OHODNOŤTE ČLÁNEK:
21.5.2019

Mozek je zodpovědný za veškeré řízení našeho těla, za logické myšlení, varování i emoční myšlení a uvědomování. Logické myšlení je celkem jednoznačné. 1+1 vždy budou 2 a pravdivost této informace je lehce ověřitelná. Pokud ale chceme ověřit výsledek výpovědi: „Mám tě rád“ zjistíme, že co člověk, to odlišná odpověď. Každý na tuto větu může reagovat jinak a dokonce mu může působit různé prožitky podle situací.

Mozek pracuje se třemi komunikačními jazyky, které si mezi sebou vzájemně nerozumí. Je to jazyk logiky, emocí a návyků.

 

Odkud mozek bere data?

Mozek pracuje s daty, které má k dispozici, otázkou zůstává, odkud tato data bere? Předtím, než se pustíme do zkoumání zdrojů, rád bych vám ukázal schopnosti mozku, které si často neuvědomujeme jenom proto, že mozek nosíme v hlavě odjakživa. Jeho sílu a schopnosti bychom si uvědomili pouze tehdy, pokud bychom si na chvilku nasadili mozek mravence a měli možnost porovnat výpočetní rozdíl.

S mozkem mravence bychom těžko hleděli do minulosti a vzpomínali, co jsme dělali před týdnem. A pokud bychom chtěli porovnat blížící se dovolenou s tou minulý rok, zatemnilo by se nám. Vůbec bychom nemohli hodnotit své chování v porovnání s ostatními a jakékoliv prognózy, co se stane, když jsou neznámým jevem. Mozek mravence je uzpůsoben pouze na život v přítomnosti, hnán programy, jejichž ovládání a odklon od nich je nemožný.

 

Výkon mozku

Výkon mozku člověka je předimenzovaný. Náš mozek umí dělat úžasné věci a vůbec se u toho nazapotí. Nejen že řídí celé tělo, ale i veškeré naše názory, emoce, postřehy, rozhovory, rozpoznávání, strachy, lásku, radost, bolest atd. Umí vyhledávat nejen podle slov jako Google, ale i podle emocí, obrazů a filmů.

 

Síla mozku

Sílu mozku dobře znají i lidé trpící depresí a nepříjemnými myšlenkami. Mohou vám dlouho vyprávět o svých bolestivých myšlenkách. Jejich mozek jim na základě jejich dat generuje emoční bolest. Není totiž jenom bolest fyzická a prý ta emoční bolí daleko více.

 

Úmělá inteligence

Kdybyste jevy probíhající v těle měli naprogramovat do umělé inteligence, zjistili byste, jak složité takové programy jsou a jak důkladná základna dat je pro takové výpočty nepostradatelná. A to jsme jenom u těla. K tomu dodejme logiku, abychom si dokázali spočítat, kolik, co stojí a kolik peněz pobereme v práci, abychom si mohli nebo nemohli užívat života.

No a na to přidejme emoce. Mozek denně počítá miliony operací, abychom se mohli nějak cítit. Každý se nějak cítí a často den ode dne jinak. Za tím vším stojí mozek, který se svým obrovským výkonem počítá naše cítění bez našeho vědomí. Naše emoce, i když máme pocit, že jsou naše, naše nejsou. Jsou výplodem mnoha matematických operací mezi neurony podle dat uložených v paměti mozku.

 

Každý se cítí jinak

Každý člověk má tato data jiná a tudíž se lidé ve stejných situacích cítí jinak. Jsou-li tato data tak důležitá pro to, jak se cítíme, je nanejvýš důležité poznat, odkud je mozek bere a co s nimi následně dělá.

 

Přijem dat

Schopnosti mozku se učit jsou enormní. Můžete si je představit jako velký vysavač, který umístěný na autě, nasaje vše, co mu přijde do cesty. Nehodnotí, co nasává, ale pouze nasává. Když se pak do sběrné nádrže podíváte, zjistíte, co bylo nasáto. Příjem dat je:

Vědomý (jdoucí přes moji kontrolu): s použitím 5 smyslů a pocitového prožívání. Jsem schopen vnímat a hodnotit jejich pravdivost a smysluplnost. Pravdivé přijmout a nepravdivé zamítnout.

Nevědomý (vstup dat si neuvědomuji), mozek je schopen zachytávat myšlenky a nálady jiných lidí na dálku a dělat si z nich své vlastní názory, které je pak schopen předložit na vědomí jako mé vlastní. Tato data vstupují do mozku bez ověřování, a tudíž mohou být velmi nebezpečná. Hlavní vstupy mají lidé s tzv. emočním klíčem (hlavně Primární autority (rodiče)) a globální společenské vědomí.

Samovýrobou (nemohu kontrolovat, mozek si vyrábí sám, jakoby deduktivně z dat již uložených).

Rychlost zápisu dat je nepocítitelná. K tomu, abychom dokázali převyprávět jednu A4 textu, mozek vytvoří 250000 nových synapsí! Poněvadž je jeho schopnost zápisu téměř neomezená, pracuje jako samoučící se počítač, jenž se sám přizpůsobuje zachyceným jevům kolem sebe s jedinou podmínkou – musí si data zapsat jako pro sebe pravdivá.

S daty dále se pak pracuje podle zákonů Emočních rovnic, které jsem popsal zde…

Autor článku:

Aleš Kalina
Aleš Kalina
Dopřejte si čistou hlavu a život bez problémů. Ošklivé věci se dají z hlavy mazat a nahradit novými programy. Nová hlava pak vyrábí nové a lepší myšle...Zjistit o autorovi více

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Autor článku:

Aleš Kalina
Aleš Kalina
Dopřejte si čistou hlavu a život bez problémů. Ošklivé věci se dají z hlavy mazat a nahradit novými programy. Nová hlava pak vyrábí nové a lepší myšlenky.Zjistit o autorovi více

Tipy, které lidé nejvíce hledají

Jak funguje kredit

Primárním cílem kreditu je poskytnout kvalitní služby našich koučů uživatelům, kteří mají zájem vstoupit na cestu osobního rozvoje a dále se rozvíjet a pracovat sami na sobě.

Otázka, kterou pokládáte vybranému kouči prostřednictvím kreditního systému, má přednost před otázkami bezplatné poradny. Navíc kouč udržuje posloupnost Vaší komunikace, do vzájemné diskuse zapojuje již dříve nastíněná témata, rozšiřuje je a do svých odpovědí zahrnuje doporučení, která mají návaznost na řešené otázky. Zvolíte-li následně osobní konzultaci s koučem, slouží Vaše písemná komunikace k přípravě na osobní lekci.

Kreditní systém Vám tak umožňuje na sobě pracovat na dálku za pomoci kouče.

Jeden písemný dotaz kouči je limitován 1000 znaky a je Vám za něj odečten kredit 300 bodů. Z praxe víme, že právě 1000 znaků je zapotřebí pro efektivní komunikaci, dostačující pro vyjádření vašich pocitů či obtíží. Delší text odbíhá od témat a těžko se kouči zpracovává.

Pokud nezbytně potřebujete delší zprávu, tak se Vám odečteme dalších 150 bodů a prodloužíte svůj dotaz na 1500 znaků.

Našim členům nabízíme 900 bodů (tedy tři dotazy v délce 1000 znaků) a k tomu jednu lekci s koučem zdarma. Máte-li zájem vstoupit na cestu svého osobního rozvoje, doporučujeme Vám naše roční členství.

Seznamte se s Emočními rovnicemi

Výukový program zdarma. Naučte se, jak podvědomí pracuje, jaké zákonitosti využívá a jak ho předělat ve svůj prospěch. Získání vašich přání závisí na ovládnutí jeho síly.

Program obsahuje 15 video lekcí

S pomocí 15 dobře pochopitelných lekcí se naučíte, jak podvědomí pracuje. Jaké oblasti života podvědomí ovlivňuje. Proč se mnohým z nás nedaří a jiným ano. Proč tolerujeme neúspěch a často si neumíme poradit ani při vyvinutí veškerého úsilí, na závěr se názorně naučíte jak podvědomí přeprogramovat.

Získáte návod na vyhledání prvních 10 Emočních rovnic.

Naučte se základům vyhledávání svých Emočních rovnic. Získejte jednoduchý pracovní materiál, který můžete využívat i pro hledání více než prvních deseti svých Emočních rovnic, pokud budete mít chuť.

2 hodiny koučinku za cenu 1

Pokud stojíte před vážným rozhodnutím či si nevíte rady ve své zapeklité situaci, máme pro vás povzbuzující nabídku – setkání s koučem. Jsou situace, kdy se sami neumíme rozhodnout, a víme, co může nastat, když rozhodnutí uděláme sami – můžeme pro svoji budoucnost nasekat mnoho bolestivých chyb. Někdy pouze toužíme své břímě někomu sdělit, podělit se o své vnitřní prožitky a trápení. A to je dobře. Sdílené břímě = poloviční břímě.

Potkejte se se svým koučem výhodněji

V rámci tohoto programu máte možnost strávit s vámi vybraným koučem dvě hodiny a zaplatit mu pouze jednu. Povídat si můžete nejen osobně, ale i po skypu či telefonu. Výhodnější setkání s koučem získáte tak, že si jej nejprve vyberete v seznamu koučů a na jeho profilu najdete promo kód. Ten použijete při vyplnění objednávky.

Získáte bonusový e-book pouze pro vás

V rámci programu jsme pro vás připravili e-book Aleše Kaliny: Jak řešit své konflikty elegantně. V něm naleznete neomšelé a osvědčené rady, jak si ze vztahu udělat komunikační ráj. Jak řešit své konflikty elegantně

Objednání lekce s koučem

Objednání koučinku s Alešem Kalinou

Připravujeme pro vás...

Získejte jednoduchý návod na vyhledání a mazání nežádoucích bloků z hlavy

S pomocí 20 dobře pochopitelných videí a pracovního sešitu se naučíte to podstatné k vyhledávání svých Emočních rovnic, k práci s Emočními čísly a 4 oblastmi života. Odhalte své destruktivní emoční bloky a vymažte je z hlavy. Mozek je jenom počítač - naučte se jej přeprogramovat.
emocnirovnice.ales-kalina.cz
3800

Získejte jednoduchý návod na vyhledání a mazání nežádoucích bloků z hlavy

S pomocí 20 dobře pochopitelných videí a pracovního sešitu se naučíte to podstatné k vyhledávání svých Emočních rovnic, k práci s Emočními čísly a 4 oblastmi života. Odhalte své destruktivní emoční bloky a vymažte je z hlavy. Mozek je jenom počítač - naučte se jej přeprogramovat.
emocnirovnice.ales-kalina.cz

Vstupte na cestu k vyřešení svého problému!

V programu osobního rozvoje získáte 900 bodů k písemné komunikaci s koučem + jednu osobní lekci s koučem a další výhody. Tento program je možné si zakoupit jednou ročně.
4490
Zadejte své údaje potřebné k registraci do programu:

Objednání lekce s koučem

Kvalifikovaný dohled odborníka vám zaručí jistotu, že váš problém je řešen co neefektivnější cestou a že se svými emočními rovnicemi pracujete správně.

Svého kouče můžete vybírat podle lokality, ale jelikož lekce mohou probíhat po telefonu či Skypu, tak se lokalitou nemusíte svazovat.

Důležité jsou jistě zkušenosti v dané problematice, která vás trápí. Náš tým koučů je složen z profesionálů s mnohaletou praxí v oblasti přeměny osobnosti. Všichni pracují výhradně s metodou Emočních rovnic pod pravidelným vedením Aleše Kaliny a každý z našich koučů má osobnostní rysy, které umožňují vést konzultační lekce tak, aby přinášely kýžené výsledky a spokojenost našich zákazníků.

Naše kouče rozdělujeme do tří kategorií:

Lekce zdarma v rámci programu:


Svoji lekci s koučem si rezervujte ve svém uživatelském profilu.

Odhalte svých prvních 100 emočních rovnic

Výukový program s pracovním sešitem. S pomocí video lekcí a interaktivního pracovního sešitu se naučíte, jak si najít svých prvních alespoň 100 emočních rovnic. Cena programu je 3800 Kč. Záruka spokojenosti.

20 video lekcí / 20 mp3 audio lekcí

S pomocí 20 dobře pochopitelných video lekcí (nebo audio nahrávek) se naučíte to podstatné k vyhledávání svých emočních rovnic. Odhalíte své destruktivní emoční bloky a pochopíte jak je vymazat z hlavy. Mozek je jenom počítač – naučíte se jej přeprogramovat.

Interaktivní pracovní sešit

V rámci tohoto programu získáte na míru vyvinutý pracovní sešit, který se stane vaším nepostradatelným průvodcem. Do něj zapisujete vše, co se naučíte a dále se svými zápisy pracujete. Pracovní sešit vás dobře navede při hledání svých nově nalezených emočních rovnic.

Bonusový materiál

10 dalších pomocných video návodů.

Čtěte více

Získejte jako bonus příspěvky, které za poslední roky četlo více jak 250.000 lidí. Vytvořte si svůj uživatelský účet a získejte zdarma výhody v podobě prémiového obsahu a přehledné komunikace s koučem. Každý měsíc naše rady obohacují více jak 100.000 čtenářů. Staňte se jedním z nich a profitujte z osvědčených rad. Tento program je zdarma.

Čtěte prémiový obsah pouze pro registrované zdarma.

Otevřete si přístup k uzamčeným článkům a získejte rady k řešení svých potíží. Vložte si své oblíbené články a videa z našich stránek do své knihovny v uživatelském účtu a mějte je stále k dispozici bez vyhledávání.

Komunikujte s našimi kouči 1:1

Přeneste si svůj první dotaz do svého účtu a vytvořte si historii komunikace. Žádné rady od kouče se vám již neztratí. Po registraci získáte další možnost položit dotaz koučovi zdarma. Odpověď na něj se již nebude veřejně publikovat.

Vytvořte si své životní cíle

Získejte video lekci zdarma: Jak si vytvořit své životní cíle a neztratit se v životě.

Napište svůj dotaz

Napsáno 0 z 1000 znaků.

Svůj e-mail nám nemusíte sdělovat.

Odpověď si vyzvednete prostřednictvím kódu, který vám zobrazíme po odeslání vašeho dotazu.

Vyzvedněte si svoji odpověď

Vložte kód, který jste získali po zadání svého dotazu.

Zaregistrujte se zdarma, přeneseme vám do vašeho účtu váši odpověď a získáte tak historii své komunikace s našimi kouči.

Vstupte na cestu k vyřešení svého problému!

V programu osobního rozvoje získáte 900 bodů k písemné komunikaci s koučem + jednu osobní lekci s koučem a další výhody. Tento program je možné si zakoupit jednou ročně.
990
Zadejte své údaje potřebné k registraci do programu:

X
Popovídejte si o svém problému s koučem.
Získejte 15 minut konzultace zdarma.