OHODNOŤTE ČLÁNEK:
12.11.2019

Deprese je dnes často používaným slovem a lidé se začínají bát, zda náhodou tuto chorobu nemají. Vyhledávají proto různé informace, aby se přesvědčili o tom, jak na tom ve skutečnosti jsou. Dnešní trendy ukazují, že deprese je složité onemocněníA ten, kdo depresi již jednou má, tak už se jí prý jen tak nezbaví.

Bude muset brát prášky, a je v podstatě nemocný člověk. Naštěstí to tak není!

 

Deprese nepřijde jen tak

Rád bych význam tohoto slova v naší společnosti pozměnil. Deprese samotná totiž nepřichází znenadání. Člověk, který se do deprese dostane, ji nedostal jako infekční chorobu. Dneska nic a najednou zítra už mám hlavu plnou nepříjemných myšlenek a nevím, co s tím. Do stavu, kdy je nám opravdu nepříjemně, se dostáváme postupně. Postupně začínáme mít nepříjemné myšlenky, se kterými nevíme, co dělat, různě je zaháníme a zakopáváme je pod postel.

K těmto nepříjemným myšlenkám se pak přidávají myšlenky další a další a teprve za několik let se cítíme tak špatně, že nevíme, co se svojí hlavou dělat. Rozhodně tedy nebuďme nepříjemnými myšlenkami překvapeni a začněme s nimi ihned pracovat.

Moderní věda říká, že různé nepříjemné myšlenky a nálady jsou určovány hladinou chemických sloučenin a rovnováhou elektrochemických impulsů v našem mozku. Což samozřejmě je pravda, až na to, že dnešní medicína se snaží tyto hladiny regulovat, aniž by nám pomáhala měnit naše myšlení.

Všechny hladiny nejrůznějších látek v mozku jsou pouze výsledkem myšlení. Chceme-li tedy změnit tyto hladiny, je potřeba nejprve zapracovat na svých myšlenkových procesech a pak se nám chemické hladiny upraví samy.

Uvědomme si, že mozek nemůžeme „oblbnout“ chemickými sloučeninami. Je totiž výkonným strojem, který vždy pracuje s informacemi, které má k dispozici, a tyto informace jsme nasbírali během celého svého života.

 

Mozek má své zákonitosti

Náš mozek je tedy zásobárnou informací, které jsme viděli, slyšeli, cítili, které jsme i mimosmyslově přijali od svých rodičů, ze svého kulturního zázemí, všeho, čím jsme procházeli až dodnes. Mozek také má své přesné zákonitosti, podle kterých pracuje. Sám jsem jich doposud odhalil dvanáct.

Dobrá zpráva je, že deprese nepřichází ze dne na den. Můžeme sice prožít některé nepříjemné situace, které nás sráží k zemi, ale to ještě neznamená, že máme klasickou depresi, o které mluví dnešní medicína. Ulehčeme trošičku tomuto slovu.

Máme-li nepříjemné myšlenky, tak to ještě neznamená, že jsme nemocní, a začněme s těmito nepříjemnými myšlenkami pracovat. Bylo by dobré zavést prevenci i ve svém myšlení, abychom kontrolovali nepříjemné myšlenky a jejich původ. Udržovat si myšlenkovou čistotu tak, aby naše nálada neklesala.

Začněte si třeba nepříjemné myšlenky psát. Rozhodněte se, že dnes začnete na sobě pracovat a že ode dneška se budete snažit cítit se co nejlépe. Začněte se více vzdělávat v oblastech osobního růstu, přečtěte si více o Emočních rovnicích, o tom, jak se cítit dobře.

 

Začněte prací na sobě

Antidepresiva nejsou cesta. Tyto prášky mohou krátkodobě zabrat a mohou nám tak pomoci, abychom se dostali z nejhoršího a začali svět vidět v jiném světle. Rozhodně však nejsou dlouhodobou cestou k řešení nepříjemného. Dlouhodobá cesta je v tom, že se naučím pracovat se svým mozkem, že se naučím ovládat svůj emoční jazyk, díky němuž se budu v životě cítit lépe.

Proto se rozhodněte již dnes začít pracovat na své hlavě a ne že to budete nechávat až na „někdy“ a zahánět nepříjemné myšlenky dalšími aktivitami. Váš mozek nezapomíná. Proto se rozhodněte právě dnes, že se ve svém životě budete cítit dobře a uděláte pro to vše, co je ve vašich silách.

Autor článku:

Aleš Kalina
Aleš Kalina
Dopřejte si čistou hlavu a život bez problémů. Ošklivé věci se dají z hlavy mazat a nahradit novými programy. Nová hlava pak vyrábí nové a lepší myšle...Zjistit o autorovi více

3 Comments

 1. Ivo napsal:

  Dobrý den, musim reagovat a souhlasit jak s pani Marcelou, tak s panem Kalinou. Každý má svou pravdu a obě spolu souvisí. Hlava někdy potřebuje pomoc z vnějšku. Je to cesta rychlejší a dál už je na každém z nás, jak se s tím poprat. Není to rozhodně jednoduché. Kdo to nezažil, nikdy nepochopí. Knihu ,,Emoční rovnice“ jsem četl a je v ní hodně pravdy. Je to rovněž dlouhá cesta, řekl bych, že těžší, ale taky funguje. Hlava to je opravdu neskutečný zdroj problémů a radostí. Někdo má dar brát téměř vše v životě pozitivně a někdo se trápí s prkotinami. Ale cesta k nápravě existuje.

 2. Marcela napsal:

  Pan autor ví o fyziologických příčinách deprese VELKÉ NIC. Pokud tělo neprodukuje dostatečné množství serotoninu nebo je koloběh serotoninu v těle jakýmkoliv způsobem narušen, sebelepší myšlenky vám nepomohou.
  Je to stejné jako tvrdit, že nedostatek vitamínu C, který způsobuje kurděje, nebo nedostatek vitamínu D, který způsobuje křivici, nahradíme cvičením a pozitivními myšlenkami.

  • Aleš Kalina Aleš Kalina napsal:

   Vážená paní, žel to, co píšete zní logicky, ale myšlení je vědomé a podvědomé. Všechny chemikálie mozku jsou vyráběny jako pomůcka pro přenos informací, které mozek chce někam donést. Žel většina myšlení je podvědomá, tudíž vůlí neovlivnitelná. Pokud mozek nepředěláme nastavením nových dat v jeho paměti, nedojde ani k úpravě chemikálií.

   Ty pak můžete dávkovat externě jak chcete, ale budete tak muset činit do konce života.
   Pidívejte se na můj článek zde…

   Aleš Kalina

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Autor článku:

Aleš Kalina
Aleš Kalina
Dopřejte si čistou hlavu a život bez problémů. Ošklivé věci se dají z hlavy mazat a nahradit novými programy. Nová hlava pak vyrábí nové a lepší myšlenky.Zjistit o autorovi více

Tipy, které lidé nejvíce hledají

Jak funguje kredit

Primárním cílem kreditu je poskytnout kvalitní služby našich koučů uživatelům, kteří mají zájem vstoupit na cestu osobního rozvoje a dále se rozvíjet a pracovat sami na sobě.

Otázka, kterou pokládáte vybranému kouči prostřednictvím kreditního systému, má přednost před otázkami bezplatné poradny. Navíc kouč udržuje posloupnost Vaší komunikace, do vzájemné diskuse zapojuje již dříve nastíněná témata, rozšiřuje je a do svých odpovědí zahrnuje doporučení, která mají návaznost na řešené otázky. Zvolíte-li následně osobní konzultaci s koučem, slouží Vaše písemná komunikace k přípravě na osobní lekci.

Kreditní systém Vám tak umožňuje na sobě pracovat na dálku za pomoci kouče.

Jeden písemný dotaz kouči je limitován 1000 znaky a je Vám za něj odečten kredit 300 bodů. Z praxe víme, že právě 1000 znaků je zapotřebí pro efektivní komunikaci, dostačující pro vyjádření vašich pocitů či obtíží. Delší text odbíhá od témat a těžko se kouči zpracovává.

Pokud nezbytně potřebujete delší zprávu, tak se Vám odečteme dalších 150 bodů a prodloužíte svůj dotaz na 1500 znaků.

Našim členům nabízíme 900 bodů (tedy tři dotazy v délce 1000 znaků) a k tomu jednu lekci s koučem zdarma. Máte-li zájem vstoupit na cestu svého osobního rozvoje, doporučujeme Vám naše roční členství.

Seznamte se s Emočními rovnicemi

Výukový program zdarma. Naučte se, jak podvědomí pracuje, jaké zákonitosti využívá a jak ho předělat ve svůj prospěch. Získání vašich přání závisí na ovládnutí jeho síly.

Program obsahuje 15 video lekcí

S pomocí 15 dobře pochopitelných lekcí se naučíte, jak podvědomí pracuje. Jaké oblasti života podvědomí ovlivňuje. Proč se mnohým z nás nedaří a jiným ano. Proč tolerujeme neúspěch a často si neumíme poradit ani při vyvinutí veškerého úsilí, na závěr se názorně naučíte jak podvědomí přeprogramovat.

Získáte návod na vyhledání prvních 10 Emočních rovnic.

Naučte se základům vyhledávání svých Emočních rovnic. Získejte jednoduchý pracovní materiál, který můžete využívat i pro hledání více než prvních deseti svých Emočních rovnic, pokud budete mít chuť.

2 hodiny koučinku za cenu 1

Pokud stojíte před vážným rozhodnutím či si nevíte rady ve své zapeklité situaci, máme pro vás povzbuzující nabídku – setkání s koučem. Jsou situace, kdy se sami neumíme rozhodnout, a víme, co může nastat, když rozhodnutí uděláme sami – můžeme pro svoji budoucnost nasekat mnoho bolestivých chyb. Někdy pouze toužíme své břímě někomu sdělit, podělit se o své vnitřní prožitky a trápení. A to je dobře. Sdílené břímě = poloviční břímě.

Potkejte se se svým koučem výhodněji

V rámci tohoto programu máte možnost strávit s vámi vybraným koučem dvě hodiny a zaplatit mu pouze jednu. Povídat si můžete nejen osobně, ale i po skypu či telefonu. Výhodnější setkání s koučem získáte tak, že si jej nejprve vyberete v seznamu koučů a na jeho profilu najdete promo kód. Ten použijete při vyplnění objednávky.

Získáte bonusový e-book pouze pro vás

V rámci programu jsme pro vás připravili e-book Aleše Kaliny: Jak řešit své konflikty elegantně. V něm naleznete neomšelé a osvědčené rady, jak si ze vztahu udělat komunikační ráj. Jak řešit své konflikty elegantně

Objednání lekce s koučem

Objednání koučinku s Alešem Kalinou

Připravujeme pro vás...

Získejte jednoduchý návod na vyhledání a mazání nežádoucích bloků z hlavy

S pomocí 20 dobře pochopitelných videí a pracovního sešitu se naučíte to podstatné k vyhledávání svých Emočních rovnic, k práci s Emočními čísly a 4 oblastmi života. Odhalte své destruktivní emoční bloky a vymažte je z hlavy. Mozek je jenom počítač - naučte se jej přeprogramovat.
emocnirovnice.ales-kalina.cz
3800

Získejte jednoduchý návod na vyhledání a mazání nežádoucích bloků z hlavy

S pomocí 20 dobře pochopitelných videí a pracovního sešitu se naučíte to podstatné k vyhledávání svých Emočních rovnic, k práci s Emočními čísly a 4 oblastmi života. Odhalte své destruktivní emoční bloky a vymažte je z hlavy. Mozek je jenom počítač - naučte se jej přeprogramovat.
emocnirovnice.ales-kalina.cz

Vstupte na cestu k vyřešení svého problému!

V programu osobního rozvoje získáte 900 bodů k písemné komunikaci s koučem + jednu osobní lekci s koučem a další výhody. Tento program je možné si zakoupit jednou ročně.
4490
Zadejte své údaje potřebné k registraci do programu:

Objednání lekce s koučem

Kvalifikovaný dohled odborníka vám zaručí jistotu, že váš problém je řešen co neefektivnější cestou a že se svými emočními rovnicemi pracujete správně.

Svého kouče můžete vybírat podle lokality, ale jelikož lekce mohou probíhat po telefonu či Skypu, tak se lokalitou nemusíte svazovat.

Důležité jsou jistě zkušenosti v dané problematice, která vás trápí. Náš tým koučů je složen z profesionálů s mnohaletou praxí v oblasti přeměny osobnosti. Všichni pracují výhradně s metodou Emočních rovnic pod pravidelným vedením Aleše Kaliny a každý z našich koučů má osobnostní rysy, které umožňují vést konzultační lekce tak, aby přinášely kýžené výsledky a spokojenost našich zákazníků.

Naše kouče rozdělujeme do tří kategorií:

Lekce zdarma v rámci programu:


Svoji lekci s koučem si rezervujte ve svém uživatelském profilu.

Odhalte svých prvních 100 emočních rovnic

Výukový program s pracovním sešitem. S pomocí video lekcí a interaktivního pracovního sešitu se naučíte, jak si najít svých prvních alespoň 100 emočních rovnic. Cena programu je 3800 Kč. Záruka spokojenosti.

20 video lekcí / 20 mp3 audio lekcí

S pomocí 20 dobře pochopitelných video lekcí (nebo audio nahrávek) se naučíte to podstatné k vyhledávání svých emočních rovnic. Odhalíte své destruktivní emoční bloky a pochopíte jak je vymazat z hlavy. Mozek je jenom počítač – naučíte se jej přeprogramovat.

Interaktivní pracovní sešit

V rámci tohoto programu získáte na míru vyvinutý pracovní sešit, který se stane vaším nepostradatelným průvodcem. Do něj zapisujete vše, co se naučíte a dále se svými zápisy pracujete. Pracovní sešit vás dobře navede při hledání svých nově nalezených emočních rovnic.

Bonusový materiál

10 dalších pomocných video návodů.

Čtěte více

Získejte jako bonus příspěvky, které za poslední roky četlo více jak 250.000 lidí. Vytvořte si svůj uživatelský účet a získejte zdarma výhody v podobě prémiového obsahu a přehledné komunikace s koučem. Každý měsíc naše rady obohacují více jak 100.000 čtenářů. Staňte se jedním z nich a profitujte z osvědčených rad. Tento program je zdarma.

Čtěte prémiový obsah pouze pro registrované zdarma.

Otevřete si přístup k uzamčeným článkům a získejte rady k řešení svých potíží. Vložte si své oblíbené články a videa z našich stránek do své knihovny v uživatelském účtu a mějte je stále k dispozici bez vyhledávání.

Komunikujte s našimi kouči 1:1

Přeneste si svůj první dotaz do svého účtu a vytvořte si historii komunikace. Žádné rady od kouče se vám již neztratí. Po registraci získáte další možnost položit dotaz koučovi zdarma. Odpověď na něj se již nebude veřejně publikovat.

Vytvořte si své životní cíle

Získejte video lekci zdarma: Jak si vytvořit své životní cíle a neztratit se v životě.

Napište svůj dotaz

Napsáno 0 z 1000 znaků.

Svůj e-mail nám nemusíte sdělovat.

Odpověď si vyzvednete prostřednictvím kódu, který vám zobrazíme po odeslání vašeho dotazu.

Vyzvedněte si svoji odpověď

Vložte kód, který jste získali po zadání svého dotazu.

Zaregistrujte se zdarma, přeneseme vám do vašeho účtu váši odpověď a získáte tak historii své komunikace s našimi kouči.

Vstupte na cestu k vyřešení svého problému!

V programu osobního rozvoje získáte 900 bodů k písemné komunikaci s koučem + jednu osobní lekci s koučem a další výhody. Tento program je možné si zakoupit jednou ročně.
990
Zadejte své údaje potřebné k registraci do programu:

X
Popovídejte si o svém problému s koučem.
Získejte 15 minut konzultace zdarma.