s metodou Emočních rovnic pod pravidelným vedením Aleše Kaliny a každý z našich koučů má osobnostní rysy, které umožňují vést konzultační lekce tak, aby přinášely kýžené výsledky a spokojenost našich zákazníků.

Naše kouče rozdělujeme do tří kategorií:

Lekce zdarma v rámci programu:


Svoji lekci s koučem si rezervujte ve svém uživatelském profilu.

Odhalte svých prvních 100 emočních rovnic

Výukový program s pracovním sešitem. S pomocí video lekcí a interaktivního pracovního sešitu se naučíte, jak si najít svých prvních alespoň 100 emočních rovnic. Cena programu je 3800 Kč. Záruka spokojenosti.

20 video lekcí / 20 mp3 audio lekcí

S pomocí 20 dobře pochopitelných video lekcí (nebo audio nahrávek) se naučíte to podstatné k vyhledávání svých emočních rovnic. Odhalíte své destruktivní emoční bloky a pochopíte jak je vymazat z hlavy. Mozek je jenom počítač – naučíte se jej přeprogramovat.

Interaktivní pracovní sešit

V rámci tohoto programu získáte na míru vyvinutý pracovní sešit, který se stane vaším nepostradatelným průvodcem. Do něj zapisujete vše, co se naučíte a dále se svými zápisy pracujete. Pracovní sešit vás dobře navede při hledání svých nově nalezených emočních rovnic.

Bonusový materiál

10 dalších pomocných video návodů.

Čtěte více

Získejte jako bonus příspěvky, které za poslední roky četlo více jak 250.000 lidí. Vytvořte si svůj uživatelský účet a získejte zdarma výhody v podobě prémiového obsahu a přehledné komunikace s koučem. Každý měsíc naše rady obohacují více jak 100.000 čtenářů. Staňte se jedním z nich a profitujte z osvědčených rad. Tento program je zdarma.

Čtěte prémiový obsah pouze pro registrované zdarma.

Otevřete si přístup k uzamčeným článkům a získejte rady k řešení svých potíží. Vložte si své oblíbené články a videa z našich stránek do své knihovny v uživatelském účtu a mějte je stále k dispozici bez vyhledávání.

Komunikujte s našimi kouči 1:1

Přeneste si svůj první dotaz do svého účtu a vytvořte si historii komunikace. Žádné rady od kouče se vám již neztratí. Po registraci získáte další možnost položit dotaz koučovi zdarma. Odpověď na něj se již nebude veřejně publikovat.

Vytvořte si své životní cíle

Získejte video lekci zdarma: Jak si vytvořit své životní cíle a neztratit se v životě.

Napište svůj dotaz

Napsáno 0 z 1000 znaků.

Svůj e-mail nám nemusíte sdělovat.

Odpověď si vyzvednete prostřednictvím kódu, který vám zobrazíme po odeslání vašeho dotazu.

Vyzvedněte si svoji odpověď

Vložte kód, který jste získali po zadání svého dotazu.

Zaregistrujte se zdarma, přeneseme vám do vašeho účtu váši odpověď a získáte tak historii své komunikace s našimi kouči.

Vstupte na cestu k vyřešení svého problému!

V programu osobního rozvoje získáte 900 bodů k písemné komunikaci s koučem + jednu osobní lekci s koučem a další výhody. Tento program je možné si zakoupit jednou ročně.
990
Zadejte své údaje potřebné k registraci do programu:

X
Popovídejte si o svém problému s koučem.
Získejte 15 minut konzultace zdarma.